Вие плащате ли сметки на родителите си?

  • 12 833
  • 270
  •   2
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 23 921
Ама на някои ни харесва в блок. Аз имам обитаема вила с миялна, пералня, бойлер, интернет на 15 мин с кола от областен град. Вилата няма никакви съседи. Дали мога да живея там - мога. Дали искам - в момента не.
Вилата - https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/92647705_314361 … OkmWQ&oe=63D77111
Имам още една къща в същия двор, не толкова фотогенична. Двуетажен масив, с две спални.

Янтра, тази къща е досущ като нашата къща и останалите около нея в моето село - Свежен. Да не е някъде в района?
Знам къде е Свежен, свекървата е от Мраченик. Но не, моята е над Габрово.

# 241
  • София
  • Мнения: 12 562
Стилът е абсолютно един и същ Smiley

Скрит текст:

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 23 921
Това е традиционен стил, целия Етър, Боженци, Трявна (и всички села и махалички около Трявна) са в този стил.

# 243
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И при нас старите плетарки са такива. Типично за Балкана. Моята не е, но в тези има много характерен чар.

# 244
  • Мнения: 1 732
Янтра, къщата е прекрасна, като я видях ахнах. Аз също не мога да си представя да живея на такова място, за почивка страхотно, но не повече от 4-5 дни. Имам вила и си изкарвам идеално, но след седмица вече искам да си ходя. Може би след години ще ми се иска да заживея там, но на тоя етап със сигурност не.

# 245
  • Мнения: 1 874
Всичко това с къщите е прекрасно,но докато децата учат,поне до гимназия,си трябва град.После на някои от нас ни се налага да работим до 65г и то не винаги дистанционно,а след това не се знае ще можем ли да поддържаме къща и двор.

# 246
  • Мнения: 387
И при нас тече всичко от родител към дете, не в обратен ред. Всеки може да разкаже за катаклизми, сътресения и трудности в семейството си, за прехода, за всичко. Всеки е имал трудни периоди, нелепо е това да е причина някаква за нещо.
Мен например никой не ме е издържал да уча. И аз съм дете на прехода, и моите родители са ни хранили по виденово време. Гладна не си спомням да съм била, но ние не бяхме и претенциозни на храна. Облечена съм била. Да, учили сме на свещи, нищо кой знае колко драматично. Учебниците все още бяха безплатни тогава, аз към днешна дата давам много повече за учебници само, докато завършат гимназия.
След гимназия сама съм се оправяла - наем, работа, сметки, студенство в момент, в който мога да си позволя. Не съм легнала и за миг на гърба на родителите си, да ме хрантутят още 5-6-7 години докато се пиша, че следвам. С малката подробност-не завърших медицина все пак, правя разлика. Това пък от своя страна даде време и въздух на родителите ми на по 45-50 години да се пренасочват, да търсят и да се развиват, а не да продължават мен да издържат, за да ги гедам аз един ден мей би. Това не работи за нас.
Днес всеки си знае къщата и сметките и всеки е имал възможността сам да се погрижи за себе си така, че да има ресурс.
И къщи, и вили, и фризери си имат родителите ми.
Гледам, засегната и темата за презапасяване и аопкалипсис.
Не живея по такъв модел аз. Имам човек в семейството, който при един такъв развой и спиране на производство на определено лекарство-просто ще умре бавно и мъчително. На този фон запаси с брашно са ми зад последния проблем.
На къщата издържам ден, на вилата-няколко часа.
Ама това съм аз, да. Домашно мляко не мога да помириша даже, гади ми се и се подувам.

# 247
  • Мнения: 267
Ако не на родителите, то на кого?

# 248
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Ако не на родителите, то на кого?
Кого питаш?

# 249
# 250
  • Мнения: 2 323
На децата. На лелите, чичовците, братята, сестрите. Примерно.

# 251
  • Deutschland
  • Мнения: 5 554
Аз помагам периодично и на съученичка на дъщеря ми, чийто родители буквално я зарязаха на улицата през март 2020. Вярно не с пари, защото е добре вече от финансова гледна точка. Държавата се погрижи за нея и продължава да го прави. Има си жилище и средства. Помагам с подаръци, с нещо за хапване, ей така да се почувства добре момичето, че все е само и по празници и в делници.

# 252
  • Мнения: 267
Децата не ги броя, те са си наше задължение, не са искали да се раждат ние сме отговорни, докато поемат пътя си. Ами леля, няма как да ми е по-скъпа от мама и тате.

# 253
  • Мнения: 3 916
Аз броя основно и само децата. Предавам напред. При нас подредбата е баба-майка-дъщеря (или подобна комбинация).
Не са мои думи, но кореспондират с нашия начин на живот:
"Когато сме подредени така, Реката на Живота тече хармонично, всеки си е на мястото, получава и предава напред.
Всеки гледа напред, към своя живот и своето дете и получава от големите зад гърба си, без да се обръща, без да връща назад.
Това, което получава го предава напред.
Така има за всеки.
В това е мъдростта на живота.
На тези, от които сме го получили не дължим нищо.
Дължим им да го предадем към тези, които ще дойдат."
Превръщайки се в родител на родителите никой не е на правилното си място.

# 254
  • София
  • Мнения: 6 003
Ех, усещам аз, че ескимосите са прави. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт