Моля мами-кажете кога отидохте на доктор след като видяхте чертичките

  • 3 549
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 391
Около 7-8 дена след теста.

# 61
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Сутринта си направих теста, след обяд веднага се изстрелях на преглед  Simple Smile
Според мен трябва да се отиде възможно най-коро на доктор. Тестът отчита бременността, но не показва дали не е извънматочна.
За съжаление и такива неща се случват, макар и рядко... на моя позната наскоро й се случи  Cry
Аз не съм лекар, така че думите ми са си мое лично мнение.
Посъветвай се със специалист ... да не стане някой гаф ей така, за нищо! Оправдания от типа "Нямаше свободни часове" не са основателни - всеки ехограф хваща бременността. После си отиваш спокойна при твоя си доктор и всичко минава по реда си.
Успех ти желая и лека, много лека бременност!!!  Hug

# 62
  • Мнения: 2 529
При първата бременност отидох на лекар за цистит и за всеки случай помолих да ми направят и тест за бременност на място. Той се оказа положителен и докторът вътрешни болести ме прати при гинеколожката, която беше в съседния кабинет (аз от години посещавам частна болница Вита). Гинеколожката потвърди бременността и така... Grinning
Сега вторият път си направих тест след 15-дневно закъснение, защото хич не очаквах, че ще съм бременна. Зави ми се свят чак като видях 2 чертички  Laughing. При моята гинеколожка имаше свободен час чак след около 12 дни и аз си записах час при нейна колежка. Тя ме прегледа с вагинален ехограф и каза, че има плоден сак в матката, но не се вижда ембрион, но ме успокои, че това не винаги значи кухо яйце и да изчакаме. Аз спокойно си изчаках дните до прегледа при моята си гинеколожка и така видях бебето направо с тупкащо сърчице в 7 г.с. и малко  Party

Ама че дълга история, с която искам да кажа на всички бъдещи мами да са спокойни и уверени след като са видяли 2-те чертички  Peace

# 63
  • Мнения: 259
Аз отидох на следващия ден.
Щях веднага, но направих теста късно вечерта.

  animal037

# 64
  • Мнения: 6 461
Няколко дни след закъснението си направих тест и веднага отидох на АГ .И двата пъти беше така.

# 65
  • Мнения: 568
месец след теста, бях вече в 3-ия месец и бебето си беше човече.
Преди това пътувах в чужбина, морета ... и не се спирах.
Но си купих витамини с фолиева киселина още, когато започнах да усещам, че има нещо,
т.е. в края на 1 м.

# 66
  • Мнения: 2 015
На 9-я ден Peace!

# 67
  • Мнения: 476
10 дни след теста, но тогава се потвърди  наличие на плоден сак, а за да е сигурен доки ми каза да отида след 3 седмици. Тогава се видя и малкото сърчице на бебчо!  Grinning

# 68
  • Мнения: 1 931
Сутринта направих теста и още същият ден и двата пъти. първият път бях в 4 седмица и изпих 1 литър вода за да се види със сигурност,вторият бях в 8 седмица. И при лекарката която ходя се записват часове предварително,но първите пъти ме прегледа без час. Вторият път ми беше голяма изненада,не го очаквахме и се панирахме,та баткото беше едва на 10 месеца. Но ето сега си имаме и една прекрасна принцеса. Да са ми здравички само и се надявам да няма повече такива изненади.

# 69
  • Мнения: 46
Имах час за преглед и сутринта си направих тест за всеки случай. Тогава си мислех че се вманиачавам защото преди 5 дена си бях правила и беше отрицателен. Изненадката беше огромна а потвърждението от доктора бързо след това.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 18:51 от mecana

# 70
  • София
  • Мнения: 3 832
Две-три седмици след като видях EFP.

# 71
и аз в момента съм на същото диридже, направих си теста на 10.12. 2006 г. и ми излезнаха двете чертички.Горя от нетърпение да отида на лекар, за да ми потвърди бременността, но моето джипи иска да ми дава направление чак за след нова година.
А на мене не ми се чака и май ще се принудя да ходя на частно.
А с първото ми дете отидох 1 седмица след като си направих теста.

# 72
  • Мнения: 1 409
Направих теста в събота,и в сряда вече бях на лекар,просто нямах търпение
успех Peace

# 73
  • Мнения: 46
И аз съм от тези, които отидоха на другия ден на лекар, просто нямах търпение.

# 74
  • Мнения: 683
Първия път нямаше чертички - тестовете бяха отрицателни, а аз бях сигурна и след 10 дни някъде отидох.
Втория път пак бях сигурна и не бързах - чак 3 м за да се запипша за консултациите...

Общи условия

Активация на акаунт