Женска консултация - по НЗОК или частен кабинет

  • 2 481
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
А защо умишлено да се лишите от това, което Ви се полага безплатно? Всеки преглед по ЗК е безплатен, имате изследвания, които също не плащате. Говоря за чисто следене по ЗК, не разните пакети, които си измислят, за да цедят и касата и вас. Това че си използвате полагащото се по ЗК не ви пречи и на частно да ходите ако решите. Две бременности имам следени само по ЗК. Платила съм единствено ФМ.
Ето какво ви се полага https://www.namama.bg/article/programa-maychino-zdraveopazvane-na-nzok/

# 16
  • Мнения: 5 127
В моя случай е много просто - исках конкретен лекар.

# 17
  • Мнения: 53
Моят лекар работи с НЗОК . Изчислих ,че със здр каса , спестявам около 650 лв. На мен док ми каза  , че имам 4 ехографски прегледа по здр каса, 4 пкк и урина , цито и микро.

# 18
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 719
Следих се при един и същи лекар в голяма частна клиника, който работи и по НЗОК. Каквото можеше, ми пускаше по каса, другото си го плащах. Но аз бях с рискова бременност (над 35 г), инвитро, с мутации. Ходех на прегледи на 2 седмици и пусках ПКК и урина всеки месец. Следях се и при имунолог в същата болница. Така че, едни 200-250 лв на месец си вървяха за прегледи и изследвания. Отделно давах по 100 лв на месец за комисия за болничен, в който бях от самото начало. Но аз го правех за мое спокойствие, защото имах и кървене, и контракции и скъсена шийка. В общи линии може да се мине и без много доплащания, а може и да не. Всичко си зависи от лекар и състояние на бременната.

# 19
  • Мнения: 236
В София по ЗК препоръчвам др Мариета Сирманова в ДКЦ Нео Клиник. Тя е и ЛКК в едно лице. Професионална е много. В края разбрах, че само харчих пари на частни прегледи, когато др Сирманова ме следеше по същия начин, и даже доста по внимателна и любезна, отделя доста време за преглед, не бърза като на частно 5 минути и готово...

Общи условия

Активация на акаунт