🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 023
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 27 175
Еее, знам коя е..)
Но във филма не я познах..)

Нп, явно не те разбрах, така ми прозвуча. И при мен често се случват подобни обърквации. Нз Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 224
Diavolo,и аз сега изхледах Fall,свят ми се зави буквално.Заслужава си да му се отдели време.

# 32
  • София
  • Мнения: 27 175
Елислава,
Не винаги оценките в IMDB са адекватни. И аз ги следя и си ми важни, а и редовно си гласувам там след всеки изгледан филм или сериал. Напоследък, изобщо последните 2, 3 години много малко са изцяло положителните оценки, което е показателно за помията с която ни заливат или по-точно с пропагандата. И феновете от цял свят (но все пак основно са американци) реагират с лоши оценки (някои по дифолт). И за съжаление много често покрай тази негласна война горят и доста качествени филми и сериали...
Но като цяло съм съгласен с болшинството от оценки, особено за мейнстрийм или боксофис заглавията... Имам разлики, което е нормално, но не са големи и чести... Simple Smile

Последна редакция: вт, 27 дек 2022, 23:07 от Diavolo

# 33
  • Мнения: 9 192
Аватар: Природата на водата.
Филмът е красив.
Сценарият… беше трагичен.ОК.Може и да не е бил трагичен,но е посредствен.
Скрит текст:
Идеята да избягаш от едно място на друго е равно на това,че спасявайки едни ще доведеш проблема на друго място и ще пожертваш други. И Джейк го разбра чак накрая,при все,че е военен и преди всичко човек.Знае как се случват тези работи. И от там всичко тръгна надолу.
Можем ли да говорим за слона в тази стая?
Мисля си,че ако не беше толкова вълшебен с всички глетки и ефекти нямаше да им се получи.Пълна наслада за очите и куп клишета за ушите.
Казано по-просто, този филм ми беше скучен Blush Не знам точно как да напиша рецензия за това, тъй като „скучно“ не е в моята система за оценяване, но това е голям грях за мен, така че предполагам 6/10.
Не отричам,че поставиха много на място екологичната тема,инвазията на човечеството,морална и семейни ценостти.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 652
Да се появи един die hard фен, който гледа Аватар пет пъти на кино през 2009. Историята наистина е в пъти по-слаба от първата част. Музиката също не е на ниво, но Хорнър не е сред нас и логично няма как да бъде повторена. Някак не те грабва още от първите кадри, а тогава да се потопиш в непознатия свят на Пандора те побъркваше. Визуално иначе водният свят на Луната е страхотен, всички детайли са изпипани до съвършенство. Макар и над 3 часа времето минава и не се отегчаваш. Но предполагам, че Камерън е замислил всичко да бъде свързано в 3 или 4 филма общо и сега видяхме едва прологът.
Със сигурност ще разберем повече за Кири и Паяка, а и бих искал да видя Нейтири като човек. Тук получи много малко екранно време и постоянно крещеше къде от мъка, къде от нахъсване в поредната битка.
Ако искате на кино да гледате, дебнете билет за IMAX залите. Иначе не си заслужава. По другите салони я звук кофти, я картина.



Ако тези работни заглавия останат, то последната част ще е тотална лудница, когато се разкрие всичко около Ейуа.

# 35
  • Мнения: 31 175
И аз от лудите фенове гледащи първата част задължително всяка година. Съгласна съм с всичко казано в последнита постове.
Много повече ми харесва първата част. Тук емоциите, внушенията и красотата за окото и душата са на много високо ниво, но сценария…
Полковника отново? Наистина ли?

# 36
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

Скрит текст:
Идеята да избягаш от едно място на друго е равно на това,че спасявайки едни ще доведеш проблема на друго място и ще пожертваш други. И Джейк го разбра чак накрая,при все,че е военен и преди всичко човек.Знае как се случват тези работи. И от там всичко тръгна надолу.


И мен много ме подразни това още в началото.

# 37
  • Мнения: 9 192
Полковника отново? Наистина ли?
Чакай,чакай Joy Той е жив и вероятно ще го видим отново.

# 38
  • Мнения: 31 175
А, със сигурност!
С абонамент си е човекът!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 652
След първите 12 дни добре върви на домашна сцена. Тръгна слабо заради снежната буря в Щатите и Канада, но набира скорост.

Аватар - $250.4М
Аватар 2 - $317.1М

# 40
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Трябва да отчетем и инфлацията, че то 10+ години не е малко за сравнение.😂

# 41
  • София
  • Мнения: 1 652
Няма да събере приход, колкото първия филм, но и няма да е провал, както се прогнозираше. Ще има кинта за още части Grinning

# 42
  • Мнения: 9 192
При мен където пищят,че билетите за кино са скъпи залата беше пълна.Всъщност нямаше места за датата,която исках и трябваше да резервирам места за следващия ден в късна прожекция.
Стратегията да пуснат филма в празничния сезон е добра.

# 43
  • Мнения: 36 482
Четох някъде, че колкото и да спечели, не може да избие бюджета, не знам дали е вярно...

Това коментирало ли се е в темата - Тримата мускетари пак, този път е френски. Мернах Венсан Касел и Ева Грийн - ако можех да тагна Моарейн (нашата съфорумка) щях, защото й е фенка:



Изглежда ми мрачен и потискащ. Не знам дали ще го гледам, много зависи от настроението ми. Дартанян ми заприлича на този от сериала на ВВС (Люк Паскалино) - и той е такъв мургав.

Руските коментари под трейлъра са донякъде забавни.

# 44
  • България
  • Мнения: 6 209
Благодаря! Подсети ме, че и този филм чакам, въпреки че май мярнах в каста и черни - значи историческата достоверност пак е по ягодите.
Но Ева Грийн и френска версия са силно изкушаващи, само ще трябва да преосмисля отношението си към Милейди.
Ако беше английска или американска версия, щях да пропусна.
Скрит текст:
Доскоро се чудех защо изпитвам неприязън към бозавите англичани и напротив, симпатия към французите, въпреки многото неприятности, които са ни причинили.
ДНК не лъже, инстинктите са голяма работа. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт