За пореден път мама дрешките брои, кога ли ЯНУАРЧЕ ще се появи Тема 5

  • 34 452
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 667
Елица, честно казано твърде драматично изказване....
Аз пък първата вечер се радвах, че можех да поспя след почти 24 часа болки и умора.
Това с разменените бебета направо ме потресе. Сега ще гледам номерата на гривните под лупа.

# 61
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен, след месец и половина и във вече новата тема.(нямах сили и желание да пиша след проблемите)..
Честито щастие на Боратино и Nanana999!!! Желая ви прекрасни моменти на майчинство и здрави и щастливи дечица !
Нашето бебе също се роди! Успяхме да преборим и диабета и холестазата и с планирано 28!!! часово раждане да го доведем на белия свят 🙂 Xander, 48.5см, 3080гр, роден на 20.12.2022 в 21.59 💕
Усърдно се борим да се учим да кърмим и да бъдем кърмени в момента
Желая на всички, които чакат трепетно, леко раждане, бързо възстановяване и прекрасни здрави дечица, които да ви правят щастливи, всеки път като ги погледнете 😍, както е при нас! Кураж, момичета!
Радвам се, че си добре, момиче! Честито бебче и много да се слушате взаимно!


И аз все за тия разменени бебоци си мисля и каквато съм паника ще има да сверявам гривничките през два часа... Като си помисля, че бях фен на Откраднат живот толкова време, а сега се притеснявам от нещо подобно в реалния живот ...

# 62
  • Мнения: 5 172
Serenapotta, честито бебе Simple Smile

Сега ще гледам номерата на гривните под лупа.
Положителното за нас е, че сега всички ще гледат всичко под лупа Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 333
Когато родих първото си момченце миналата година в Тина Киркова, "забравиха" да ми го донесат 2 дни.... Всеки ден питах какво става, къде ми е бебето, а сестрите от неонатологията все ми казваха "Ей сега, след час ще го доведем" или "Втората смяна дежурни ще го доведат". На втория ден влезе поредната, като я попитах за стотен път, тя ми вдигна скандал защо не съм била казала и как така не съм си го потърсила. Следродилна депресия нямах.... просто защото вдигнах страхотен скандал, до 5тия ден когато ни изписаха всеки ден ги почвах от сутринта със скандалите. Искаха си го и си го получиха! Тръгнах си нахъсана и сигурна, оставих ги треперещи и с насълзени очи от викове и караници. Не съжалявам грам, че съм им го причинала, заслужават всяка една обидна дума, която съм казала, това не са хора, държаха се с майките като с пета ръка хора. Постоянно се заяждаха и обиждаха родилките, говореха зад гърба им. Санитарките бяха истински ангели, влизаха говореха си с нас, успокояваха ни, оплакваха се от условията на работа, бяхме си упора. Но неонаталозите и педиатрите..... под всякаква критика, всичко човешко им е чуждо.
Сега съм избрала да раждам в Шейново, случилото се там последните месеци, не ме плаши, кара ме да съм още по-предпазлива и готова да се боря за детето си. Сигурна съм че с новите проверки, няма да смеят да се държат лошо или да не си вършат качествено работата.

# 64
  • Мнения: 1 977
Елица, наистина, в повече... И тук, и във фб групите не спираш да сееш тревоги, съмнения и притеснения в по-уязвимите бъдещи майки.  Разбрахме, че всички лекари са некадърни (да живее само Олга!), разбрахме, че всяко раждане извън абсолютно натуралното не е раждане и е лошо, ама моля ти се - спри! Много майки имаме и добри, и не толкова хубави спомени от раждането си, но това не означава, че моето раждане ще бъде като твоето и обратно. Успех и спокойствие! Flowers Four Leaf Clover

П.С. Аз също родих в частна болница, бебето беше при мен още в реанимация преди дори да ме е отпуснала упойката, както и постоянно след това.


Днес бях на жк и преглед, защото влизам в 45-дневния. Бебок е 2,320кг в 33+5, записахме и дата за секциото ми и вече съм спокойна, че поне знам кога ще е.

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 16:11 от Little Miss Ratatouille

# 65
  • Мнения: 121
Започнах да пия витамини аз, заради липсата на b12. Гони ме някаква страшна умора, но се надявам че като се оправи нивото на витамина ще се оправи и това.

Иначе тази нощ 3 пъти се будих от болки тип менструални. Моите винаги са ниско долу в кръста. Не усещам стягане в корема обаче и мисля че са си просто подготвителни контракции. Нооо се стреснах и днеска мисля да стегна чантата да ми е спокойно.

В тази връзка можете ли да препоръчате превръзки за родилки? И тия еднократни/многократни гащи каква им е идеята?

Здравейте, как сте? И аз си приготвям чантата за болницата, все добавям нещо, май много багаж събрах.

Аз поръчах превръзки за след раждане. Струват ми се огроооомни дебели, и не знам дали въобще ще са удобни. Мисля да взема и обикновено нощни превръзки, поне са тънички.

Мисля да взема 10 от тия дебелите и още толкова от нощните и вече ще видя кое ще е. Шегувам се, че след раждането поне за известно време ще сме две дами с памперси ама това е.

За разменените бебета не се притеснявайте. В следващите няколко месеца поне контрола ще е даже прекалено висок.

Иначе продължавам да си пия витамините. Днеска бях на тонове и казаха че всичко е нормално.

От работа днес ме натовариха (нищо че съм в майчинство). Не ми се пишат подробности защото е голяма глупост ама ме изби на сълзи. Мина ми де, ама явно не ме подминават хормоните.

# 66
  • Мнения: 181
Елица... моите уважения всеки си има мнение .. [не пиша често,но се надявам това което пишете да ми дава  кураж и спокойствие,но такива като теб ме разочароват]
Ще раждам за пръв път... в частна болница..
Ходя на ЖК при една жена ,която аз съм разочарована от нея ,НО няма да тръгвам да я плюя... след като тя ме стресира,каза че е малка бързо побягнах,към частната която ще раждам ... ето какво ще кажа ,когато се държиш с уважение към хората ,те също се държат с теб,все едно си единствения пациент на света.... дори държавна болница ,в която има стари лелки,криви .. като се държиш добре ,толкова гадно им става,че те също са длъжни да се държат добре [ако са умни]... да ходиш да се караш с хора ,които уж им имаш доверие и раждаш при тях.. ами нещо сбъркано има ... ние вместо последния месец да си даваме силички,ние се жалваме ... различни хора сме ,ама дайте малко по-спокойно бе хора ... плюем  та плюем ...
Честито на новите бебешонки...
С добро всичко става .... пу

# 67
  • Мнения: 1 103
От моето раждане имам само хубави спомени! Страшно съм благодарна на всички от болница Надежка и д-р Ташков. Затова и сега ще раждам там. За мен той и най-добрият и способен, спокоен и загрижен лекар. Благодарение на акушерката и операционната сестра имам сигурна 30 снимки от първи момент на детето. Дори те самите се бяха снимали с нея, както и лекарите, както и мен ме снимаха. После ми я донесоха в реанимация да си я погушкаш, да се обадим на таткото по вайбър да я види. Бяха му я изнесли да я гушка и да се снима с нея. Всички сестри и неонатоложки на които попаднах бяха страхотни. Нито една от нощите детето не е спало при мен, защото обезболяващите ме унасяха жестоко и сигурно и земетресение нямаше на ме събуди. Качих се първия ден и помолих да ми направят кафенце, защото тогава нямаше на нашия етаж, а не ни пускаха да се разхождаме още. Нищо, ама нищо лошо не мога да кажа за никой. Така че всичко е индивидуално, както случаите, така и възприятията на хората!

# 68
  • Мнения: 331
Мила Елица, като гледам как плюеш всичко наред, изобщо не се учудвам, че са те приспали по време на секциото 😅

# 69
  • Мнения: 321
Честито на новите мами ❤️ Да са здрави и щастливи бебчетата ❤️❤️❤️

# 70
  • Мнения: 544
Може да ви идва драматично, не знам, мрънкащо сигурно, такива чувства е оставило в мен първото ми раждане и не смятам, че е лошо да ги споделям. Всички имаме различни мечти, очаквания, разочарования и опит. На мен все още ми е неприятно, че трябваше да вдигна скандал накрая, че да си получа детето. При положение, че съм възпитан и уважителен човек, дори с хора, които не са възпитани и уважителни към мен. Това за приспиването беше много забавно. Но е просто рутинна практика там, не е свързано с неприятната ми персона. Hug

# 71
  • Мнения: 1 977
А защо не опиташ да поговориш със специалист относно усещанията, които е оставило в теб? В крайна сметка това е работата на тези хора, а на теб ти предстои отново да преминеш през раждането на дете (независимо къде!) и определено би било добре да го направиш "свободна" от негативните емоции от преди.

# 72
  • Мнения: 544
Направила съм го. Но всеки има нужда от технологично време да се справи с неща, които му тежат и го разстройват. Сега съм по-малко наивна и по-наясно със себе си. Към момента ми стига. Просто ще спра да пиша, щом съм толкова напрягаща. Отделила съм огромно количество време в това да се информирам и преквалифицирам към акушерство, така че разполагам със солидно количество информация за съвременни добри практики, интервенции и като цяло неща свързани с раждането. Ако някой мисли, че бих могла да му помогна с линкове, материали или просто разговор - добре дошъл е на лично съобщение, бих се опитала да помогна на или да успокоя всеки. Но няма да ви натоварвам повече със страстите си, всеки има нужда от спокойствие. Heart

# 73
  • Мнения: 667
Няма лошо да споделиш знанията, които си натрупала.  Просто пишеш твърде емоционално с кухи призиви към майките да се борят за правата си !? Аз лично такива неща гледам да пропускам, защото не ми носят нищо информативно.

# 74
  • Мнения: 1 293
Само да отбележа, че преди 2 дни родих в болницата, в която и Елица е родила и пълната упойка не е стандарт или обичайна практика. От 8 секциота нито една от нас не беше приспана.
Бебетата ни бяха показани на бащите, после донесени в реанимация да се гушкаме. В момента, в който бяхме преведени в следродилното всяко едно бебе бе донесено. Никога никой под никакъв начин не ми е отказал достъп до бебето. Даже напротив, насърчават ни да са постоянно при нас. В момента тук има 50 бебета. Екипа на болницата е уникален. Никой не си е позволил грубост. Всеки пита как си. Стараят се да ни е максимално комфортно. Имаме дори масажи всеки ден. Всичко е с цел мама и бебе да се чувстват добре.
Пиша това, защото вероятно информацията и е остаряла или пречупена през призма на нейните очаквания, които не са се случили не зная, но ако на някой му предстои раждане в Надежда бъдете спокойни. ❤️

Общи условия

Активация на акаунт