С какво ви дразнят свекървите? - 141

  • 34 722
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • при късмета
  • Мнения: 24 139
За много години!
Нещо смешно за начало на годината

# 46
  • Мнения: 1 042
E, и ММ това вика на баба си. "То аз съм й син, защо hoaxy да я гледа".  Разбира се, това са приказки на бабата и са за далечно бъдеще, където не се знае ние дори дали сме заедно, та не съм се притеснила.

# 47
  • Мнения: 17 416
Болногледач читав да се намери е мисия почти невъзможна.
Какво си мислите вие и какво ще решат децата ви са вас не е едно и също.
Аз съм казала на мъж ми, че съм готова да се местим при майка му, щом се наложи. Не мога да го науча да я проверява всеки ден, без да напомня, но имаме напредък.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Срещу съответната сума всичко се намира. Моя дядо в момента не ползва болногледач, но си плаща на жена, която идва всеки да помага с домакинската работа. Моите родители до скоро ходиха събота и неделя, но и те не могат да смогнат, и те също са болни и едва успяват с техния дом. Дядо ми е много доволен в момента, чистичко му е, има си топла храна и с кой да си каже 2 думи всеки ден.

# 49
  • Мнения: 1 732
Как се гледа човек с тежка деменция? Трябва някой от близките да се откаже изцяло от живота си, работата и семейството и да се отдаде. Не знам как бих постъпила в такъв случай.

# 50
  • Мнения: 17 416
Трудно, и без надежда да се върне в нормалния свят. Става обратното - непонятно и непосилно за много хора да влязат в главите и душите на болните си близки. Цитирам - “ами тя само реве и се клати”. Ми не - казва ти нещо. То затова все за превенция говорим, която касае и отношенията, но темата е за дразнене😡😀

# 51
  • Мнения: 9 470
Срещу съответната сума всичко се намира. Моя дядо в момента не ползва болногледач, но си плаща на жена, която идва всеки да помага с домакинската работа. Моите родители до скоро ходиха събота и неделя, но и те не могат да смогнат, и те също са болни и едва успяват с техния дом. Дядо ми е много доволен в момента, чистичко му е, има си топла храна и с кой да си каже 2 думи всеки ден.
Сега ще сравняваме нещо като икономка/домашна помощница с болногледач/ка ли? Едно е здрав и прав възрастен с целия акъл, на който му трябва поддържане на дома и друго е възрастен, който е неподвижен или трябва да се следи, къде ходи и какво прави, за да не се нарани или изгуби.
За домашни помощници има повече желаещи, отколкото за болногледачи.

# 52
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Едно е здрав и прав възрастен с целия акъл, на който му трябва поддържане на дома и друго е възрастен, който е неподвижен или трябва да се следи, къде ходи и какво прави, за да не се нарани или изгуби.
Ако съм здрава и права, но имам нужда от помощ, отивам в дом за пенсионери, ще си цъкаме карти и пием джин, и ще ни посещават децата периодично да ги видим.
Ако не съм с всичкия си, категорично против съм децата ми да ме гледат. Това е загробване, и няма сила на земята дето да ме убеди че е нормално да им го причиня.

# 53
  • Мнения: 6 969
Когато са млади и здрави всички са много ербап как ще ходят в дом. Като станат стари и болни мислят по друг начин..

87-годишна жена с акъла си, готви, но не може да живее сама. Да я пратим ли я в дом или да живее с нас и да ни готви?

# 54
  • Мнения: 14 481
Да живее с вас и да готви Безценно и за двете страни.

# 55
  • Мнения: 9 470
InaV,
Ако не си всичкия си, няма да можеш сама да вземеш това решение.
Дай Боже, като остареем, ако отидем в старчески дом в България да пием джин, а не да се чувстваме изоставени от близките си.

# 56
  • София
  • Мнения: 29 167
Когато са млади и здрави всички са много ербап как ще ходят в дом. Като станат стари и болни мислят по друг начин..

87-годишна жена с акъла си, готви, но не може да живее сама. Да я пратим ли я в дом или да живее с нас и да ни готви?
На същата възраст свекърът ми живееше сам. Децата му ходеха при него.

# 57
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Когато са млади и здрави всички са много ербап как ще ходят в дом.
Естествено. До като не се наложи нещо реално. За това и тези сметки съм ги правила - не съм престаряла, ама и в първа младост не съм, а и здрава не съм.

Deni-meni, вече сме ги водили тези разговори с мъжа ми, и сме определили кой да вземе решение за всеки от нас ако стане така (човек на който вярваме че ще изпълни това което искаме).

Последна редакция: пн, 02 яну 2023, 22:48 от InaV

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 794
Абе, слушах ги такива от майка ми до 79та й година - оттам насетне друга песен запя. Татко се наложи да е 1 месец в хоспис, тогава разбираше, ама сега сме черни с брат ми. (Даже си правеше шеги да й пазят място там, ама хората съвсем сериозно ни уведомиха, че няма да я вземат, щото е твърде крива. Да ми е жива и здрава, макар че днес се пробва да ме ядоса)

Ама дайте за свекърви, де

# 59
  • Мнения: 18 897
Това какво говори - по-навреме ,докато песента е разумна. Без ирония го казвам. След една възраст , като стане зеленчук, човек и  на себе си не е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт