Гласуване за Книга на 2022 година

  • 8 187
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 191
По-интересното е, че за въпросния кандидат за слава тук, гласовете изведнъж скочиха. В статистиката такива данни се интерпретират … особено.

# 61
  • Мнения: 10 698
От само 3 номинации "Глина" изведнъж отбеляза 34 гласа тук. Наистина е твърде неочаквано (поне за мен) Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 006
За първа година не си набелязвам нищо ново за четене от тази тема. Чела съм по-малко от половината, две са ми за другата класация с малинките. Повечето са били коментирани тук, видяла съм модерната тематика и няма и да припаря до тях. Затвърди ми се новогодишното решение да стоя далеч от съвременни български автори.

# 63
  • Мнения: 11 818
Happy Mijjj ツ, fenyx, за мен също беше огромна изненада, дори не бях забелязала, че "Глина" води, докато Миж не написа! Смятах, че борбата ще е между "Хана" и "Симон".
Затова и попитах за реални мнения, след като се гласува толкова за нея.. Да, срещала съм я по темите, но наистина е малко съмнително.
А гости могат ли да гласуват?

# 64
  • София
  • Мнения: 22 984
Аз съм от тези, предпочитащи "Глина" пред "Хана". Не че втората не е хубава, но първата ми хареса повече. "Симон" ми е в купчината. Grinning

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 08:53 от sea.sea

# 65
  • Мнения: 792
Аз гласувах за книги, които съм прочела през изминалата година и разбира се са ми харесали, дори и да не съм номинирала някои от тях.
Моят абсолютен номер 1 за 2022 е “Победителите”. Единствената ми номинация в класацията.
Другите две книги, за които гласувах са:
Глина” и “Силата на кучето” - и при двете мъничко не ми достигна, за да ги оценя максимално. Все пак смятам, че напълно заслужено са в класацията.
Би ми се искало тази година БГ автор да спечели.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Аз мислех, че ще спечелят " Фуриите" с подгласник " Симон". Пък то какво излезе. Но грешката/ заблудата е моя защото отчитах само гласовете на пишещите в темите " за четенето" и " в момента чета". Въобще изключих анонимния вот и патриотичния ( така ще го нарека) такъв . Чела съм " Глина" и според мен има доста по добри книги в подбраната класация. Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами много хора прочетоха Глина миналата година и може да не са я номиринали по тази причина, а да са гласували сега за нея като влезе в номинираните.
При мен така е с "Бьорнстад" например.
Или пък на темата да попадат хора, на които им е излязла във форума и четат по-нашумелите заглавия като "Глина".

# 68
  • Мнения: 3 528
Аз ще съм директна и ще кажа, че не само е изненада, че Глина е с такава преднина (рязко постигната, както се случи и миналата година), а направо е подозрително.

Убедена съм, че в темите и във вота участват заинтересовани лица, свързани професионално с книгите.
 
Чела съм заглавието на Бешлийска, чела съм и останалите претенденти за първите места, както и други с добър вот (т.е. точно 50% от предложените). Това е субективно, но Глина не притежава нищо от качествата на другите четива и по мое мнение - би спечелила само при невъзможност за сравнение с останалите. Подчертавам пак, че това е лично мнение.

Достъпът до Глина също не е тайна, че е свободен и на това се дължи възможността повече хора да я прочетат.

И тук въпроси относно гласуването да задам:
Скрит текст:
Дала съм вот само за 2 книги, как мога да дам още 1 (нали имаше право до 3), излиза ми само опция изтрий глас, не искам да трия другите два, а само до добавя и последния.

Възможно ли е един човек да гласува 3 пъти за 1 заглавие?

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 09:13 от Аня

# 69
  • Мнения: 4 001
Аз също съм много изненадана мислех, че ще победат Фуриите,след  това гледах битката между Симон и Хана и както 50 Shades of Purple,не бях забелязала какво се случва с Глина 😄. А и през цялото време си викам защо не се обявява победител ми продължават да гласуват а то срока бил до 31 януари 😆.

# 70
  • Мнения: 412
В желанието си да номинирам още едно заглавие от прочетените през 2022 г. книги (исках да я дочета, за да съм сигурна, че няма ме разочарова финалът), пропуснах момента да дам своите номинации. Но виждам сред номинираните и част от моите фаворити за годината - "Хана" и "Победителите", логично получават моя глас. Силно се надявам "Хана" да спечели, но това едва ли ще се случи.

# 71
  • Мнения: 792
Никаква изненада не е положението с “Глина”. Вижте спечелилите заглавия предходните години. Винаги печели популярна книга, прочетена от голям брой читатели (не само през съответната година).

# 72
  • Мнения: 10 191
Изненада е, защото не е коментирана толкова или почти не е в темата за четене, за номиниране дори да приемем, че е четена повече предходната година, защо пък тогава не я бяха номинирали?

# 73
  • Мнения: 10 698
fenyx, бяха я номинирали много през миналата година. Дори водеше почти до края, когато изведнъж начело излезе (пак неочаквано) "Човек на име Уве" и спечели  Simple Smile
Гласуванията са пълни с изненади Grinning

# 74
  • Мнения: 10 191
А, добре тогава, моя грешка, извинете, не съм следила явно с толкова внимателно 😊.
Е, тогава е възможно номиниралите я миналата година да са гласували сега, ама как пък така изведнъж се отприщи точно този вот накуп…
Чела съм я тази книга, но гласувах за други - вкл. последната прочетена за годината българска беше сред тях, макар че от автора друга книга предпочитам повече, но нея я нямаше в номинациите.

Общи условия

Активация на акаунт