За пореден път мама дрешките брои, кога ли ЯНУАРЧЕ ще се появи Тема 5

  • 34 790
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 018
Относно раждането всеки има различни очаквания и понякога може да останем разочаровани. Аз тръгнах да раждам преди 2г с нагласата, че не отивам на спа хотел, че може да има кисели мед.лица и пр., но отивам да родя детето си в болницата с най-добрата неонатология. Да, имаше киселячки, условията в стаята не бяха най-добрите, за изсписването ме направиха малко луда. Но в крайна сметка преживява се тая една седмица в моя случай и това не ме спира пак да отивам в същата болница(не при конкретен лекар). При мен се наложи да ме оставят за около 6ч без детето, понеже бях труп след раждането, въпреки че беше нормално такова, но накрая ми биха допълнително упойка, която съответно ме удари в краката и нямаше как да се движа, та ме оставиха да поспя докато ме пусне. Дойдоха, раздвижиха ме и ми дадоха детето, с което после не се отделихме през целия престой, освен в случаите, когато го оставях за преглед.

Сега се сетих, че вчера на ЖК говорихме с АГ за спиране на магнезият и желязото(35гс съм вече). За магнезият ясно, но за желязото ми стана странно, каза ми че също се спира, миналия път май си го пих до края, но пък сега хемоглобина ми е добре. Някой друг спират ли му железните препрати?

# 76
  • Мнения: 1 978
Аз също имам някои лоши спомени от престоя си в болницата, но имам и добри. И пак ще родя там, живот и здраве, защото държа на лекаря си, а също така и на хигиенните условия там. Държала съм се с всеки един там любезно, но имаше хора, на които светът им беше крив, че са нощна смяна и беше абсолютно все тая как се отнасяш. Имам познати родилки с лоши спомени от там, имам и такива с много добри. Индивидуално е и понякога е просто чист късмет на настроението на някого, шанс...

Малечка, на мен от днес ми започват желязото до раждането, защото хемоглобинът ми вече е критично нисък и ако не го вдигнем може да се стигне и до кръвопреливане с моята анемия. Магнезий ще пия до края, но аз съм секцио, при нормалното го спират знам.

# 77
  • Мнения: 2 018
Знам, че е супер индивидуално, но при мен много добре повлия комбинация ферофолгама сутрин + билкова кръв и допълнително вечер билкова кръв. Задължително поне 2ч пауза от магнезий. От 112 септември , на 120 ноември , на 129 от вчерашните изследвания. Че и аз минах през какво ли не докато установят кое влияе при мен.

# 78
  • Мнения: 1 978
Ами изписал ми е нещо док, ще видим.. аз съм си анемична по принцип цал живот, та не е новост. В случая при мен повлиява и неконсумацията на месо през бременността, ям много малко и насила, противно ми е. А преди това години живях на салата и месо

# 79
  • Мнения: 244
Аз също цял живот съм с нисък хемоглобин нищо, че ям всеки ден месо и отново ми изписаха тотема. Днес я почнах, но много зле ми стана от нея.
Ами изписал ми е нещо док, ще видим.. аз съм си анемична по принцип цал живот, та не е новост. В случая при мен повлиява и неконсумацията на месо през бременността, ям много малко и насила, противно ми е. А преди това години живях на салата и месо

# 80
  • Мнения: 1 978
Надявам се да не ми става кофти, ще видим.. до последно го отлагахме това желязо,но вече няма как.

# 81
  • Мнения: 2 018
Тотемата си гадничка, да. При мен не повлия с предната бременност, с тази изобщо не съм и пробвала. Общо взето сама си се насочих към видовете желязо, че вече минах по тоя път и горе долу знам какво ми влияше и не правих много експерименти. Дано успеете да го вдигнете, че си е важно, пък то не остана време. А билковата кръв не е специално само желязо, а си е добавка за хемоглобина, пробвайте я ако искате в комбинация с другите препарати.

# 82
  • Мнения: 244
Аз предната бременност пих няколко различни неща и нищо не ми помогна по спомен. Ще видя утре ще пробвам да разтворя тотема в портокалов фреш и ако ми понася ще го пия 10 дни, както ми предписаха. Ако ли не ще звъня на доктора.
Тотемата си гадничка, да. При мен не повлия с предната бременност, с тази изобщо не съм и пробвала. Общо взето сама си се насочих към видовете желязо, че вече минах по тоя път и горе долу знам какво ми влияше и не правих много експерименти. Дано успеете да го вдигнете, че си е важно, пък то не остана време. А билковата кръв не е специално само желязо, а си е добавка за хемоглобина, пробвайте я ако искате в комбинация с другите препарати.

# 83
  • Мнения: 270

Сега се сетих, че вчера на ЖК говорихме с АГ за спиране на магнезият и желязото(35гс съм вече). За магнезият ясно, но за желязото ми стана странно, каза ми че също се спира, миналия път май си го пих до края, но пък сега хемоглобина ми е добре. Някой друг спират ли му железните препрати?

На мен ми казаха в 35гс да ги започна на ЖК, направо ме учуди, че ти ги спират... Пия сорбифер дурулес,както и преди покрай анемиите. Обаче днес на консултацията с анестезиолог стана въпрос, че клексан се спира две седмици преди термин. При вас така ли е?

# 84
  • Мнения: 5 184
Паскалева ме инструктира плътно слагане до нормално раждане + още две седмици, ако се наложи планово секцио - спирам 24ч преди това и после пак още две седмици. АГ е напълно съгласен.

# 85
  • Мнения: 676
Аз също продължавам с желязото и магнезия. Фраксипарин/клексан няма проблем до раждането да се прилагат. Ако някой пие аспирин вече задължително трябва да се спре, по спомен до към 34-35 г.с. най-късно.

# 86
  • Мнения: 321
Малечка, На мен също ми каза задължително да спра желязото на 20.12, а два дни преди това влязох в 36та седмица и каза да спра магнезия. Разбира се, слушам лекарката си, но се учудих защо при все, че хемоглобинът винаги ми е бил около 115 🤔🤔🤔

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 21:06 от bonbolini

# 87
  • Мнения: 36
Здравейте момичета, пиша ви, защото много се вълнувам днес и искам да си споделя 😇 Последните седмици сме в постоянно напрежение кога ще реши да излезе младежът, тъй като от 2 седмици съм с паднала тапа и от седмица съм с 2см разкритие. Днес бях отново на преглед за разкритие и ехограф, но нямаше никаква промяна с разкритието. Малкият вече е около 2,700, но тъй като съм с много презряла плацента няма как да чакаме до термин, даваме му още 1 седмица да тръгне самичък и ако не стане до 29ти - сутринта ще ме приемат да предизвикаме раждането. Тогава ще съм 39+0. Много се вълнувам, защото вече поне знам, че най-късно на 29.12. следобяд ще си имам бебче 🥰 Също се успокоих, тъй като лекарят ми на Коледа няма да може да изражда и се притеснявах, че има вариант да съм без него там, но днес той ме увери, че ако се случи преди 29ти, когато му се обадя, че раждането започва- ще дойде при мен в болницата за подкрепа и няма да ме остави сама, въпреки че ще е в отпуска. Та съм много щастлива, че при всички случаи ще е до мен и че вече знам крайна дата за раждане.  Цял ден не спирам да мисля за това, че на 29ти ще си имам бебче.. нямам търпение да минат тези 6 дни🥰

# 88
  • Мнения: 181
Ти си нашето силно момиче!!!



Здравейте момичета, пиша ви, защото много се вълнувам днес и искам да си споделя 😇 Последните седмици сме в постоянно напрежение кога ще реши да излезе младежът, тъй като от 2 седмици съм с паднала тапа и от седмица съм с 2см разкритие. Днес бях отново на преглед за разкритие и ехограф, но нямаше никаква промяна с разкритието. Малкият вече е около 2,700, но тъй като съм с много презряла плацента няма как да чакаме до термин, даваме му още 1 седмица да тръгне самичък и ако не стане до 29ти - сутринта ще ме приемат да предизвикаме раждането. Тогава ще съм 39+0. Много се вълнувам, защото вече поне знам, че най-късно на 29.12. следобяд ще си имам бебче 🥰 Също се успокоих, тъй като лекарят ми на Коледа няма да може да изражда и се притеснявах, че има вариант да съм без него там, но днес той ме увери, че ако се случи преди 29ти, когато му се обадя, че раждането започва- ще дойде при мен в болницата за подкрепа и няма да ме остави сама, въпреки че ще е в отпуска. Та съм много щастлива, че при всички случаи ще е до мен и че вече знам крайна дата за раждане.  Цял ден не спирам да мисля за това, че на 29ти ще си имам бебче.. нямам търпение да минат тези 6 дни🥰

# 89
  • Мнения: 1 103
Бях днес на доплер, 37+2, за да видим как върви бебчо, че е дребен. Като тегло е 2,650, но ме притесни, че е по-дребен. Измерват го с по-малка главичка и коремче. Плацентата ми е 2 към 3 степен. Докторът каза, че щом на феталните всичко е било наред, явно заради плацентата не се храни добре. Но аз пък много се притесних. Какво означава по-малки и колко по-малки. Питах сто пъти дали да се притеснявам, нямало защо, просто щял да е по-дребен, но нали знаете майчинският мозък…

Общи условия

Активация на акаунт