Вие плащате ли сметки на родителите си?

  • 12 824
  • 270
  •   1
Отговори
# 225
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Явно на мен ми е останало травма от детството. От ония гладни години. Ако нямаме определено количество храна и спестявания се чувствам физически зле. Обърнала съм каквото мога в имоти, злато, определени спестявания които при инфлация драстично ще се стопят и храна. Не искам да преживея оня кошмар пак.

# 226
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Само ако бих имала село, къща, двор… веднага се изнасям. В София дойде да живее цяла БГ и стана ужасно. Няма въздух за дишане, презастроено, претъпкано,  търпя малоумни съседи и какво ли не. Наистина това с апартаментите е душегубство.

# 227
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Да, аз така избягах от Варна преди няколко години. Задушавах се. Сега си ходя за по 3 дни, толкова мога да издържа!

# 228
  • Мнения: 996
Хора според мен престанете да предизвиквате съдбата. Как може да сте толкова лекомислени. Това не го разбирам. Мен ме хвана страх да чета тук.
Дано никога не ни застигне война или катаклизъм!
Защо не напишете нещо хубаво. Празници са Simple Smile Да си пожелаем щастие!

АРТЕМИС дано не ни се налага никога да изпитаме кое е по-важното и колко са ни прави премъдрите предположения. Бягай да пазаруваш подаръци и да режеш салати и да се радваш на печката и телевизора Simple Smile
Ами нищо драматично не виждам, това е като да купиш мегапак препарат на ниска цена. Като опцията е не само мокро и килер в апартамент, а няколко декара двор, не виждам защо да не ползваш дърва за двойно по ниска цена, те си стоят в помощна постройка, точно като 3 сапуна Dove в килера.
За да не ми се обясни разкоша на блоковете, и съм в хубав централен район, и не ми е тясно. Но си е блок, но пък ни трябва, за да минем образователната възраст на децата. Недоразумение на цивилизацията покрай соц исторически събития Simple Smile

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 14 864
Какво значи "ако имах" - къщи се купуват и съвсем не струват майка си и баща си, ако не са някъде из Железница или Драгалевци. Wink

Сега, простор и град под носа на разстояние десет минути пеша няма как едновременно. И аз искам, но това е положението.

# 230
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
И далече не мислете, че всички мечтаят за къщи...

# 231
  • Мнения: 996
И далече не мислете, че всички мечтаят за къщи...
Не мислим, иначе щеше и по зоните с къщи да стана блъсканица Simple Smile Егоистично се радваме на гледка без сгради.

# 232
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Какво значи "ако имах" - къщи се купуват и съвсем не струват майка си и баща си, ако не са някъде из Железница или Драгалевци. Wink

Сега, простор и град под носа на разстояние десет минути пеша няма как едновременно. И аз искам, но това е положението.
Аз съм точно на 15 минути пеша до малък град. Това беше идеята. Иначе с кола до областен град за 40 минути. Нищо не ни липсва. Хем удобство на село, хем на град. Въпросът е да имаш мотивация и смелост за такава промяна. Защото аз се преместих на 300 км от родния си град и всичко започнахме от нула.

# 233
  • Мнения: 996
Какво значи "ако имах" - къщи се купуват и съвсем не струват майка си и баща си, ако не са някъде из Железница или Драгалевци. Wink

Сега, простор и град под носа на разстояние десет минути пеша няма как едновременно. И аз искам, но това е положението.
Аз съм точно на 15 минути пеша до малък град. Това беше идеята. Иначе с кола до областен град за 40 минути. Нищо не ни липсва. Хем удобство на село, хем на град. Въпросът е да имаш мотивация и смелост за такава промяна. Защото аз се преместих на 300 км от родния си град и всичко започнахме от нула.
Много точно!

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Ама на някои ни харесва в блок. Аз имам обитаема вила с миялна, пералня, бойлер, интернет на 15 мин с кола от областен град. Вилата няма никакви съседи. Дали мога да живея там - мога. Дали искам - в момента не.
Вилата - https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/92647705_314361 … OkmWQ&oe=63D77111
Имам още една къща в същия двор, не толкова фотогенична. Двуетажен масив, с две спални.

# 235
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Супер. Ти имаш алтернатива и при теб е въпрос на избор. Много хора искат, но нямат избор.

# 236
  • Мнения: 996
Ама на някои ни харесва в блок. Аз имам обитаема вила с миялна, пералня, бойлер, интернет на 15 мин с кола от областен град. Вилата няма никакви съседи. Дали мога да живея там - мога. Дали искам - в момента не.
Вилата - https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/92647705_314361 … OkmWQ&oe=63D77111
Имам още една къща в същия двор, не толкова фотогенична. Двуетажен масив, с две спални.
Прекрасна е- ясно, че имам и желая не е едно и също. За това света е прекрасен, различни сме. А и във всеки период от живота също се променяме- млади, корпоративен фръц, малки деца, двор..и тн. Да се надяваме, че предстоят още хубави промени. Весели празници!

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 14 864
ДДЧ, имах предвид големия град, разбира се. Simple Smile

# 238
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Наскоро една приятелка ме пита дали преди 10 години съм си представяла, че ще живея на село, гледам кокошки и лятото цял ден ще съм в градина да прекопавам, плевя, поливам, затварям буркани... Категорично не! Аз съм гражданка от пъпа на Варна, обиколила половината свят и живяла в многомилионни градове. Въобще не съм си мислила, че ше сваля токчетата и ще сложа галоши. Просто при едно идване уж на почивка си познах това място със сърцето. И направих всичко възможно след няколко години да се преместим. Абсолютно не е задължително всички да живеят в къщи, да гледат домати и т.н. Питахте ме лично за мен как е и отговарям. Имам приятели, които на такова място издържат колкото аз в града - 3 дена максимално. Всеки има различни търсения и радости и за това светът е пъстър и интересен.

# 239
  • София
  • Мнения: 12 562
Ама на някои ни харесва в блок. Аз имам обитаема вила с миялна, пералня, бойлер, интернет на 15 мин с кола от областен град. Вилата няма никакви съседи. Дали мога да живея там - мога. Дали искам - в момента не.
Вилата - https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/92647705_314361 … OkmWQ&oe=63D77111
Имам още една къща в същия двор, не толкова фотогенична. Двуетажен масив, с две спални.

Янтра, тази къща е досущ като нашата къща и останалите около нея в моето село - Свежен. Да не е някъде в района?

Общи условия

Активация на акаунт