Бъдни вечер наближава,чудеса на всеки подарява!-18.12.-24.12.

  • 13 780
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Изланските дядо мразовци са 13 на брой и не е задължително да са облечени в червено и бяло .Всъщност това са великани от исландката митология Те посещават домовете на хората от 12 декември до бъдни вечер като през цялото време облечени са предимно с старите си изпокасани дрехи и се опитват да си откраднат това което най  им харесва . техните родители са Грила и Леббалуди имат си и домашен любимец котарака Йолакотурин

12. десембер . идва и първия
Първият се казва  Стеккярстаур и преди се е смятало че той е крадял овзете на овчарите
 13. десембер е втория които се казва Жилягаур. Смятало се е в стари времена че той е крадял сметаната от фермерите

този който е на 14. десембер  се казва Стуфур и е много нисък също е бил наричан Поннускефилл,защото е крадял хранатан а хората  .

15. десембер е  тхворуслейкир  слиза от планината .Той винаги се е опитвал да намери черпака с които домакините са бъркали гозбата си и ог  е облизвал


16. десембер е  Поттаслейки на гости . Той е облизвал неизмитите тенджери (както и името му в превод означава това
Аскаслейкир е на 17. десембер.Криел се е под леглото и когато намерел пепел я е облизвал 
Хурдъскеллир е на  18. десембер. Той е блъскал вратите и на хората им е било трудно да спят
19. десембер е Скиргамур,той е обичал кисело мляко и го е крадял 
 Бюгнакраеки е 20. десембер. Той е обичал да краде надениците на хората


21. десембер е  Глуггагаегир той не е крадял хранатан а хората но пак е бил много любопитен и винаги е надничал през прозорците ,крадял е играчките на децата 
 
22. десембер е  Гауттатеф.Той е с голям нос И на мего му харесвал аромата на изладския хляб изладкиши когато домакините пекат за коледа .И ги е крадял   22. десембер е наричан нетърпелив защото децата вече очакват с нетърпение коледа   
23. десембер, идва  Кеткроукур, които жадувал да си открадне  телешки бут . Едно време хората са закачали бутовете да се опушвата
 
Кертасникир идва на , 24. десембер. Навремето пламъка на свещите били най силната светлина която хората са можели да имат но те са били рядкост и много скъпи ,за това за коледа децата са имали свои лични свести . И  Кертасникир му се искало да има своя свещ …..
 

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 18:08 от Kolgrimur

# 76
  • Мнения: 4 585
      Благодаря ти Колгримур. След три месеца ще си взема котараче мъничко и ще го кръстя Йолакотурин.  Joy Разкажи, моля те и за картофите в детските обувки.

# 77
  • Мнения: 882
Ох, седичната тема пак стигнала до четвърта страница, аз все не успявам да се включа
Честито на рожденниците на патерица Да сте живи и здрави и да слушкате и изпълнявате всички желания на децата си. newsm51
Силве, какво е това Ия, откъде го измисли Вземи да ми напишеш на лични, че пак ме забрави.

Искам да се похваля с лекарката на Ради.
Обаждам й се дори Ради да кихне., Ако се наложи, идва да я види. Вчера дойде да я види Ради у дома, нещо като контролен преглед. Разбрали сме се ако  й е възможно да идва у нас, за да  не я водя в болницата и излишно да се плаши детето.
Пристига с подарък за малката. Това и друг път се е случвало. Отказва да вземе всякакви пари за посещението. Исках все пак да регламентирам парично тия мои консултации, дали по телефона или лично. Нали знаете, като си плаща човек е по-спокоен Тя ми отказа абсолютно категорично.
Имайте в предвид, че ние имаме възможности и тя не иска пари не защото нямаме.
Просто каза, че за децата би правила всичко, стига да може да помогне. Тя може много.
На нас е помогнала много.
Искам да Ви пожелая един такъв мил, добър, всеотдаен лекар до Вашето дете, на който винаги може да разчитате и който няма да  гледа на Вас като куче-касичка.

# 78
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Изланските дядо мразовци са 13 на брой и не е задължително да са облечени в червено и бяло .Всъщност това са великани от исландката митология Те посещават домовете на хората от 12 декември до бъдни вечер като през цялото време облечени са предимно с старите си изпокасани дрехи и се опитват да си откраднат това което най  им харесва . техните родители са Грила и Леббалуди имат си и домашен любимец котарака Йолакотурин

12. десембер . идва и първия
Първият се казва  Стеккярстаур и преди се е смятало че той е крадял овзете на овчарите
 13. десембер е втория които се казва Жилягаур. Смятало се е в стари времена че той е крадял сметаната от фермерите

този който е на 14. десембер  се казва Стуфур и е много нисък също е бил наричан Поннускефилл,защото е крадял хранатан а хората  .

15. десембер е  тхворуслейкир  слиза от планината .Той винаги се е опитвал да намери черпака с които домакините са бъркали гозбата си и ог  е облизвал


16. десембер е  Поттаслейки на гости . Той е облизвал неизмитите тенджери (както и името му в превод означава това
Аскаслейкир е на 17. десембер.Криел се е под леглото и когато намерел пепел я е облизвал 
Хурдъскеллир е на  18. десембер. Той е блъскал вратите и на хората им е било трудно да спят
19. десембер е Скиргамур,той е обичал кисело мляко и го е крадял 
 Бюгнакраеки е 20. десембер. Той е обичал да краде надениците на хората


21. десембер е  Глуггагаегир той не е крадял хранатан а хората но пак е бил много любопитен и винаги е надничал през прозорците ,крадял е играчките на децата 
 
22. десембер е  Гауттатеф.Той е с голям нос И на мего му харесвал аромата на изладския хляб изладкиши когато домакините пекат за коледа .И ги е крадял   22. десембер е наричан нетърпелив защото децата вече очакват с нетърпение коледа   
23. десембер, идва  Кеткроукур, които жадувал да си открадне  телешки бут . Едно време хората са закачали бутовете да се опушвата
 
Кертасникир идва на , 24. десембер. Навремето пламъка на свещите били най силната светлина която хората са можели да имат но те са били рядкост и много скъпи ,за това за коледа децата са имали свои лични свести . И  Кертасникир му се искало да има своя свещ …..
 

Всеки ден децата полуЧават подарьци в обувката си като всяако дете я поставяа на перваза на прозореца в зависимост от това дали са били добри и послушни през изминалия ден полуЧават лакомства а ако не са полуЧават картоф  Laughing

# 79
  • Мнения: 3 537



Всеки ден децата полуЧават подарьци в обувката си като всяако дете я поставяа на перваза на прозореца в зависимост от това дали са били добри и послушни през изминалия ден полуЧават лакомства а ако не са полуЧават картоф  Laughing
Хахаха! hahahaКартоф! Joy

# 80
  • София
  • Мнения: 9 863
Шопинг терапията действа,уверих се Mr. Green.Напазарувахме подаръци за децата-нашите и още племенничета и племеннички.Супер!Дядо Коледа може спокойно да идва! Laughing

# 81
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Весела Коледа и много щастие за новата година на всички мами, татковци и дечица,
аз ще се излкюча за малко и ще се появя след Нова Година. Дано няма нищо спешно, но ако ви потрябвам съм на кю-то и на лични
Целувки на всички Embarassed Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 1 333
Весела Коледа и на теб Нина!!!
Хубав празник ти пожелавам с любими хора и много настроение!!!

Радини, вашата лекарка е едно съкровище, нещо уникално  Shocked аз просто си мислех, че няма вече такива лекари. да е жива и здрава и да продължава с такова желание да работи по професията си   bouquet

Искрица и ние ще си бъдем за Коледа в Тетевен. Ще бъде прекрасно да се видим. Моля те напиши ми на лични телефон на който мога да ти звънна там и да се уговорим кога и къде ще се срешнем. Това ще е още една моя сбъдната мечта !

Искам да споделя огромната си радост, която днес ме споходи цели 2 пъти.
От време на време ходя в един социален център , който е съвсем близо до нас, за да съм сред хора, за да поговоря с психолога когато е там и за да има Мими социални контакти. Всички там я обожават и много й се радват, а на мен ми вдъхват надежди и ме успокояват когато съм на ръба. Та там е дошъл един благодетел и е поискал да дари средства за болни дечица. Този човек днес помогна на 3 дечица -на Мими и на още две момиченца. Веднага директорката се свърза с мен и ме попита дали ще приема дарение ..... А аз Господи нямах думи... неможете да си предствите как точно навреме идват тези пари... ще осигурим рехабилитацията на малката принцеса за 2 месеца и няма да загубим постигнатото досега.... как ли не умувах дали ще се справя сама със всички упражнения и от къде да намеря пари зада викаме пак рехабилитаторката
Господи, благодаря ти че чу молитвите ми и не ме остави в безисходицата!!!!

Другата новина не е още съвсем ясна, защото от вълнение не можех да разбера всичко по телефона. НО важното е че май са пристигнали документи от немският професор за ходенето ни с Мими в Германия за излседвания. Ще трябва да звънна в четвъртък или петък и да разбера повече подробности. Не знам дали ще мога да спя изобщо до тогава... чакаме го вече 5месеца това негово мнение.
Охххххххххххххххххххххххххх щастлива съм, благодарна съм на Бог, на добрите хора и на всички които мислят за нас и не ни оставят сами в трудната ни борба за здравето на децата!!!!
Май ще повярвам че на Коледа стават Чудеса!!!!
Господ си знае работата и винаги помага !!

# 83
  • Мнения: 4 585



Всеки ден децата полуЧават подарьци в обувката си като всяако дете я поставяа на перваза на прозореца в зависимост от това дали са били добри и послушни през изминалия ден полуЧават лакомства а ако не са полуЧават картоф  Laughing
Хахаха! hahahaКартоф! Joy
   
        В най-лошия случай едно исландско дете накрая има 13 картофа - малко ли са?
       Когато бях малък нашите слагаха във фурната на печката преди лягане картофи, дребни екземпляри захарно цвекло и лук. Сутринта са топлички и много вкусни.

# 84
  • Мнения: 3 537
Скъпа Нанди,много се радвам за вас! Hug
Волф и аз съм яла пекани картофи,когато бях малка. Wink

# 85
  • Мнения: 4 585
      Нанди, направили сме синхронно писане. Много се радвам за теб и Мими.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 863
Нанди,много,много се радвам за теб и Мими! HugИскам да чувам за повече такива добри хора,явно ги има!  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 001
nandy, по Коледа наистина се случват чудеса! Радвам се за теб и Мими - заслужавате го! Дано има повече Мами и Татковци, които да бъдат зарадвани покрай Коледа!

Аз искам да попитъам и дано има кой да ми отговори до утре (сряда) 9:00:
Никола е на ЕЕГ от 10:00. По теледона ми казаха, че не трябва да се храни преди това  Shocked но при Александра казаха да е добре нахранена, отспала си и спокойна ... наистина ли трябва да държа Никола гладен, или нещо аз не съм разбрал ... ако неуспея да прочета отговорите ви, мисля да си го нахраня newsm78

# 88
  • Мнения: 3 537
Аз все нахранена съм я водила на ЕЕГ.Искаха само да е с чиста коса ,ако не се лъжа.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 20:15 от Krrasi

# 89
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нанди, много се радвам за вас  Hug Дано и за изследванията в Германия новините да са добри  Praynig

А по темата за шопинг терапията ... хич не обичам да пазарувам, а да обикалям по магазините без да знам какво търся ми е просто кошмарно. Предварително планувам какво ще взимам и по възможност проучвам от къде ще го взема, ако не мога пращам мъжът ми да обикаля  Embarassed Нищо не съм купувала за Коледа още, трябва да е тези дни, а както съм и болна ... уффф  Tired
И Коледна украса не сме спретнали още, вчера с Яни изкарахме елхата (изкуствена) и я сложих там където ще седи, така и не стигнах до играчки, лампи и прочие  Embarassed Преди малко от Лъки бой му се падна някаква кичозна сребриста играчка и сега тя единствена седи закачена на елхата...

Общи условия

Активация на акаунт