🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 340
  • 743
  •   2
Отговори
# 75
  • Галифрей
  • Мнения: 4 329
Аз гледах   “ Снежната Кралица”  страхотен игрален филм по приказката на Андерсен. Обичам го от дете и всеки път като го гледам ми става студено. 😄
“ Хлапе под наем” (1995) с легендата Лесли Нилсен.
Гледах също няколко чешки приказки филми , много хубави направи и доблирани  “ Сватбената дентела” “ Думата на кралят”

# 76
  • Мнения: 9 396
Преди малко гледах филма "Кражбата" по България Он Еър ТВ с Брадли Купър и изненадващо много ми хареса. Изненадващо,защото отдавна не се надявах да срещна интересен филм.
Млад писател (Брадли Купър) случайно намира захвърлен роман в Париж,но неясно защо решава да го издаде от свое име,все едно той го е написал. От суета,може би. Романът пожънва огромен успех. Но истинският автор на романа отива при Брадли и му казва,че той го е написал. Само толкова. Но достатъчно да разтърси из основи живота на Брадли.
Веднага се сетих за спора между България и Македония за автентичната история... Всъщност няма спор – македонците са крадци на нашата интелектуална собственост,слова,живот...!

# 77
  • Мнения: 2 074
Здравейте! За много години!
Някой знае ли къде мога да гледам филма "Get back" онлайн?

# 78
# 79
# 80
  • София
  • Мнения: 1 665
По празниците тези заглавия отметнах за бройка и отбиване на време:

Beast
The Woman King
Samaritan
Knives Out 2

Заредил съм още Bullet Train, Ticket to Paradise, Everything Everywhere All at Once

# 81
  • София
  • Мнения: 27 341
Преди малко си направих личния кеф и гледах за втори път Бащата с великия Антъни Хокпинс
https://www.imdb.com/title/tt10272386/
За пореден път настръхнах от играта на Сър Антъни. Истински маестро. Който не е гледал този шедьовър да се поправи възможно най-бързо.
И поздрав с една вълшебна, пронизваща сърцето музика на Жорж Бизе от саундтрака към филма:





Изгледах и три български филми: ''Ботев'' ; ''Чичо Коледа'' и ''Като за последно''
Ботев категорично не го препоръчвам, това е обида не само за историята ни, но и за киното като цяло.
Последните два ги препоръчвам, останах приятно изненадан. 🙂

ревюто ми за Ботев --> https://bg-mam.ma/p/611534/45815412
ревютата ми за Чичо Коледа и Като за последно --> https://bg-mam.ma/p/611534/45819386

# 82
  • Мнения: 36 803
Ботев и аз се опитах да го гледам. Не става - не знам как са успели да направят толкова негледаем филм. Да не е някакъв студентски проект?
Това, което го съсипва е най-вече режисурата - редуват се някакви несвързани сцени (или поне от начина по който са представени, изглеждат несвързани), не може да се разбере какво се случва, от време на време някой рецитира поезията на Ботев и толкова... Аз и не издържах дълго, де - само около 15 минути.

Този режисьор има свое виждане по въпроса как се разказва история и то драстично се различава от традиционното.

# 83
  • Мнения: 9 396
Не случайно е направен така филма за Ботев...

# 84
  • Мнения: 36 803
Приличаше ми на един безкраен трейлър.
Аз не си падам особено по модернизма, така че не е за мен това.

# 85
  • София
  • Мнения: 27 341
Аз си правя Шрек маратон. Simple Smile
Четири поредни вечери по Фокс Лайф от 21:00 ч. (от понеделник до четвъртък) филм за Шрек (общо са 4 филма). Бях ги позабравил, така че браво на канала.
На глас се смея.

п.п. след кредитите в ''Котаракът в чизми 2'' тийзнаха за нов пети филм за Шрек... Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 22:10 от Diavolo

# 86
  • Мнения: 36 803
Аз изгледах третия на 31-ви, но не помня по коя телевизия.

# 87
  • Галифрей
  • Мнения: 4 329
Максин Генчев е един откачалник,но който по заканон трябва да се забранени да прави филми и на синчето му също.
Един път направил дебюта  си на реклама за кренвирши и се удря в гърдите “ великият режиьор”.   Аз така от любоство прочетох коментари и рекации, видях негов коментар който подвържава,че е фен на червените.
Не съм гледала филмите му, не ми трябва аз по коментарите разбирам. Как да кажа това е срам и позор, този луд направо уби отново Левски и Ботев. Пълна гавра.  Питам се аз защо? Толкова ли мрази националните герои? И на всичкото отговоре ще прави филм на Цар Иван Александър и в главната роля дъщерята на президента 💀☠
Трагично е и тъжно. Има една снимка как актьорът е до лудия реж,президента и главната сценариска гледа тъжен пода сякаш си мисли,как съжаляваше,че изобщо се е съгласил.
Ако искате да гледате ( явно повечето хора не го знаят,защото филмът е бил забранен дълги години) един найстина хубав филм за Христо Ботев “ Свобода или Смърт” 1969 г. изигран от великият Милен Пенев.
Абсолютно гениално му паставала ролята, какъв е бил самият Ботев тогава. Приличат си. Красив,борбен, поет, млад мъж надминал  времето си. Мисля,че го има още в ютуб.
Само Милен е имал голямата чест да бъде Ботев и никой друг, останалите айде да не казвам какво е не могат да достигнат ей толкова малко 🤌 от просветата.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 40 928
...

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 13:24 от mystic woman

# 89
  • София
  • Мнения: 1 371
И аз изгледах "Бащата". Мнооого добър филм, много добра игра. С ММ пбаче започнахме да развиваме разни теории, той твърди, че на снимката до леглото на Антъни, с двете му дъери, тъмнокосата дъщеря всъщност не е късокосата Анн, а по-скоро Катрин, или там както се казваше. Забелязали ли сте нещо такова?
Сцената след счупването на чашата за мен беше напълно излишна и меко казано отвратителна.

Общи условия

Активация на акаунт