Гласуване за Книга на 2022 година

  • 8 182
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 792
fenyx, миналата година “Глина” имаше май-много номинации и както Mijj писа, почти спечели гласуването (с 60 гласа).

# 76
  • Мнения: 11 818
Вероятно модератрите могат да видят гласувалите. Макар че винаги има възможност и за индивидуално умишлено опорочаване, но ако е по-масово и може да се констатира, е добре да се знае. Защото така губят смисъл темите и труда на Миж отива на вятъра..

Аня, можеш да изтриеш и отново да гласуваш за твоите 3. Един човек може да гласува повече от веднъж само от различни профили.

# 77
  • Мнения: 10 163
Напълно подкрепям горното!
Скрит текст:
И пак се сетих по този повод за Радой Ралин:
“ А когато имаме хора с еднакво мнение,
трябва да казваме, че имаме съмнение!“.

# 78
  • Мнения: 10 690
Според мен по отношение точно на "Глина" няма машинации с някакви задни (комерсиални) цели.
Факт е ,че книгата си има своето сериозно количество почитатели и дори да не го афишират публично , това е известно.
Важното за мен е , че от тези теми си набелязвам заглавия за прочит. Например в библиотеката сега ме чака "Вода за цветята" Simple Smile
Можем да помислим за ограничаване на номинации до заглавия, издадени през настоящата и миналата година (да кажем), но това ще намали броя на заглавията, защото много малко хора четат новоиздадените преди да са се появили в електроннен (безплатен) вариант.

# 79
  • Мнения: 10 163
А и не всяко издадено през миналата година заглавие може да е четено от достатъчно хора в темата, за да се номинира. Има книги, издадени миналата година, които четох, но не номинирах, заради по-рано издадени книги, които просто много повече ми харесаха. Те не попаднаха в номинациите, но пък там имаше други, които съм чела и за които можех да гласувам. Сложна задача, благодаря Happy Mijjj за отделеното време и усърдието с което си се заела с нея!

# 80
  • Мнения: 11 818
Важното за мен е , че от тези теми си набелязвам заглавия за прочит. Например в библиотеката сега ме чака "Вода за цветята" Simple Smile
Абсолютно безценоо!! А за"Вода за цветята":
Скрит текст:
Вчера се появи електронна. Wink От темите си я бях набелязала и аз отдавна и мислех да купувам.


Можем да помислим за ограничаване на номинации до заглавия, издадени през настоящата и миналата година..
Това май и друг път сме го дискутирали и отхвърляли..

# 81
  • Мнения: 3 509
Вероятно модератрите могат да видят гласувалите. Макар че винаги има възможност и за индивидуално умишлено опорочаване, но ако е по-масово и може да се констатира, е добре да се знае. Защото така губят смисъл темите и труда на Миж отива на вятъра..

Аня, можеш да изтриеш и отново да гласуваш за твоите 3. Един човек може да гласува повече от веднъж само от различни профили.


Много благодаря за отговора и за разбирането! Точно това имах предвид.
Чудех се и дали тези 3 гласа, на които всеки има право - биха могли да отидат само за едно заглавие.

Вода за цветята си я поръчах. Единствената, която ми предизвика интерес от тези за гласуване, които не съм чела.

# 82
  • Мнения: 10 163
На мен тази книга също е привлякла вниманието, заедно със Симон и книгите на Бакман, другите нещо не ме привличат, че да ги включвам в списък предстоящи.

# 83
  • Мнения: 11 818
Чудех се и дали тези 3 гласа, на които всеки има право - биха могли да отидат само за едно заглавие.
Не.

Всички непрочетени книги от номинираните бяха вече в полезрението ми, но никога не е излишен допълнителен подтик! Обаче детайлно прегледах всеки пост на посочилите своите 5, че и 5+ и от там си набелязах няколко нови. Така че определено темите са полезни!
Да, има постоянна тема за последните 5 прочетени + оценка, но някак равносметката за цялата година е друга.. а и едно е да споделиш непосредствено, друго е като отлежи. Има книги, на които съм дала 5 звезди, но не ги помня и такива, които помня години.. че и завинаги..
И разбира се за нови открития ми е най-полезна темата Какво четеш.. Purple Heart

# 84
  • Мнения: 5 278

Можем да помислим за ограничаване на номинации до заглавия, издадени през настоящата и миналата година (да кажем), но това ще намали броя на заглавията, защото много малко хора четат новоиздадените преди да са се появили в електроннен (безплатен) вариант.
Ако се приеме, аз отпадам.
Аз гласувах за Глина, а в номинациите ми беше в резервите. Също смятам, че просто много повече хора са я прочели, за разлика от Симон, Хана и която там друга се спрягаше за фаворит, просто защото ги няма онлайн.
Моето предложение е на финалното гласуване да се избира само една книга. Ако беше така, моят глас щеше да отиде за Стая  или Бьорнстад и Глина щеше да отпадне. Може би и с други ще е така.

# 85
  • Мнения: 10 163
Ако беше гласуване само за една книга, моят глас категорично щеше да отиде за “Земното минало”- макар че е добре за трилогиите да се реши как точно да се предлагат (обаче точно за конкретната наистина е добре да се разглежда като едно цяло). А там поне последната книга излезе миналата година, така че е и актуална в този смисъл. В лексикален аспект може и да не е толкова впечатляваща, но пък има много смислени идеи, много и като качество и като количество, върху които да се отдели немалко време за размисъл, а не да е поредната прочетена и забравена след това книга.
Скрит текст:
в моите 5 номинации за малко не се класира, тъй като дадох приоритет на други автори.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 13:38 от fenyx

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 303

Можем да помислим за ограничаване на номинации до заглавия, издадени през настоящата и миналата година (да кажем), но това ще намали броя на заглавията, защото много малко хора четат новоиздадените преди да са се появили в електроннен (безплатен) вариант.
Ако се приеме, аз отпадам.


И аз. Няма как да чета съвсем нови книги Sad

# 87
  • Мнения: 1 531
Относно " Вода за цветя"... Бих искала да споделя някои свои впечатления за нея. Трогателна, увлекателно написана, с леко необичайни герои и като характер и като професия и като място, на което се развива действието в голяма част от книгата, но това е поне за мен една положителна и същевременно отличаваща я от други книги особеност.
Харесва ми това, че героите и не са идеални. Показани са със своите недостатъци, борби, грешки, търсене на място в живота, както дори и на място, в което сърцето ти да си е на мястото ( съжалявам за клишето), място в сърцето на някой друг, който те кара да се чувстваш щастлив, приет с недостатъците си, не само с качества и външната си обвивка, да получиш подкрепа и възможност да бъдеш себе си и да вървиш заедно с този човек уверено напред.
Харесах главната героиня. Съпреживявах с нея радостта и, огромната и болка, преоткриването и като човек. Имаше и нейни постъпки, които ме ядосваха, като например примирението и със съпруга и, но естествено я разбирах. Всеки прави грешки. Осъзнаването и преодоляването им е част от израстването ни като личност и е неминуемо да допускаме такива.
Харесаха ми и колегите и гробари-колоритни бяха.
Имаше такива едни неща в книгата, които също ме подразниха- два от мъжките персонажи например, но после като приключи историята осъзнах, че и те са били нужни. Както хората в нашия живот . Дори и да не дойдат с добро, научаваме нещо и от тях, дори и само какво няма да приемем или какви няма да бъдем. 
А и нещо друго, което ми направи впечатление, всъщност две неща. Те всъщност ме привлякоха към книгата първо. Лалета на корицата. Толкова фини, нежни, красиви, но и лесно унищожими, както е човек. И точно затова ( тук идва втората причина- заглавието), в представите ми " Вода за цветя" си хармонира толкова много с тези цветя. Имам в предвид, че ние дълбоко в себе си сме крехки като тези цветя и също като тях имаме нужда от обич и грижа, която като специфична живителна вода да ни поддържа.
Усмихнати и щастливи нови книжни мигове през новата година! Книгите са наистина невероятна магия! Те са вода за душите ни! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 773
Аз гласувах за "Хартиеният дворец", "Глад", и "Грехът на Малтица".  За съжаление, "Симон" и "Хана" не съм чела, но ще чакам с нетърпение да се запозная с тях. "Глина" също не съм чела.

Благодаря за вложения труд в темата!  За мен е най-вече интересно да видя кои са книгите, които са номинирани и да си набележа нови за четене. Самото гласуване не ми е толков важно.

# 89
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Подариха ми Глина, скоро ще имам и лично мнение.
Дадох само един глас - за Симон.
Симон го прочетох с помощ в друга тема. Ако имах право на три гласа щях да ги дам само за Симон.
Или, два за Симон и един за Джамията "Парижката света Богородица".
Списъкът ми е полезен, дава насоки за четене и съм благодарна на всички за труда и идеите.
"Момичето с гръмовния глас" и "Уроци по химия" не бих подкрепила, даже ако бяха единствените две номинации.

Общи условия

Активация на акаунт