🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 252
  • 743
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 4
Благодаря! След La casa de papel не мога да намеря друг испански след него, който да ме грабне. А съм гледала мноооооого испански сериали. Често прибягвам до секцията испански в Нетфликс
https://filmisub.com/filmi/58107-as-bestas-zverove-2022.html Да препоръчам.
Не е от стандартните испански трилъри,бил е представен в Кан и заслужава да му се отдели време,въпреки мудното начало.

# 166
  • Мнения: 241
Днес гледах един “обикновен” филм, но цял ден не ми излиза от ума-À plein temps за една самотна майка и ежедневието ѝ, затруднено особено много от транспортната стачка в Париж. На моменти толкова живо усещах невъзможността на ситуацията, в която се намира, че чак ни идеше да спра филма.

# 167
  • Мнения: 14
Кое кино в София е најдобро за да го гледаме Аватар? Рядко идвам в София па не знам кои се найдобрите кина.

Благодаря ви предварително

# 168
  • София
  • Мнения: 27 311
Най-добре е да го гледаш на Аймакс, в Синема Сити - МОЛ София (на Опълченска и Стамболийски).
Прожекции: 14:50 / 22:30
https://www.cinemacity.bg/cinemas/mallofsofia/

Ако не са ти удобни тези часове за Аймакса, то по-добре го гледай в Кино Арена.
Имат две кина, на бул. България, МОЛ България (Арена Делукс) или на Цариградско шосе (Арена The Mall).
Просто защото картината и звука са им по-добри.
https://www.kinoarena.com/bg/program

# 169
  • У дома !
  • Мнения: 700
Днес гледах за 2 път Аватар: Природата на водата. Дебют на 4DX. Леле, 3 часа зверско клатене, вятър в ушите, вода, ръчкане по гърба, хах, ужас. Абе яко беше, ама 3 часа. Като еднократно изживяване е супер, ама не бих повторил. Ако не го бях гледал преди това щях да изпусна доста важни моменти заради това пикиране със седалката. 😀

И аз го гледах, но 3-ри пъти АвАтАр 2.
Първият път на 3 януари на 3D в The Mall само за 13 лв. с мой очила (Вторник има намаление).Всичко беше прекрасно, насладих се на филма и много ми хареса и втората част също като първата! Седалките (в 9 зала) бяха изключително удобни,  представляваха големи кожени кресла с бутон отстрани да си регулираш облегалката и краката. Може да си я направи човек в почти легнало положение, няма такъв кеф, и масичката за питие и пуканки също се мести пред теб и настрани.
Втория път го гледах и аз на 4D във Варна в Делта Планет мол за 21 лв с мой очила)
На същото мнение съм за това 4D, не бих повторила със сигурност! Направо ми развали кефа от филма, ега ти тормоза и аз нямаше да разбера много неща от филма, ако не бях го гледала преди това. Тесни седалки, вибрации, ритане сякаш под кръста, вода по очилата и т.н. Пълен тормоз!
Трети път го гледах дублиран за да се насладя изцяло на филма и уж да не губя моменти в четене на субтитри и пак грешка! Първо много противен дублаж и не всичко се превеждаше, а и субтитри си имаше, които хем четох хем не и това също ме изнерви допълнително.

Гледах и този Меган новия филм по кината и според мен е страшна глупост!

# 170
  • София
  • Мнения: 27 311
Знае ли някой до кога ще дават Аватар по кината? Специално в Ринг Мол?

Поне още месец, че и повече ще го въртят навсякъде.
Програма Сине Гранд - Ринг МОЛ

# 171
  • София
  • Мнения: 650
Ох Dyavolo хич не споделям мнението ти, че 2022 е силна година за киното- американското визирам, за мен си е пълна катастрофа, като изключим два- три филма, не по-вече. Баншите ги гледах още на кинопанорамата, за мен Трите билборда е по- добър филм от този.  Реакцията на хората в залата също го показа- доста вяли аплодисменти. Холивуд е в дооста сериозна криза. Ще гледам специално Вавилон, че е по темата, но той е в класацията за 2023.

# 172
  • Мнения: 241
Не мога да не спомена още един интересен филм, който изгледах снощи-Los renglones torcidos de Dios. Испански трилър, а испанците знаят как да ги правят тези филми. Малко дългичък, но типично завъртян и човек до последно не знае какво ще се случи.

# 173
  • Мнения: 9 276
В момента по Фокс дават филма "Фирмата" по романа на Гришам. С Том Круз е. Романът е може би най-добрият на Джон Гришам,обаче филма значително се разминава с него,даже може да се каже,че почти няма общо с романа. Не знам по закон има ли право режисьора така да префасонира книга?!

# 174
  • Мнения: 36 666
Да знаеш, че има и сериал, но не беше успешен и е само един сезон. Не знам дали е като книгата, но е различен от филма.
След като правата бъдат купени, според това което пише в договора, може да променят всякак.

# 175
  • Мнения: 4 470
“По закон” е каквото авторът/ носителят на авторските права се съгласи да бъде направено с книгата му.

# 176
  • София
  • Мнения: 27 311
Идиотският триъгълник (Triangle of Sadness) (2022)
https://www.imdb.com/title/tt7322224/

Още едно силно заглавие от 2022 г. 😊

Много сполучлива актуална и безмилостна социална сатира, която осмива култа към външния вид, свръхматериализма, класовото разделение и съвременната зависимост от социалните мрежи.
Сценария е отличен и по-специално диалозите, които изключително добре служат на наратива, който иска да ни разкаже и покаже лудостта на съвремието, което ни заобикаля.

Филмът е разделен на 3 части, като водещите герои са прекрасните Харис Дикинсън и Шарлби Дийн (светла и памет!), които са красиви млади и популярни модели и инфлуенсъри, тя повече от него обаче, и това създава проблем...
В първата част се набляга на тях и тежката им дилема кой да плати сметката... Във втората част ни чака един луд круиз в океана изпъстрен с много (и бих казал прекалено) черен хумор и разбира се най-доброто, кулминацията е запазено за третата част, която е някакъв микс между Сървайвър среща Плажът и Повелителят на мухите! В тази част голямата звезда обаче е страхотната Доли де Леон, която играе Абигейл. На кораба тя е на дъното на хранителната и социална верига, но какво се случва на острова...?

Имам и критика обаче. За това и не го слагам в +8 листата.
Останаха доста незатворени арки, а този край, мхмхм, да беше сериал с клифхенгър разбирам, ама айде стига вече с тези 'арт изгъзици' - нека оставим нещата на въображението на зрителя... Защо по дяволите?
Може би идеята (гадая) на Рубен Остлунд (''Квадратът'') за този край е, че всъщност няма значение какъв ще е той, защото в крайна сметка няма добри и всички сме грешни и подвластни на властта и собственото ни Его.

Препоръчвам!
-
8.0 / 7.7

# 177
  • Мнения: 36 666
Да си продължа мисълта от другата тема - със сигурност този човек, за когото писах, спомена Том Ханкс, така че не е у мен грешката.
Все пак ще е интересно да получи и Оскар, и Малинка.

# 178
  • София
  • Мнения: 27 311
Амстердам (Amsterdam) (2022)
https://www.imdb.com/title/tt10304142/
 
Ужасен ужасон!
Ето ви и едно голямо разочарование за 2022 г. И то с такъв направо мега звезден каст?! Това е направо скандално и обидно. И доказателство, че не винаги добрите актьори могат да спасят потъващия заради бездарна режисура и слаб сценарий кораб...
 
Грозна 'уок' пропаганда, хвърлена ни в лицето най-безсрамно. Исторически неточен, твърде дребнав и креслив с толкова явното си послание. Не стига това, но във филма няма никаква изненада, диалозите са глупави и обидни за интелекта ни. Дозировката в сценария изключително погрешна. Така и не влязох в историята, защото тя бе твърде хаотична и разхвърляна и по никакъв начин не ме предразположи, а финалния акт издишаше отвсякъде.
-
4
 
 
Менюто (The Menu) (2022)
https://www.imdb.com/title/tt9764362/
 
Ако трябва да го опиша с една дума: 'Нетрадиционна черна хорър сатира'
Или не съвсем... Защото напоследък сякаш се зароди нов поджанр: 'Eat the rich movies'
Изхождайки и от Паразит и Идиотския триъгълник обаче аз бих задал следния въпрос, а ние 'другите' с какво сме по-различни от богатите и успелите (освен банковата сметка очевидно)? Или по-добри? Много сложен и абстрактен въпрос, но не е за тук.
 
Кой иска да дегустира това Меню? 🙄
Презентациите бяха един път! Дори само заради това си струва да се види.
От каста ми харесаха само Ралф Файнс с типичната си изискана хладина е перфектен за тази роля и разбира се Аня Тейлър-Джой, която пасна идеално в ролята си. Никълъс Хойт можеше и по-добре, но поне момчето има апетит, не може да му се отрече... 😀
Филмът е поредната претенциозна сатира за цинизма и материализма на съвременното общество.
Имам забележки обаче относно готовността на подчинените на Шефа да умрат за каузата. Защо и как така? Необяснено разбира се. Трябва да го приемем. Но не ми стои убедително. И конкретния финал аз лично бих го направил по един различен начин, който щеше да генерира повече коментари и донякъде да шокира повече. Така направен филмът взема страна и някак си олеква...
 
Генерално, на мен лично ми хареса. И го препоръчвам! За такива филми обичам да казвам, 'перфектни за едно гледане' и толкоз. Добри, но не достатъчно, за да минат тази граница... Но и достатъчно атрактивни за да ми задържат интереса и да ги препоръчам на приятели.
-
7

# 179
  • Мнения: 2 900
Трети път го гледах дублиран за да се насладя изцяло на филма и уж да не губя моменти в четене на субтитри и пак грешка! Първо много противен дублаж и не всичко се превеждаше, а и субтитри си имаше, които хем четох хем не и това също ме изнерви допълнително.

И аз това не мога да го разбера с дублаж и субтитри на български едновременно. Какъв е смисълът?

Общи условия

Активация на акаунт