Майка на 9 деца

  • 10 136
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Те знам защо, но никога не са ме възхищавали майките на много деца, живеещи в немотия.
Евала, че не се оплаква.

 Peace

Това показва необразованост и немислене, така че не й се кланям, жал ми е за децата.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 798
Не съм гледала предаването, ама и за мене 9 деца... Sick За контрацепция не е ли чувала? Какво ще им даде на тези деца? С любов само не се живее. Ти в днешно време висшето образование и езиците не ти гарантират просперитет, да не говорим...ей, ядосах се, значи.

# 17
  • Мнения: 2 849
Аз бих им заделила играчки и дрехи .Майката ,учудващо сърдечна и весела жена .Какво да прави гледа ги ,не ги е дала по домове .Нали чухте и детски и помощи нищо не получава .Бебето биберон-залъгалка няма ....Дано да са и здрави всички те .Дайте адрес на предаването ,ако сте записали нещо .

# 18
  • Мнения: 2 529
Имам съседка, която в момента има 7 живи и здрави дечица. Всичките тя ги е родила, от един мъж  Simple Smile Жената е интелигентна и аз лично много добре се разбирам с нея. Без да засягам тази деликатна тема, зная че в нейното семейство се е случило така поради религиозни убеждения, но не мога да коментирам, защото тя никога не отваря тази тема, камо ли да насажда на някой убеждения. Виждала съм и мъжа й на детската площадка, също не ми е направил каквото и да е отрицателно впечатление. Има съседки обаче, които по неведоми причини странят от нея, защото е много странно, че има толкова много деца. Ееее, кой е простият в случая вие решете.
Децата не мизерстват, макар и да си личи, че семейството не разполага с кой знае какви финанси. Да са живи и здрави всички!
И преди съм казвала, че каквото и да мисля, никога не съдя другите  Peace

# 19
  • Мнения: 6 167
Не съм я гледала по новините, но защо не се запитате, дали пък тази жена не ги е искала тези деца...
Веднага почвате с противозачатачни, колко стрували, презервативи, за 21-ви век не било нормално и т.н.
catch го е казала много точно: който от вас може да го направи нека съди!!!


любс, не съм съгласна Naughty
и аз искам да имам 5-6 деца.
но имам глава на раменете си и месечен бюджет,
в който може да се вместят максимум още 2 живота, не 9 или 11.
важно е не само аз да искам да имам деца,
важно е да мога да ги отгледам , да ги направя щастливи и да им дам алтернативи.
това само с гола обич не става.
В 21ви век в БГ  се разиграват сценки от "Жерминал".

не я съдя, просто изказвам мнение.
сигурна, съм че жената е силна и притежава качества, но не мога да поощрявам избора й и да благоговея пред утробата й.

# 20
С риск да ме анатемосате,мисля,че това не е геройство,а дейсвие на човек,който не мисли за бъдещето на тези деца.Какво ще им осигури?Даже нормална храна нямат.
Това мисля аз,не ми се сърдете много.
  Не можах да гледам, но...Така, както са богатство децата, така са и отговорност.Един разправяше скоро по ТВ-та:"Ооо, ама те циганите много  обичат децата, затова имат по много !"(това не , че тая женица е цигънка, не съм я гледала каква е и няма чак такова значение) Е, какво значи да ги обичаш? Да ги народиш и да не помислиш как ще ги отглеждаш ли?Не говоря тука за глезотии, от които децата нямат нужда, а за сносно образование, облекло и пр. неща за живота поне.Дано да греша.

# 21
  • Мнения: 78
Каквото и да си говорим тук става въпрос за жена , която е създала 9 човешки живота  и се опитва да им даде храна и любов. Не мога да я съдя , дали е безотговорно и защо го е направила . Просто се прекланям пред силата и . Светът има нужда от всякакви хора , а не само високоинтелектуални , владеещи няколко езика , неспирни консуматори , които няма как да задоволиш . Ако някой има информация как може да помогнем на това семейство нека пише.

# 22
  • Мнения: 1 080
Да ви кажа понякога едно дете отгледано с любов и всичко останало може да се превърне в най - големия ви кошмар .

# 23
  • Мнения: 27 524
Може, но става въпрос да се създава живот с цел добре да живее, нормално, а не скотски и да се гладува. За каква сила говорите, да създадеш 9 гладни гърла и всеки ден да им обясняваш как и днес няма вечеря, нито обяд. Това любов ли ли е? Деца се раждат с мисъл и загриженост, а не се плодят като зайци.

# 24
  • Мнения: 4 668
И аз не мога да разбера за какво точно и се прекланяте  Rolling Eyes Не съм гледала предаването за съжаление , но това си е живо невежество и безотговорност . Тези деца имат нужди и право на нормален живот ...
Не е геройство да ги народиш 9 броя , ако не можеш да ги отгледаш , а вместо това  ги обричаш на глад и мизерия ...

# 25
И аз го гледах,ужасно се мачат тия дечица!Направо ме хвана яд на нея!Голяма мизерия ,горките дечица! Praynig smile3518 newsm45

# 26
  • Мнения: 3 886
И аз се прекланям.Видяхте ли че нйкои не посегна да яде докато майката не им каже,а  четат книгата глад???Едно пиле готви на 2 пъти #Crazy #Crazyмилите и месце си нямат.Как 6 деца ще се нахранят с половин пиле.А тези деца не са видяли шоколад които може да не е даже милка а наи обикновен по60ст.А ние купуваме на децата си МИЛКИ,ТУБЛЕРОНИ на много от нас все не им стигат и са доста разглезени Blush Sick newsm78 #Crazy

# 27
  • Мнения: 2 220
Карбовски прекалява с тези декларации. Разбрал, че децата се гледат единствено с любов. Да-да! Любов ли е да не можеш да направиш закуска на децата си? Да им даваш само хляб за обяд и евентуално манджа, която е останала.  Топлели си вода лятото на слънце, за да се къпят. А зимата? Или колко е тя, 5-6 месеца?  #2gunfire Не го приемам това. Аз много обичам децата и мечтая за 3, но да имат нормален живот с обикновените радости, не суперзадоволени, но не лишени от нещо толкова тривиално като храна, играчки и шоколад! Е, имам си едно дете, не защото не мога да родя още няколко, а защото не мога да си го позволя - морално и материално!

# 28
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Жената се държа достойно, беше усмихната и приветлива. Гледат си с мъжа й децата, не взимат помощи, не са ги дали по домове, у тях е чистичко и децата й са здрави, голямото ходи на училище. Нищо общо с печалната картинка на традиционното циганско многодетно семейство. Вярно, много бедно живеят - с 450 лв всичките, нямат пералня, хладилникът не работи. Но са здрави и се борят.

Един от коментарите на Карбовски беше, че децата пречат на любовта на възрастните към самите себе си. За това на повечето и едно им стига, за да имат повече време и пари да се обичат. Не коментирам прав, или крив е, само цитирам.

Като си говорим за това как се гледат много деца, да вметна, че д-р Уйлям и Марта Сиърс имат 8 броя, а Джордж и Барбара Буш - 6.

Е, можем ли да помогнем на тази жена и тези деца?

# 29
  • Мнения: 78
Едва ли тази жена се нуждае от вашите критики пред свършен факт , но след като мислите , че така е правилно....
Може би някой от тези деца  ще станат по - достойни граждани от други , които нямат братя или сестри и са задоволени със всичко .
Нали тук се коментират разни крилати фрази , като " Това което не ме убива ме прави по - силен " . Може пък този начин на живот да ги направи борбени и ценещи живота повече .  Важното е да им се даде шанс и кураж .

Общи условия

Активация на акаунт