С какво ви дразнят свекървите? - 141

  • 34 721
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мен моята свекърва не ме дразни, сигурно защото живее в чужбина. Grinning Обаче сега по празниците виждахме бабата на ММ и тя разказва как си говорят с майка му като реши да се пенсионира като се връща в България, пък при нас било тясно да идва да живее, пък как да искала да я гледам, като не е помагала за детето и тн. И аз малко в ступор, защото аз не съм и мислила да я гледам, нито пък да живеем заедно. Малко странни разговори се водят май.

Тоест се е самопоканила да живее у вас?

# 31
  • София
  • Мнения: 6 055
Мен моята свекърва не ме дразни, сигурно защото живее в чужбина. Grinning Обаче сега по празниците виждахме бабата на ММ и тя разказва как си говорят с майка му като реши да се пенсионира като се връща в България, пък при нас било тясно да идва да живее, пък как да искала да я гледам, като не е помагала за детето и тн. И аз малко в ступор, защото аз не съм и мислила да я гледам, нито пък да живеем заедно. Малко странни разговори се водят май.

Тоест се е самопоканила да живее у вас?

Не, не е. По-скоро се чувства неудобно да иска снаха й да я гледа, след като самата тя не е помагала за отглеждането на внучето. И тези разговори през бабата са за опипване на почвата.

# 32
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Абсолютно опипване на почвата е.

# 33
  • Мнения: 1 706
Мен моята свекърва не ме дразни, сигурно защото живее в чужбина. Grinning Обаче сега по празниците виждахме бабата на ММ и тя разказва как си говорят с майка му като реши да се пенсионира като се връща в България, пък при нас било тясно да идва да живее, пък как да искала да я гледам, като не е помагала за детето и тн. И аз малко в ступор, защото аз не съм и мислила да я гледам, нито пък да живеем заедно. Малко странни разговори се водят май.

Тоест се е самопоканила да живее у вас?

Не, не е. По-скоро се чувства неудобно да иска снаха й да я гледа, след като самата тя не е помагала за отглеждането на внучето. И тези разговори през бабата са за опипване на почвата.

Мда,като са млади не ги мислят тези неща,но като остареят и почват след дъжд качулка да мислят..... Класика!

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 754
Абсолютно опипване на почвата е.
Или просто бабата и е скучно и се филмира Simple Smile
Аз на това залагам.

# 35
  • Мнения: 1 604
На мен майка ми ми прави намеци за живеене заедно, от което аз изпитвам ужас.

# 36
  • Мнения: 17 416
Защо? Като почне да не може да се самообслужва, какво ще правиш?
Като ходя на домашни визити и гледам хората как си обгрижват родителите - като дечица.
Хубаво си чешем езиците тука.

# 37
  • Мнения: 1 604
Не съм казала, че няма да помагам и обгрижвам. Но това може да се случи и без да живеем в един дом.

# 38
  • Мнения: 2 337
Аз съм склонна да се самоизнеса, ако някой здрав и прав роднина реши да се нанася у нас. Не че някой може да ме прескочи в подобни решения, но дори разговорите за това ми звучат зловещи.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз лично не бих искала децата ми да се грижат за мен като остарея. Искам да си гледат техния живот. Има си всякакъв вид услуги и помощ в такива ситуации.

(Сега така говоря и си го мисля, надавам се като дойде момента да не си променя мнението, но живота е забавен. Ще видим какво ще стане реално.)

# 40
  • Мнения: 4 420
То има услуги, ама колко са читави. Чували сме какви ли не случаи с болни възрастни. Не бих искала такава съдба за родителите ми.
Преди си мислех, че никога не бих искала да гледам свекърва си, обаче колкото повече остарява, толкова повече си мисля, че няма да е редно просто да я захвърлим някъде и да се надяваме, че ще я гледат добре. Каквато й да е, сина й й дължи нормални старини.

# 41
  • Мнения: X
Всичко зависи от случая. Бабата и дядото на моя много близка приятелка бяха болни вече. Баща й нае гледачка, защото те бяха от друг град, а младите в София. Баща й движи бизнес, няма как да го зареже, за да наглежда майка си и баща си. Обаче се влошиха и ги настани в хоспис до София. Бяха много зле вече и това беше единственият начин. Със сигурност не му е било лесно, но и двамата с много тежка деменция… починаха наскоро. Човек не бива да се зарича, защото не знае какъв край го чака и на колко години ще е.

Баща ми си сложи сам краят, за да не умре от рак. Повярвайте ми, бих се грижила за него и щях да направя всичко. Но той сам пожела другото, а за мен остана болката, че баща ми го няма вече.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 055
Само не мога да разбера нагласата, че снахата трябва да гледа свекърва си. Тази свекърва нали има син? Той къде е в картинката? Simple Smile

# 43
  • Мнения: X
Само не мога да разбера нагласата, че снахата трябва да гледа свекърва си. Тази свекърва нали има син? Той къде е в картинката? Simple Smile


Сложен въпрос. Ако свекърва ми е на легло не знам дали би се чувствала ок мм да й смени памперса. Или аз? Моята свекърва няма дъщеря.

# 44
  • Мнения: 14 481
Е,син и е все пак.По болници и хосписи чужди хора го правя все пак.

Общи условия

Активация на акаунт