Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 093
  • 274
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 372
anni78 станал е супер. Браво на теб!
Колко см ти е формата?
Мерси    Grinning,  20 см.

# 106
  • София
  • Мнения: 36 190
Най-после от 3-я опит го направих и стана супер.
Използвах по-голяма тава и увеличих млякото и яйцата: 4 чч.мляко+ 4 яйца.
Но мисля следващият път на сложа 1л.мляко и 5-6 яйца.
Пекох го на водна баня на 175 градуса - 50'.
Преди да го обърна сложих отгоре ринга на формата са кекс и по нея го изрязах - така е с хубави и гладки краища.
Което остана го изгребах с лъжица и обърнах на поднос.
За първи път не ми остана по тавата неразтворен карамел - бях сварила млякото и когато го прибавях към яйцата беше доста топло /почти горещо/.
Ето как изглежда:  Вече се гордея със себе си   Hug
   

# 107
  • Мнения: 22 867
denis_d   smile3501 newsm10  bouquet
Май не е лошо предложението ти за литър мляко и 5-6 Grinning яйца!

# 108
  • под тепетата
  • Мнения: 9 570
Браво ,denis_d!
 И аз увеличих пропорцията на 4яйца и 3ч.ч. мляко и съм доволна от резултата - блата и крем карамела станаха с еднаква дебелина.Снимките довечера ,като се прибере мъжлето ми,че неговия телефон е с по-качествени снимки от фотото вкъщи.Не смея да увеличавам пропорцията до нормалната доза за крем карамел, защото ми се струва, че ще натежи отгоре и ще се разчупва настрани(все пак е крем, макар и печен).
 Другото, което ме подразни миналия път е, че и аз като denis_d го бях сложила в същия поднос от кутията за торта и част от сиропа си остана в улея . Този път си го обърнах в обикновена тавичка. Embarassed За следващия път ще се снабдя с подходящ поднос без улей, защото  сладкишът го заслужава!
  Остава въпросът кога ще вляза във форма с тези сладкотии, на които не мога да устоя ! Mr. Green

# 109
  • Мнения: 1 063
И аз ще опитам, но се съмнявам да успея, хич ме няма в сладкишите Tired

# 110
  • Мнения: 5 713
Направих го вчера, днес сутринта го обърнах. Нещо не ми се получи, не съм доволна. Първо сместа за блата потъна повече отколкото трябва в крема, т.е. не е като на снимката на manel. Съответно сега, като вече е готов, не са откроени трите цвята на сладкиша. Отделно, че малко трудно се отлепи и остана карамел по тавата. Има и шупли. Пекох го на 180 за 50мин.  Водата беше топла, не съм доливала. Фурната предварително загрята. Някъде бъркам.
А крема с миксер ли се разбива? Или трябва да се внимава както при крем карамела. Там знам, че се разбъркват съставките без миксер, колкото да стане хомогенна смес.

# 111
  • София
  • Мнения: 36 190
Двата пъти ми залепна карамела, но когато го направих с топло/почти горещо / мляко - нямаше проблем.
Крема разбих с миксер - но постоя преди да го смеся с млякото и да го излея в тавата.
Аз го пекох на 160 - 180  за 50 минути /което е същото като при теб/

# 112
  • Мнения: 372
denis, станал е супер. Следващия път и аз ще се пробвам с твойте пропорции, мисля, че ще се получи по-добре Grinning

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Много вкусно ми звучи  Peace Яла съм подобно нещо , но вместо блат имаше кроасани.
Имаш ли рецептата с кроасаните?

# 114
  • Мнения: 7 474
Много вкусно ми звучи  Peace Яла съм подобно нещо , но вместо блат имаше кроасани.
Имаш ли рецептата с кроасаните?




Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера.

ЗАПОВЯДАЙ Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13854.0

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Много вкусно ми звучи  Peace Яла съм подобно нещо , но вместо блат имаше кроасани.
Имаш ли рецептата с кроасаните?




Много благодаря! Hug


Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера.

ЗАПОВЯДАЙ Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13854.0

# 116
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Гледах, четох, точих лиги и се каних сума време докато се реша да го спретна това чудо, ама поне понатрупах предварителен опит от вас та да го направя възможно най-добре. Така, значи наистина става страшен сладкиш, но определено 1 литър мляко и 6 яйца си трябват. Като за първи опит съм доволна от резултата, ама блата малко ми се сби  Sick. Имам съмнения, че просто не го разбих достатъчно добре и малко се степа. Но иначе мисля, че стана.  Аз като правя крем карамел винаги разбивам с миксер, някой беше писал по-долу, че не трябвало така, но аз нямам грешки до сега с него а винаги разбивам. Така направих и сега, но не бе добра идея, защото става много пяна  с която обикновенно допълвам купичките, но сега ми пречеше да виждам дали съм разпределила другата смес равномерно (просто всичко потъваше в пяната и нямах видимост). Млякото го смесих почти горещо с яйцата и наистина карамел почти не ми остан по тавата въпреки, че обърнах сладкиша около 2 часа след като го извадих от фурната. Пекох на 175 градуса  не съм засичала време като се опече отгоре блата оставих да се пече само на долна фурна около 15 минути и изключих. Наистина при готовност блата се отделя от стените на тавичката. Сега ако някой ме светне как да направя и какаовия блат по-добре, че да не ми се сбие много ще съм благодарна. Не съм много по печенето на блатове по принцип и ако може някой да ми каже точно последователността  по която го прави, за да стане добре. Благодаря!
Ето и снимка:

Първата снимка е направо както го извадих от формата, а на другите съм отнела малко  с ножа от блата с млякото и яйцата, за да се виждат хубаво трите цвята.
Това е разрез:

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 11:37 от korneliia_h

# 117
  • Мнения: 7 474
korneliia_h чудесно ти се е получил сладкиша Crazy Crazy Crazy Другия път и аз ще сложа повече мляко  Laughing

# 118
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ееееее,ще се прежалим в събота.Просто изглежда ужасно вкусен,пък и много обичам кремкарамел. Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 36 190
korneliia_h Фантастичен ти е сладкиша, браво.  bouquet
За блата- моят стана много  хубав и мекичък.
Разбих първо белтъците на сняг  с малко захар и отделно жълтъци+захар и т.н. Накрая към жълтъчната смес прибавих белтъците.

Общи условия

Активация на акаунт