'ВИНА' - новият сериал по БНТ

  • 39 612
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 191
Вина

Толкова много винá трудно се преглъща с... вѝно


По БНТ 1 от 05.01.2023г, 21:00ч



12-сериен телевизионен филм
Драма

Сценарий: Нели Димитрова, Ваня Николова, Екатерина Николова
Режисьор: Виктор Божинов
В ролите: Владимир Зомбори, Елена Телбис, Михаил Билалов, Параскева Джукелова и др.

Продуцент: БНТ





Мръсни тайни, любов, изневяра и алчност създават по-големите дългове в една плодородна, но спорна земя - с лозя за вино...
На кантара тежестите измерват и вѝното, и винáта в един объркан живот...


"Вина" пресъздава история от човешки проблеми, които трудно се преглъщат, дори с много отлежало вино - като премълчаната от миналото истина, която капка по капка си проправя път в настоящето, като любовта и изневярата, от които никой не е пощаден.


В дъното на чашата отлежава изкоренният дълг към семейството и уважението към труда на предците, съчетан с вътрешния стремеж към опазване на създаденото - с трайна следа. По ръба плува неутолимата жажда за власт и пари, в сянката на бизнес без морални граници.

СЮЖЕТ


Филип се завръща със съпругата си от Америка, за да продаде винарната на починалия си вуйчо.
Бизнесът, който наследява обаче, се оказва в тежко състояние – с много натрупани дългове, недоволни служители и тонове залежало вино.


В защита на производството е талантливата и отдадена на работата си млада еноложка Елина, завършила в Дижон.


Срещу нея е скритият съдружник Андрей , който саботира работата на винарната заради други интереси с лична облага.


Докато Филип заедно с Елина и съмишленици се опитват да възродят винарната и да опазят целостта на семейството, наяве започват да излизат тъмни тайни от миналото и всеки от героите се бори с горчиво чувство за вина, много по-неуловимо от вкуса на виното…



Трейлър:
https://bnt.bg/f/video/o/312/1bc1e7b6cb6ca19c6fea806fc982426f.mp4

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 11:12 от *stella

# 1
  • София
  • Мнения: 22 944
Мерси за темата, ще го гледам, пък и ще го дават в период, в който няма друго за гледане. Дано е хубав, защото още не може да ми се оправи вкуса от " С река на сърцето"...

# 2
  • Мнения: 10 796
Мерси за темата, ще му дам шанс Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Записвам се, може пък да го гледам.
Започва на 05.01 - четвъртък. Знае ли се кои дни ще се излъчва?

# 4
  • София
  • Мнения: 27 167
Ще го гледам и този сериал.
Поне БНТ не са ме разочаровали досега, а и техните сериали не са сапунки и са веднъж седмично, макс 12, 13 епизода. Точно по моя вкус.

Благодаря за темата!

# 5
  • Мнения: 7 191
Всеки четвъртък ще се излъчва, така разбрах.

# 6
  • Мнения: 1 489
Благодаря за темата! Записвам се с намерение да го гледам!

# 7
  • Враца
  • Мнения: 2 663
Благодаря за темата. Иска ми се да го гледам, но така - веднъж седмично, както е заложен в програмата, в един момент им изпускам края и забравям да гледам.

# 8
  • Мнения: 2 106
Скептична съм заради "С река на сърцето" - пак винарна и семейни драми. Семейни истории за богати фамилии някак не трогват
българина. Но пък актьорският състав е наистина страхотен- дано приятно ме изненада.

# 9
  • Дубай
  • Мнения: 3 725
Благодаря за темата ,обичам такива мини сериали, БНТ пускат хубави продукции.Дано и този е такъв...
Весели празници!

# 10
  • София
  • Мнения: 12 399
И аз се записвам в темата. Ще го гледам, дано да е интересен.

# 11
  • Мнения: 899
Ще го гледам и аз.Мислех,че “С река на сърцето” е бг версията на сръбския “Тайните на лозята”,но май ще е този. И там има винарна с дългове,лоши партньори,стари и ново тайни,стари и нови любови и млада мацка енолог,завършила във Франция.
От новите сериали,май тези по БНТ са ми фаворит,дано и с този е така.

# 12
  • Мнения: 7 191
Сериалите на БНТ са най-качествени като продукции, поне досега. Дано и последните два спазят тенденцията Simple Smile

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
sea.sea, той само започва в период, в който няма нищо за гледане. Един път седмично - това са 12 седмици. Т.е. - още от 6-8-ми епизод ще се засече с пролетния телевизионен сезон на другите две телевизии.

Ще го гледам аз, без значение дали "директно" или с връщане.

# 14
  • София
  • Мнения: 22 944
И аз ще си го следя, ако ми хареса.
P.S: Не очаквах, че ще е само един път седмично. 😃

Общи условия

Активация на акаунт