Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 096
  • 274
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 81
Изглежда невероятно! Но дали може да се обърне по-рано. Ще се развали ли? Никой вкъщи не иска да чака до утре. Извадих го от фурната към 3.30 след обед

# 166
  • под тепетата
  • Мнения: 9 582
И вкъщи нямаше кой да го чака  Mr. Green Щом е изстинал,обръщай го!На другия ден като че ли е по-сочен. Беше ми останал малко карамел по дъното,разтопих го с малко вряла вода и си го долях върху сладкиша.

# 167
  • Мнения: 22 867
Изглежда невероятно! Но дали може да се обърне по-рано. Ще се развали ли? Никой вкъщи не иска да чака до утре. Извадих го от фурната към 3.30 след обед

Не е нужно да чакаш до утре. Щом е изстинал, можеш да го обърнеш внимателно и............. eat

# 168
  • Мнения: 81
Благодаря ви за бързия отговор!  bouquet Отива да го обръщам и дано да не се изложа. Лека вечер на всички

# 169
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Най-накрая и аз да го направя, каня му се от сума време.
Единствен проблем имах със съдовете за печене, просто нямам с подходящ размер, но пак се получи, а и е доста приятен,
ето го и него:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=40

# 170
  • Мнения: 22 867
marulka_s, изглежда прекрасно!  newsm10 Майстор си! smile3501

# 171
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз съм го яла. Само, че беше с кроасани, по спомени. Много е вкусен и лек.  Peace

# 172
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ей такъв сладкиш ядох в Пиреус! Сочен блат и върху него крем карамел! Ужасно ми хареса и се чудех как става!
А иначе намерих в тефтера на майка ми една рецепта за такава торта, много стара , където крем карамела се пече първо  и след това блата, но като я пробвам ще ви кажа как е станало Laughing
Лео, пробва ли рецептата от тефтера?

# 173
  • Мнения: 1 021
Смятам през уикенда и аз да го пробвам!   chef
Точа му се от доста време, както и на разни други изкушения от форума, ама гледам по-умерено да хапвам, та затова само събота и неделя си позволявам разни кулинарни забежки! Embarassed
Смятам  да го направя в по малка товичка около 20 см. и се чудя дали вместо да увеличавам количеството на млякото и яйцата да  намаля малко продуктите на блата  newsm78
Нека ако може изпробвалите го да кажат  Praynig преди да е станало късно!

# 174
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Благодаря за рецептата! Не се съмнявам, че е толкова вкусен, колкото изглежда! Ще го пробвам и аз!

# 175
  • Мнения: 7 474

А иначе намерих в тефтера на майка ми една рецепта за такава торта, много стара , където крем карамела се пече първо  и след това блата, но като я пробвам ще ви кажа как е станало Laughing
Лео, пробва ли рецептата от тефтера?

Не съм още, малко ще минавам на диета Mr. Green, ама като го направя непременно ще кажа как е станало  Laughing

# 176
  • Мнения: 388
Направих сладкиша за сетен път, този
път го изпекох във формички за крем-карамел.
Получи се много симпатично. Peace

# 177
  • Мнения: 22 867
Направих сладкиша за сетен път, този
път го изпекох във формички за крем-карамел.
Получи се много симпатично. Peace

А, това е добра идея за следващия път!  bouquet

# 178
  • Мнения: 373
Днес го направих за 10 път сигурно, много ни харесва на всички. И аз омах проблем с тавата с отделящо се дъно ама се усетих чак на 3-тия път...ехех!

# 179
  • Мнения: 4 700
олеее, аz както оби4ам крем карамел.... и как се иzку6ам о6те днес да си я zабъркам таz рецепта, ама да попитам първо с какви раzмери е тавата, 4е не6то не можах да го намеря това... Мерси и добър апетити на вси4ки които 6те го правят  туи иzку6ение...  chef

Общи условия

Активация на акаунт