В училище контролни, класни се натрупват, а ОСМОКЛАСНИЦИ искат да празнуват

  • 35 786
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 111
Дени, дано малкото се оправи бързо, докато порасне ще е тъй. За телефона, тамън коледен подарък ще имаш.

Аз вчера взех нещо дребничко за класната, не е нищо особенно, но за жеста. Диването отказваше да го подари, обаче като ми поиска нещо, и аз веднага включих на режим условие, аз ще ти дам, а ти ще подариш. Та ся ще не ще, утре ще го занесе. Тя иначе вчера избра нещо друго, но в този момент бюджета не го позволяваше, затова сега ще се примири с това което аз избрах. Дано да и го даде, че като знам каква е, като нищо ще си го върне вкъщи, дано си спази обещанието. Утре ще разберат кои стаи са спечелили наградите. Миналата и тази седмица, са се опитвали да им крадат от украсата, но неуспешно. На едната стая са им изтрили снимките и ги дисквалифицирали, защото на елхата имало неприлична рисунка, която не успели да я махнат, докато минавали на оглед. От 9 - тите до 12 - тите класове, само от 10 - ти / те клас / ове били много доволни как са украсили. Иначе емоциите и посещенията не са спирали. До одеве ми разказваше разни неща, и се смеехме.

# 31
  • Мнения: 771
Какви класове имате само, благородно завиждам! При нас никаква организация за днес, не разменяха подаръци, ще учат с пълна пара. Аз все още живея с надежда, че класната им може да е измислила нещо, но нищо не е споменава ла.
Забравих да дам пари на детето за тази седмица. Та кара с едни 30 лв. и храната, която му дадох. ☹️
И да споделя отново за проблемното дете. След, като го бяха изключили за 1 месец от общежитието, тази седмица го върнаха. Успял да удари шамар на едно дете, омазал целия коридор с нещо и сега е изключителн за 1 година. Лошото е, че е в нашия клас... И там положението не е розово. Ние не случихме на клас. Крайно време е родителите му да си го приберат в родния край. Но явно и там се е представял, за да упорстват да стои в това училище, което видно, не е за него.

# 32
  • София
  • Мнения: 320
Краси, това дете ми изглежда да има нужда от помощ, психолог, разбиране, нещо се случва или вече се е случило с него. Не вярвам да има изначално лоши и неуправляеми деца. Не знам какъв е начинът да се помогне, ако родителите не го правят.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 717
Не вярвам да няма училищен психолог. Все отнякъде трябва да се тръгне.
Родител, класен,... някой трябва да му подаде ръка.

Старото училище на синът ми е пропищяло от 2рокласник. Имаше статия в Труд преди седмица или две.

Не знам децата днес дали ще учат. Алекс каза "все пак ще си взема раницата". Иначе се натовари с кола, чаши, соленки и т.н.
Имат проблемни деца в класа, които бавно окапват. От началото на годината до момента май са изключени/преместени 2ма, като това са леките случаи. Снощи ми каза, че пак са махнали някакъв, който "прави нещо с марихуана". Правел нещо!
Заради ударено дете класът ще се срещне с педагогически съветник.
Тъкмо се бях зарадвала, че тези проблеми са ни зад гърба.
(В старото училище му били направили пранк... събарят го по гръб. Имало и клип качен в Тикток. Разбрах за случая случайно няколко месеца по-късно. Имало е разговори с класен, директор,... А го водих тогава на лекар за болките в гърба. Но не ми казва от какво го боли).

И да се посмеете.
Ще ходим с него до спортната зала снощи. Обличаме се, той си се облича в стаята. Строяваме се на входната врата... той облечен по къси екипни панталонки и суичър. Нямаше време да се преоблича, защото закъсняваше.
Не било чак толкова студено и в четвъртък можел да тренира по къси панталонки. До училище обаче му замръзна трътката, оплакваше се, че му е студено на ръцете и краката. През цялото време дуднахме с баща му.
Овикаха го и треньорката и две други майки.

# 34
  • Мнения: 525
Благодаря за темата. Дано я напълним със здраве и положителни емоции. Нека дойде и коледно чудо за всички които имат нужда от него. Много поздрави от нас с набора за всички вас.

# 35
  • Мнения: 771
Краси, това дете ми изглежда да има нужда от помощ, психолог, разбиране, нещо се случва или вече се е случило с него. Не вярвам да има изначално лоши и неуправляеми деца. Не знам какъв е начинът да се помогне, ако родителите не го правят.
Не знам, Ками. Не съм го виждала реално. Не съм писала подробно в темата, защото ми е болно. Той изпочупи и нарисувана общежитието, заключва моето и други деца в банята, опитва се да мушка телефон и да ги снима докато се къпят. От общежитието беше отстранен за един месец, защото беше се гаврил с деца в нашата стая и най-вече с моето. Влезнали с едно друго, което снимало. Стреляли ги с пистолет с кабзи, в стаята не се дишало и се правило, че бие моето дете. Много им било весело. За капак качили клипа в някаква група в инстаграм.
Викани са многократно родителите му. Ходил е и при училищения психолог, но нищо. Все същия си е.

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 09:50 от krasi78

# 36
  • София
  • Мнения: 320
Определено му има нещо, въпроса е дали не е изтърван вече момента, да му се помогне.
Лошото е, че травмира други деца. Ужасно е, когато е твоето.
Съчувствам ти и се моля по-бързо да го изведат от там.
Знам колко е болно за една майка, когато детето и е обект на такъв "интерес".
Прегръдки и дано в новата година това остане зад вас!

# 37
  • София
  • Мнения: 5 093
Това е питката с паричка, която направих с много любов за моя 12 в клас, 73.СУ.
Утре за последен път ще празнуваме и ще си разменим подаръци.
Весели и благословени празници на всички! Heart

# 38
  • Мнения: 771
Ganis, събра ми очите! Много се възхищавам, когато някой така умело меси! Страхотна!

# 39
  • София
  • Мнения: 39 717
ganis, сигурно ти е тъжно, че ще се разделиш с тях. С любов ще ги изпратиш.

Лятото когато ходихме да го записвам директорката каза "я да видя кой ще е класен. Тя е тук. Елате да ви запозная". Тъкмо беше изпратила нейните абитуриенти и се зарадва на "зайчето".

Звъннах на моят да видя какво правят... "ядем и пием" Simple Smile Класната изпрати качи няколко снимки във вайбър групата. Забавляват се.
Подарили му стийм гифт карта и сега врънка да му додадем още малко пари за някаква игра.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 021
AnMary, сигурно старото училище е 90-то в Люлин, там имаме познато детенце и какви неща чувам, не е за разправяне. Явно и сега имате неприятни емоции, дано се оправят нещата!

Краси, думи нямам, трябва да го изключат това дете, а родителите да работят с психолог! Децата явно са много стресирани от него, а и в нов град, на общежитие, много тежко! Хубаво е, че 1 година ще си отдъхнат. Дано се сплотят като клас! Съчувствам ти искрено, но е хубаво, че все пак ръководството е взело мерки!

Ганис, супер питка, браво!

# 41
  • Мнения: 1 738
Ваканция, ура!
Днес ще разменят подаръци, ще се черпят и ще поучат малко се оказа. Но все пак - ваканцията е тук!
Ние на работа имаме да довършваме последни документи и ни разпускат в 12.

Весели празници на всички. Да сте здрави вие и всички около вас. Всичко другото е поправимо.

# 42
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Прекрасна питка!

Вчера си бяха направили празник с останалите класове. Не дойде много доволна, но каквото такова.

Весели празници!

# 43
  • Мнения: 2 111
Краси, да чукаме на дърво, дано да са ни все така, не че и при нас няма проблеми, но в сравнение с вашите, нашите са бял кахър, и най - вече поправими. Обаче това с туй откаченото, наистина не ви е било лесно. Съчувствам ви за това което е трябвало да търпи детето ти. Лошото е, че няма съд за малолетни и непълнолетни, сега пак да си кажа, навремето имаше ТВУ, на такива места пращаха такива като този. При него нещата не са чак толкоз невъзможни за поправяне, стига да се намери точния човек, който да работи с това дете. А за родителите думи нямам, има два варианта - знаят за него, правят колкото могат за да му помогнат, илиии, знаят и хич не им пука за това дете. Както е случаят със съученичка от стария клас на моята. Тотално го съсипаха това дете, взели го от родителите му, но причината не е била защото много искали да имат дете, а защото да имало кой да ги гледа на старини, бещата алкохолик и постоянно ги тормозел, майката се прави на три и половина, затваря си очите за всичко. Пред другите се прави на ни лук яла - ни лук мирисала. Та може и при вас случаят да е подобен на този. Между другото, рядко можем като родители да разберем веднага, когато нещо или някой тормози децата ни. Най - вече ако детето не е от споделящите, или по някаква причина се налага да мълчи. Тогава и родителите реагират със закъснение. Прегръдки и от мен. Бъдете силни, дано това дете, след като изтече едната година, никога повече да не го връщат в това училище.

 Ан, гуш и за вас. Хубавото е при вас, че поне ги местят или ги махат от училището, като гледам взимат адекватни и своевременни мерки. Наскоро по новините говореха за дете което предлагало и употребявало наркотични вещества в училище. Олелеее, в какво са се превърнали тези деца. Определено някои родители не полагат достатъчно за тези деца.  А случката с пранк - а, ми добре де решили са да се пошегуват, но това ли е начинът, има толкова други и безобидни неща с които може да се пошегуваш. За облеклото, какво да ти кажа, дано не се разболее само. Като се сетя за онези руснаци как излизат голи в снега и леда, влизат във водата, все едно са моржове, направо ще се разболея. То и таз Кобилкина са беше овъргаляла в снега, не помня коя година беше, но беше в на Гала предаването - На Кафе.

Ганис, чудесно изглежда, сигурна съм на 100%, че вкусът е уникален. Благодаря за пожеланията. Приятно изкарване на празниците. Не тъжи много за сегашните, новите които ще поемеш, ще бъдат също много добри, и ще ги заобичаш.

 И на края, едвам успях да организирам нещата, да може диването да даде подаръка на класната. Толкоз лъжи измисли, какво ли не направи, но накрая все пак стигна до когото трябва. Сега ще трябва да проведа сериозен психо разговор с мойта. Тва не се трае вече, а след празниците, май ще поговоря и с класната, да намерим заедно начин за преодоляването на някои пречки.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 15 696
Ужасно е,когато има агресивно дете в класа. Дано се намери решение и да се работи с това дете.

Ганис,страхотна питка! Децата ще са очаровани! Голям жест е от твоя страна!

Най-накрая ваканция!
Ще спят без аларма! Толкова да се радват!

Общи условия

Активация на акаунт