Гласуване за Книга на 2022 година

  • 8 185
  • 132
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Важното за мен е , че от тези теми си набелязвам заглавия за прочит. Например в библиотеката сега ме чака "Вода за цветята" Simple Smile
За мен темата е най- интересна по тази причина
"Можем да помислим за ограничаване на номинации до заглавия, издадени през настоящата и миналата година (да кажем), но това ще намали броя на заглавията, защото много малко хора четат новоиздадените преди да са се появили в електроннен (безплатен) вариант."
Ако трябва да си записвам и това към заглавието на прочетената книга- знам , че ще изгубя интерес към тази класация.
Приказката за "заекът и гората" е точно за тук, ама аз да си кажа......

# 91
  • Мнения: 1 750
Винаги има недоволни при водещия класацията. Аз пък миналата година бях за Глина, въпреки че харесвам и Уве. Но най се радвам, че се прие печелила книга да не отива на гласуване. Твърде много Кинг и Хосейни Smiley

# 92
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря за хубавата тема!

"Фуриите", "Земното минало" и "Глина" от мен:-)

Още не съм прочела "Симон" и "Победителите", но съм си ги купила и ме чакат:-)

# 93
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Благодарности за отново прекрасно оформената тема и за труда, който се полага, да се съберат номинациите!
Аз гласувах за книги, които съм прочела, но наистина са ме впечатлили. "Глина" беше интересна и на фона на другите книги се откроява, защото е на български автор. Но не бих гласувала за нея от патриотизъм. Има къде къде по-богати и изкушаващи книги.
Аз също бих отпаднала, ако се гласува за нови книги, защото не живея в България и ми е трудно да си набавям съвсем нови неща. Т.е. аз вече ги купувам, когато е минало време, но пък и двете теми са ми ужасно полезни, защото така увеличавам списъците за четене и намирам книги, които бих прескочила. Благодаря за "Невидимите фурии" - започнах я сега в тази година - доста увлекателна и интересна е. Както и за "Вода за цветята"
За мен книжната ми година е белязана от "Червените орхидеи на Шанхай" - невероятна и жестока книга. Жалко, че е попаднала в полезрението на малко хора, заслужава да достигне до повече читатели.

# 94
  • Мнения: 10 690
Предлагам догодина гласуването да е до 15-ти януари Simple Smile
Така или иначе всичко е ясно ..
Какво е вашето мнение?

# 95
  • Мнения: 10 167
Звучи разумно, достатъчно дълъг срок е след оформяне на номинациите.

# 96
  • Мнения: 5 278
Съгласна. Даже в Гоодрийдс бяха готови с победителите още преди края на годината май Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 466
Да печели тая глина, че догодина най-накрая да отпадне от гласуването.
Толкова хубави книги имаше в анкетата...
До 15 януари е повече от достатъчно и според мен, който иска да гласува до тази дата трябва да се е сколасал вече. Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 509
Подкрепям Вили.
И не признавам останалите заглавия за победени от победителя… 😂

CoCo`Milk 🥥,
Да знаеш, че не можеш да получаваш ЛС заради специалния знак в ника.
Предполагам, че и при други ще е така.

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 19:21 от Аня

# 99
  • Мнения: 10 167
Ще се преброим под поста на Вили 😉.
По-важното е в нашата лична класация коя книга е застанала на челна позиция и е завладяла … сърцето и мислите ни ❤.
Успешни нови книжни открития през тази година ви пожелавам!

# 100
  • София
  • Мнения: 9 111
Може за догодина да направим първо, второ и трето място ☺️.
Така и други хубави заглавия ще придобиват повече гласност.

# 101
  • Мнения: 5 278
Аз не мисля, че Глина е най-добра, просто е най-четена. Ако направим една анкета  колко от книгите в класацията са четени от потребителите, не мисля, че тези, които се смятат за по-добри, са достигнали до много хора...

# 102
  • Мнения: 1 916
Аз гласувах за Вода за цветята и Глина , а другите са приготвени за прочит.
Все излиза нещо друго и те все остават назад .

# 103
  • Мнения: 10 690
Гласуването за Книга на 2022 година приключи и е време да обявим класацията Blush

На първо място с 48 гласа -

На второ място с 29 гласа -

Трета в класацията с 27 гласа остана -

Честито на победителите! Пожелавам на всички да прочетем много стойностни книги през тази година и до нови срещи Hug

# 104
  • София
  • Мнения: 22 948
Ами аз съм доволна като цяло от челната тройка и за пръв път се случва да съм прочела и трите книги, а за първите две съм и гласувала. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт