Балони, подаръци, торти и игри всеки ден радват ДЕКЕМВРИйчета добри

  • 14 133
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 458
Да ни е честита новата темичка  newsm51

И аз съм съгласна само някои от мамчетата да имат пълномощието да обработват албумчетата. Иначе представяте ли си какъв хаос ще настане  newsm53. Всеки ще си прави албумчета и ще си качва снимки където му падне.
Ние излизаме на разходка. Днес ще си изкараме новото колело  newsm68

# 16
  • Мнения: 728
Здравейте! wavey
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЕМИ!
Да е жива и здрава,послушна,много щастие,веселие,игри...
Да радва много мама и тати!
                 baloni                                      bdbaloni                                          baloni
Да ни е честита и новата темичка!!!
Вие сте страхотни..много пишете...браво! smile3501

Ето,че дойде и НАШИЯТ ДЕН!!!  newsm44
Рожденника днес е много весел...дали разбира какво става??? newsm78
Аз от 2 дни приготвям,украсявам,нареждам.... Peace
Колко бързо мина 1 година....
На този ден преди 1 година никой не мислеше,че голямото щастие ще дойде!!!Освен мен,защото аз исках,и казах,че ще родя на 18!И така и стана!!!В 11 h,ме сряза корема и звъннах на кръсницата,която ми каза,че до вечерта ще родя!Бях сама вкъщи,и стоях до последно!Не ме беше страх от ражденето,а от ...клизмата(не се смейте!)!Но за мой късмет,не ми правиха,защото отидох и направо ме качиха на магарето да раждам... Grinning Та,в 14h ме закараха в болницата,приеха ме в предродилна зала,докъто дойде докторът,в 14:15 на магарето,1-2-3 и на 4 напън излезе моето малко съкровище-Ивайло!!!Бял,мазен,смачкан...но въпреки всичко-за мен беше най-прекрасното бебе на света!немога да опиша колко щастлива бях...вие знаете...неможе да се опише...Това е най-страхотното чувство...да станеш мама!Когато ми го донесоха и си го гушнах,се разплаках от радост,щастие,любов...и малко страх...как щях да се справя в отглеждането на това съкровище???Но ето,че всичко мина,днес моето вече пораснало бебе става на 1 годинка!Колко много се е променил,как си говори,играе...
Разчувствах се,но е нормално!!!
Ами това е моето разказче...Сега вижтете разликата от 18.12.2005 и 18.12.2006!

И да ви почерпим с нашата торта:

Сега отивам да се оправям,че в 14h,ще дойдат гостите!!!
Лек ден на всички и много много целувки от нас!!!

# 17
  • Мнения: 148
И аз да се включа в новата тема, вие направо сте "бързо- и многописци".
Веси, тортата е много хубава, и аз днес гледах торти за да харесам за рождения ден , но така и не се спрях на никоя, има толкова хубави, но има още време.
Честит рожден ден на  Еми и Иво и на другите вече пораснали момченца и момиченца.

Да са Ви живи и здрави и много да Ви разват.
На обяд малкия вдигна температура, не беше топъл, но беше един такъв кисел и като му я премерих - 37.8, дадох му Нурофен и преди малко заспа. Вашите дечица по колко пъти спят през деня, ние от началото на месеца някъде спим само по един път. Вече почвам да се притеснявам, преди около месец беше със зачервено гърло, сега температура и нещо се прокашля, а преди една седмица имаше сополи - Аз ли не го гледам правилно това дете ?
Да Ви попитам, станаха много въпроси - а как ги обличате у дома и на каква температура ги държите.

Аз му слагам боди с дълго ръкавче от трико не от дебелите, чорапогащник и отгоре анцунг или панталонче и блузка, не знам колко точно градуса е у дома може би около 20-22,

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 404
Веси, пак ме разчувства с разказчето си! Аз моето го претупах, нали бях първа и не знаех какво и как. Но всеки ден като имаме рожденици, съпреживявам случилото се и се вълнувам с вас! Ох, ще ми докарате някой инфаркт до края на месеца с тези прочувствени слова!  Naughty  Wink

Съгласна съм за албумите, 1-2 мами да се разпореждат, стига да им се занимава, че като знам колко бавно се качват снимки в Snimka.bg, поне при мен е така, трябва да са с железни нерви.

Зори, браво за прираста! Simple Smile

Pazi, аз при такава температура не давам лекарства. До 38,5 С при децата не се дава нищо, над тази температура давам Панадол. И следя дали спада. За спането, Инес спи по веднъж на ден от известно време, ако спи само 1час си доспива втори път. Обличам я с боди, блузка,чорапогащник и панталонче. В къщи темп. не пада под 22 гр. С. Дано не се разболявате, може да е от зъби.

Момичета, решихте ли вече къде и как ще празнувате Нова година? Миналата година всички сме си били по къщите, с малките мишоци. Тази година ми се искаше да отидем някъде, пак с малката, то без нея закъде сме... и сме поканени в София при близки. Обаче те ще имат доста гости... място има...живеят в голяма къща...обаче като се замисля каква лудница ще е...ще се пуши...музика...фоерверки...много деца, всички по-големи от нея...и на 99% съм се отказала да ходим. Струва ми се, че ще си навлека голям дискомфорт, първо на детето и после на мен. Май все още не сме за такива преживявания. Най-вече ме спира това, че ще се пуши и ще има доста хора на едно място, приносители на всякакви вируси...извинявам се ако звучи снобски, но всъщност си е точно така, сега е такова болнаво време, че събиране на бебета с много хора на затворено, не е удачно.  И като го удрям така на дълбок размисъл  newsm78 май в къщи си е най-добре. А така ми се ходеше някъде...  Sad

# 19
  • Мнения: 1 666
Веси, мерси за почерпката, много хубава торта! И разказчето ти го бива, май и ти си родила набързо?! Още веднъж - живи и здрави и много щастливи!

Облеклото в къщи - боди, блуза и панталонче. Чорапогащи в къщи не му обличам, само за навън. Бодито отскоро е с дълъг ръкав, допреди една седмица си беше с бодита с късото ръкавче, ама му станаха малки, а по магазините ме гледат умно като попитам за боди с къс ръкав, така че заноси дълъг ръкав. В къщи Т е 20-22 градуса. Знам едно правило от моя позната, педиатърка в Пловдив - с колкото дрехи си ти, с толкова трябва да е и детето. Разбира се изключваме случаите на моржуване  Wink. Но децата не трябва и да се изнежват.

Дневният сън - два пъти, защото сутрин става в 6ч., но не мога да кажа с точност по колко. Обикновено сутрин към 9ч. заспива и спи от 30мин до 1ч. и 30мин (няколко пъти и по толкова се е случвало). След обед го приспивам в 14ч. и целта е да спи повече от 1ч., ама не винаги си получава.

Температурата - знам, че до 38градуса не се дават лекарства, освен ако няма и нещо друго. Лично на мен, слава богу, не ми се е налагало да се боря с Т, на Стени съм му давала Панадол само при много силни болки от зъбите.

Сани, и аз съм като теб, такъв сноб, ама ми е важно здравето на детето. Онзи ден затова и не го заведох да му вземат кръв, защото имаше опашка от чакащи пред лабораторията и двама-трима се разкашляха и аз казах на мъжа ми "айде, кръгом, няма да държа детето на вируси". Така че намирам, че си напълно права да не искаш да рискуваш. Ама пък ако много ти се ходи....

# 20
  • Мнения: 2 897
Честит рожден ден на Ивко и Еми,и на останалите сладури!
Много щастие,усмивки,игри и безгрижно детство,мили дечица!



Аз до никъде на съм стигнала с приготовленията,нито за утре,нито за събота Crazy
Както споменах по-горе,днес бяхме на консултация и му взеха кръв.Държа се много мъжки и не орева цялата поликлиника както друг път.Като се прибрахме спа три часа...сега съответно ще играем Simple Smile
Прочетох много вълнуващи истории,разгледах много хубави снимки и така вълнението ми за предстоящия ни празник се покачи доста Simple Smile
Мимито,много съжалявам за изгубения подарък,дано все пак да достигне до вас fingerscrossed
В краен случай-предложението на Елси.
Тук сте страхотни,много ви се радвам Hug http://images.mimisto.multiply.com/image/6/photos/12/500x500/30/P1030058.JPG?
Яни,радвам се,че Габи се е оправила-двамата са много красиви с костюмите (дано да не е сериозно това със Жорето)
http://images.yanich.multiply.com/image/4/photos/3/500x500/2/IMG … %2BxTY1EkzCF3XjAg
Страхотна двойка Wink
http://images.yanich.multiply.com/image/4/photos/3/500x500/15/P1 … nX9%2B867lBVgIW1w
Сани,дано да се оправи скоро Инес,много се измъчихте Praynig Hug
Илиянка,намерихте ли буквички?Аз ако не успея ще си ги правя собственоръчно.
Веси,хубав е и на двете снимки Wink
Наде,снимката с балоните много ми хареса!
Боби ме вика...ще приключвам за сега...

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 14:44 от Zorie

# 21
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 231
Паци няма такова нещо като -аз не го гледам правилно-гледаш си го много правилно но има по кекави дечица.Моят големият е от тях та колко пъти съм се нарекла некъдърна майка брой нямат ама това е факт продължава да си боледуваи спасение няма .Опитала съм всичко.
На въпроса ти за обличането -при Т в стаята 20-21 гр е облечен с ританки боди с дълъг ракав и отгоре с поларен комплект. Спи пак така с боди  ританки и пижамка отгоре .Закривам го с торба в която има одеало но от големите т.е за възрастни.Ако го видя че се поти събличам горната дреха.Но пак ес разболяват .Темалките деца се разболяват бързо.Надявам се скоро да се оправите .Давай му нянъкви витаминки. Peace

# 22
  • Мнения: 1 666
Пачиииииии, къде сииииии? Липсваш бе, мила!
Къдрокоса и тя само мина....
Ееех, изоставихте ме... По тоя случай ще се разсърдя и в знак на протест, ще почна да чистя... hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 3 861
Честит Рожден Ден на Еми и Ивчо!
Бъдете живи и здрави,весели и щасливи деца!


Снимките на всички рожденници,техните торти и подаръци са много хубави smile3521
Зори,браво на Бобчо за смелостта и за мерките и теглилките smile3501.Ти как си оздравя ли?
Сани,ние ще сме си в къщи на Нова година,точно по тая причина.Не ми се ходи някъде където ще е задимено и Дани да гълта пушеците Stop.Ще има и други Нови години.
Веси,благодаря за почерпката.Ивчо е голямо сладкишче.
За облеклото,при нас Т не пада под 24 градуса и Дани е облечен с боди с дълъг ръкав,а надолу с анцуг.
Ще ходя да дремна докато той спи,че при нас безсънните нощи продължават ooooh!.
Със сигурност много неща съм пропуснала,но вие през уикенда не сте се спряли да пишете и не мога да прочета всичко.
Чао   bouquet.

# 24
  • Мнения: 2 897
Паци,съгласна съм с Ани,всяка майка прави най-доброто за детето си,просто някои боледуват по-често,други-обратното.Стискам палци на малкото човече да оздравява по-бързо fingerscrossed
Боби спи по два пъти на ден-от 10.30 до 12.30(+/- половин час разлика в часа на заспиването,зависи кога се е събудил 7.00 или 8.00),след обед от 16.00 до 18.00.С този постоянен режим е от много време,до известа степен е голямо удобство за мен.В къщи е облечен с памучно боди с дълъг ръкав,чорапогащник и вълнени чорапки,блузка и панталонче.Температурата е около 22-23 градуса(малко съм го изнежила,но не смея да го оставя по-леко облечен).
Сани,Елси и аз съм такава.Днес докато чакахме пред кабинета непрекъснато се притеснявах някой да не се закашля,Боби се закачаше с дечицата,а аз на тръни,да не би да му лепнат някой бацил Crazy Срам ме е,като ме хване параноята,но има и една приказка Страх лозе пази,това е моето опавдание Embarassed
На Нова Година до полунощ ще сме си в къщи,после с едни семейни приятели.Нищо не е окончателно,обаче.
Пачи да се появява,че имам да й напомням нещо Mr. Green
Марти,благодаря Hug По-добре съм вече.
Елси,мен искаш ли ме Blush

# 25
  • София
  • Мнения: 529
Облеклото в къщи - боди, блуза и панталонче. Чорапогащи в къщи не обличам, само за навън.

  newsm10  Аналогичен случай в нашето село. Даже понякога е с пуловерче без ръкави върху бодито вместо с блузка.

За спането: Надето спи обикновено 2 пъти на ден - преди и след обяд. Сумарно й се събират около 2,5 часа, разпределени както дойде. Суматоха и нервотрепка настъпват, когато падне под този минимум.  boo tantrum Sneaky

Сани, и аз мисля, че си права да си празнувате в къщи. И според мен дискомфортът ще е повече от удоволствието. А тази пропорция не е от примамливите.  smile3521

Аз пък имам следния въпрос: възнамерявате ли да сменяте АМ сега, като децата са вече на 1 годинка? И ако да - как? Постепенно или отраз? Ние сме на НАН ХА. Доволна съм. И се чудя да минавам ли на Джуниър или не.   newsm78  От друга страна, тя си яде млечните десерти от кухнята без никакъв проблем... От трета, ХА е по-скъп... Има ли някой с готов отговор и изпитана рецепта? Wink

# 26
  • Мнения: 60
Здравейте ,майчета!
 Тези който все още ни помните и всички които сте се появили в ефир след нащо изчезване!Не можете да си представите как ми липсвахте през тази година едва няколко пъти успях да вляза за да ви се порадвам ,но времето ми беше толкова ограничено ,че дори не успях да напиша и ред.Бях си обещала ,че на рождения ден на Владимир/06.12./ на всяка цена ще намеря време да ви пиша ,защото с вас изживях всички вълнения преди и след раждането но отново напрежението беше огромно и не успях да споделя радоста си с вас.
 Ще ме извините ако прекаля с писането но все пак имам много да наваксвам .
Владамир е едно огромно чудовище което за тази една година ме съсипа мога да кажа и физически ,защото след ужасния му рефлукс който изчезна когато навърши четвъртия месец му остана лошия навик да е само на ръце и сега като един голям мъж с десетте си килограма и отгоре ми виси само в ръцете от мига в който отвори очи до приспиването му вечер към 21-22ч. ,през ноща се събужда постоянно като го оповестява с невероятен рев на моменти преминаващ в писъци,имам чувстото че живея в един малък ад и това продължава през цялото време от както се е родил като изключа само първите 5 дни в родилното .ЗА това моля да ме извините за дългото отсъствие а пък и липсата на интернет вкъщи съвсем ме откъсна от вас.Днес излязох да подготвя  документите за връщане на работа  и за това успях да си открадна тези минути ,пожелавам си след като започна работа да имам повече възожност за контакти с вас и живота ми да се нормализира поне малко.
  Искам да поздравя всички вече пораснали бебоци и тези на които им предстоят рождените дни ,да са ви живи и здрави и да продължават да ви радват с усмихнатите си слънчеви личица!
 НАшия рожден ден мина много празнично и вълнуващо дори чудо юдо се държа като добро детенце имаше много ,много балони ,торта ,танци ,шапчици ,музикална свещичка и най-вече невероятно настроение....Понеже на тържеството се бяхме събрали най-близките успяхме да си припомним невероятните мигове около неговото раждане със снимки и четене на дневника му .Пожелавам си тази първа и най-трудна година от живота ми да си остане там във времето и от този момент да преобладават само хубавите мигове, а на вас да бъдете все така активни и да ви има ,за да може човек колкото и време да е минало да се приюти при вас да сподели радостите и поблемите си . Много ми липсвате наистина ,чувствам се като човек който се е откъснал от семейството си за известно време ,радвам се че мога да ви нарека мое семейство дано и вие все още ме приемате като част от вас .Много ,много целувки !Обичам ви !

# 27
  • Мнения: 125
         Честит рожден ден на Еми и Иво!Да бъдат zдрави и много Щастливи.
        
  
Ето ме и мен в новата темичка Mr. Green.
Радвам се че са ви харесали писанията ми.
Хотмаме и на мен ми харесаха твоите Mr. Green.Много ми се иска да си направим една екскурzия до Щатите.Един ден...надявам се да дойде такъв Mr. Green.
Яни,Мими децата ви са страхотни на карнавала smile3521.Представям си колко Щастливи са били.
Мими много неприятно това с подаръка.Аz лично не се доверявам на БГ поЩа.Когато се роди баткото,иzпратих снимки на майка ми (в малък пакет,не като писмо),които не само че пристигнаха с мнооого zакъснение,но и бяха отваряни Twisted Evil.От тогава по поЩата праЩам само картички и то беz плик.
 Дано все пак пристигне,ако не,идеята с иzвинителното писмо от д.Коледа е добра.
За обличането в къЩи,облочам Ники с долниЩе на анцунг,боди с къс ръкав и блуzка.Обувам му и по_дебели ,орапки с точки(да не се хлъzга).В къЩи е около 22 градуса.
 За спането преz деня,спи само 1 път 2_3 часа.Сутрин става м/у 7 и 8ч. и вечер си ляга м/у 20.00_20.30ч.
Паци истина е че има и по болнави дечица.Не си мисли глупости ,че не си добра майка.Всяка майка е най _добрата zа детето си.
  Сега спирам да пиШа,zаЩото бях поръчала подаръците zа децата от интернет и току Що пакета пристигна.Нямам търпение да ги видя smile3508.
 По _късно Ще се вклИУча пак.

# 28
  • Мнения: 799
Ахой, тук съм, ама отивам да въртя колело, затова - после повече!
Ама и вие сте о.рали с това писане, де  Mr. Green Поне изчетох до тук  Mr. Green
Бърза честитка на Еми, Иво и останалите мъничета!!! Да сте много здрави, усмихнати и ужасно много щастливи  newsm67

# 29
  • София
  • Мнения: 3 861
Е то бива,бива късмет,ама моя никъде го няма.Тъкмо си легнах и зверчето се събуди.Пет минути не успях да поспя.Писна ми от тия зъби smile3514,то поне да се появяват,ами то само го мъчат smile3515.Оплаках ви се.
Стела,много се радвам,че се отби и разказа за Влади.винаги когато имаш възможност го прави.Ние не сме те забравили  Hug.
Мимиска,и аз се чудя откога да започна да го захранвам с прясно мляко newsm78.Той доста добре прие киселото и си мисля към края на януари да започна и с прясното,ама още го мисля Thinking.Нека и другите мамчета да споделят какво мислят по въпроса.
За спането,спи по един път на ден smile3514 максимум за 2,5 часа.Има дни в които спи и по 40 мин.като днес #Cussing out.
Айде аз пак ще приключвам,че сега пък дърпа модема и не мога да му насмогна.

Общи условия

Активация на акаунт