Новите условия за градски транспорт в София

  • 183 844
  • 4 224
  •   1
Отговори
# 4 215
  • Мнения: 2 607
Изобщо нямам намерение да си губя времето с чекиране на картата! Не стига че автобусът, който най-често използвам, е претъпкан, не стига че валидаторите не са на най-удобните места, ами и шофьорите карат като бесни, все едно пътниците сме чувал с картофи! Има камери, да ги гледат от ЦГМ и да си преценяват. Може и да се качат на някой автобус, ей-така, за да натрупат опит.

# 4 216
  • Мнения: 367
То сега се бави качването, като някой без карта спре до валидатора, за да си купи билет, ако всички един по един се изреждахме да се чекираме в час пик...

# 4 217
  • София
  • Мнения: 1 850
То и автобусите са така, през минута всички които спират на съответната спирка и след това 12-15 мин няма нищо.
Аз не ползвам много често градски транспорт,  но ми се наложи няколко пъти в квартала. Нямам претенции за номера на автобуса, всички ми вършат работа за 3 спирки, ама няма.

# 4 218
  • Мнения: 13 893
Рядко се чекирам. С годишна карта съм, но не съм шесторъка. Гледам да си държа чантата и да се стискам да не падна. Затова съм я купила тази карта, да ми е по-удобно, да не трябва да я мисля и да й слугувам.

# 4 219
  • Мнения: 2 571
Аз съм с годишна карта и не се чекирам. Признавам си. Когато я вадих от ЦГМ казаха, че за този тип карта не е задължително.

Ще се оплача от лятното разписание. Сутрин не мога да се кача в автобуса. След работа го чакам по 15 минути. За тролея да не отварям дума. Там 15 минути са мечта.

# 4 220
  • София
  • Мнения: 4 263
Извинявам се за невежеството ,но от кога е в сила това лятно разписание - за автобусите ме интересува и основно 88 ?
Още миналото лято 88 мина на лятно през 20мин. и така си остана цяла година...ако сега мине пак на лятно ....да го чакам през 1 час RageRageRage

# 4 221
  • София
  • Мнения: 9 714
От 15 юни 2026 г. на летни разписания преминават следните автобусни линии:

67, 72, 78, 79, 83, 86, 97, 102, 108, 111, 120, 150, 204, 213, 294, 304, 305, 314, 404, 413, 604 и 117 в делнични дни.
Допълнително, от 20 юни 2026 г. автобусна линия 150 ще се движи по ново разписание
.

Ново лятно разписание за 88 няма да има.
Другото е вярно : тихомълком се е случвало "летни" разписания да си остават така и след лятото.

# 4 222
  • София
  • Мнения: 46 754
Внимавайте, защото и метрото вече е на лятно уикенд разписание!
Аз закъснях половин час за работа.

# 4 223
  • Мнения: 2 571
Разбирам, че шофьори няма. Че и те искат лятна отпуска. Ама сутрин не мога да се кача в 204. Освен ако не искам да пътувам като в консерва. Вечер е същото. Уж пускат климатик, а той само бръмчи.
Чудесни условия, няма що...

# 4 224
  • София
  • Мнения: 19 112
Ранела, това е положението в час пик не само в 204, а по всички линии. Съчувствам на ходещите на работа 9 - 17.30, но винаги по това време колите са натоварени. Помня, преди 45 - 50 г. бях дете и ги виждах как висят по вратите на трамваи и рейсове. Че и тичаха да ги хванат, да се качат.
То не, че в Чужбината е по-различно в големите градове.

Общи условия

Активация на акаунт