?Въпроси всякакви за СО? 2023

  • 326 123
  • 8 160
  •   1
Отговори
# 8 100
  • Мнения: 19 307
Никой не е заробен или прецакан тук. ЛГ искала половин апартамент, но не станало да ѝ го подарят, та се наложило да плаща и тя. Няма прецакани в тази история.

Значи за другата половина парите са осигурени не от нея, а от някой друг. Защото няма начин някой да се съгласи да изплати 100% от апартамент, от който ще получи половината накрая. Трябва да е била достатъчно привлекателна сделката. Да си взима гащите и да се маха, все едно наем е плащала, вместо още десетилетие поне да налива пари, ако не ѝ се случи нещо. При договор между частни лица, при който плаща, за да получи накрая нещо, нищо няма да стане, ако спре да плаща и се откаже от получаването на това нещо

# 8 101
  • Мнения: 5 582
начина, по който някои майки възпитават синовете си, е направо скандален
Това е есенцията на тази тема. И още хиляда години да минат, и на луната да отидем да живеем, това няма да се промени, било е и ще пребъде Confused

# 8 102
  • Мнения: 1 040
Мисля, че 50% е за мъжа й, който я бие, а за нейните 50% свекървата изтегля кредит и тя го връща с договор, че като го върне ще и припишат нейният дял. За мен е прецакана,защото кой знае как е написан този договор, пък и като нищо идеята да е била тя да се откаже като се държи лошо с нея. Но тя упорито седи и вече почва не само психически, ами и физическо тормоз.

# 8 103
  • Мнения: 18 808
Никой не е заробен или прецакан тук. ЛГ искала половин апартамент, но не станало да ѝ го подарят, та се наложило да плаща и тя. Няма прецакани в тази история.

Значи за другата половина парите са осигурени не от нея, а от някой друг. Защото няма начин някой да се съгласи да изплати 100% от апартамент, от който ще получи половината накрая. Трябва да е била достатъчно привлекателна сделката. Да си взима гащите и да се маха, все едно наем е плащала, вместо още десетилетие поне да налива пари, ако не ѝ се случи нещо. При договор между частни лица, при който плаща, за да получи накрая нещо, нищо няма да стане, ако спре да плаща и се откаже от получаването на това нещо

Майката на гаджето платила и апартамента, и ремонта. Ако се вярва на ЛГ, цялата апартаментска драма е от 5-6 месеца, не е като да е плащала 20 години вноски и сега да я гонят на улицата.

# 8 104
  • France
  • Мнения: 13 254
Още в първия ми коментар сложих, че да си самостоятелен се отнася и към двата пола. Всичко останало са ектраполации.

# 8 105
  • Мнения: 2 323
Историята ескалира и взема неочаквани обрати, но тези или други пари са най-малкият проблем. Искрено се надявам потребителя да троли, но ако не, моля да започне да се уважава. Няма да се уморя да моля за това.

# 8 106
  • Другата България
  • Мнения: 37 800
Историята ескалира и взема неочаквани обрати, но тези или други пари са най-малкият проблем. Искрено се надявам потребителя да троли, но ако не, моля да започне да се уважава. Няма да се уморя да моля за това.
Аз съм сигурна, че е трол.
Същата потребителка през ден задава на моменти малоумни въпроси от рода на “с какво да си изчистя пред входната врата“, да не говорим как съвсем нормално си разказва за приятеля и мъжа, който от тук научавам, че я и бие /в което не вярвам/, как тя отива за стелаж за обувки, докато той довършва други неща в апартамента, в София щеше да се мести и да работи докато майка ѝ е на терапия за рак на гърдата.....една дума не вярвам на въпросната, ако говорим за една и съща, разбира се.
Но пък това не пречи да предизвиква доста....интересни дебати и все друг е виновен на някой, който вероятно именно - не се уважава сам себе си, или пък има крещяща нужда от внимание.

# 8 107
  • Мнения: 1 661
Тя (ако е тази, за която говориш) и трол не е, "такава" си е по природа, да не конкретизирам... Чиста загуба на клавиатурно време е да се обсъжда. Скучно ѝ е и пише какви ли не дивотии.

# 8 108
  • София
  • Мнения: 1 024
Аз нямах дом, нито кола, нито висок доход, когато родих големите си две деца.


Не разбирам, едно време е имало толкова много изисквания за едно момиче за да я поискат. Да готви, да шета, да преде, да шие, да плете, да поддържа градина... а сега се иска само да работи, но пак не било важно. Вие си знаете.

А от мъжа какво точно се иска освен да се държи като султан?!
Едно време са били глави на семейството и са вадели основният доход, сега заробват жените си с кредити, заеми и по няколко работи защото "горкичките" не можели да се справят с ролята си на провайдъри. Ами иначе напират да се възпроизвеждат.

В цитатите по-горе се вижда, че ония от Едното време, дето са вадели основният доход, са получавали "готвене, шетане, предене, шиене, плетене, поддръжка на градина..." Сега какво от горните получават и защо се приема, че първото е дължимо по подразбиране при променената ситуация?

Общото между преди и сега е, че парите, които изкарва мъжа, са си негови и като такива той ги разпределя там, където счете за нужно. Бих казал същото и за жената, но не се сещам кога последно сме обсъждали "нуждата жена да дава пари на мъжа си или да вади основния доход в семейството, защото е жена и така ще го докаже, а иначе изглежда жалка" - когато тръгне този разговор, ще се включа и в защита на жените. И двете твърдения /това за мъжа и другото за жената/ ми звучат еднакво.

# 8 109
  • Мнения: 3 788
На Лейди Рамкин сега това ѝ е лична тема, май беше писала, че ще става баба от дъщеря-студентка. Поне така помня. Нищо общо с казуса на анонимната.
Разбира се, че ми е лична тема, но не заради дъщерята студентка, вярвам, че тя е изградила правилно приоритетите си и не би се замислила и за миг, ако изпадне в ситуацията на анонимната.
Цитат
Жертва съм на домашно насилие. Не разбирайте- пребивания от бой, да кръв и болница.
Просто скандали, вербална и невербална агресия. Хваща ме в ръце, вдига нависоко и ме разнася във въздуха.
Хваща ме за гърлото, сграбчва ме за врата и гърдите, блъска ме в гръб.
Това ме плаши, все пак имам и по-малка дъщеря, която расте между всички нас, чете (вероятно) бг мамма и също мисли, че е по-добре да търпиш всичко това, ако се наложи, вместо да излезеш от една връзка като глупачка, изгубила сума ти пари. Все пак лошата финансова култура вече е сред 7те смъртни гряха.

# 8 110
  • София
  • Мнения: 13 073
Ах, как се кривят нещата Wink Лоша финансова култура е да подпишеш договор да изплащаш апартамент, от когото нямаш дял. Да те бият за да си върнеш парите, загубени в следствие лоша финансова култура, не е добра финансова култура. Добра финансова култура е да се усетиш, кога губиш, и да спреш, преди да си загубил още повече. Да слагаш парите над всичко не е добър приоритет, да се оставиш на чуждата финансова милост е глупаво и много рисковано. Да не можеш да правиш разликата между тези неща е много лошо и още по-лошо, ако някой те възпитава, че са едно и също.

# 8 111
  • Мнения: 18 958
Това е още един проблем, с който масово не се сблъсквахме преди години. Имаше бракове, съответно каквото се закупи / съгради, си е на семейството.  Сега не е така и явно двойно мислене трябва как точно да се изпипат нещата.

# 8 112
  • Мнения: 3 788
Лъвица, съгласна съм абсолютно, но ако обществото казва на глас тези неща, трябва да се съобрази, че го слушат/четат тийнеджъри и хора с IQ< 80, които въпреки всичко не заслужават да станат жертви. Доста хора не биха могли да осмислят това, което си написала и биха го прочели както дявол библията, това искам да кажа.

# 8 113
  • Мнения: 10 062
В2022, много си права! Съжителството не е брак и семейство при всички двойки. От там излъгани очаквания, загубени пари, години и т.н.

# 8 114
  • France
  • Мнения: 13 254
Не забравяйте, че и с брак може да нямаш дял, а със съжителство да имаш. Въобще трябва да се внимава, когато се подписва. Учете на това децата си. Ще им трябва до живот.

Аз обичам и ценя парите. Първо нямаше да подписвам такъв странен договор и второ - да съм се изнесла досега поне 3 пъти. За да спра загубата.

Общи условия

Активация на акаунт