?Въпроси всякакви за СО? 2023

  • 325 649
  • 8 160
  •   2
Отговори
# 8 115
  • Мнения: 18 776
Да, едно време браковете бяха стандартни, не се подписваха допълнителни имотни споразумения Simple Smile Сега е ясно, че с брак, без брак, имотите са едва ли не минно поле. Да не направиш на чуждото жилище ремонт (правила съм), да не даваш излишни пари за наем (да бе да, това са най-добре похарчените пари понякога), да не би да останеш без дом (е тука вече как само дете си изплаща жилището много зависи какво работи то) и да не би да се минеш с някоя вноска на чуждо име - тра -ла -ла. Много сложно Simple Smile
Бих давала съвет на мое дете чак когато има сериозна връзка и някаква имотна ситуация. Иначе какво да посъветвам  - то не се знае какво ще е Simple Smile
Но виж, да не търпят насилие ги уча от малки. Нищо не е по-важно от здравето и психиката.

# 8 116
  • Мнения: 3 237
Това не е само до финанси и финансова култура, а sunk cost fallacy, когато си вложил много и не можеш да го пуснеш, макар че се овътряш все повече и повече и по-изгодно е да пуснеш въжето. Може да става дума за пари, може да е за време, чувства, усилия... Който не е затъвал в тази каша (погубени години с някой задник, в безсмислени усилия в някаква дейност, втори-пети-десети шансове) пръв да хвърли камък.

# 8 117
  • Мнения: 18 776
Хвърлям. Много загубих при развода си. Най-вече финансово. Тупнах отвисоко както се казва. Миналите години обаче не ги броя за загубени, живяла съм си добре и си имам деца. Заради пари да стоиш в някаква мъчителна ситуация не е никак нормално.

# 8 118
  • France
  • Мнения: 12 978
Колко да са били стандартни браковете? Мама и татко са в брак от ранните 80те и нямат общи дялове. Между другото това доста им помогна при една инвестиция преди няколко години.

# 8 119
  • Мнения: 18 776
Philomena, това е по-скоро изключение. Всички мои познати, женени около 2000 г. не са подписвали никакви допълнителни споразумения и впоследствие заедно са си купували всичко.

# 8 120
  • France
  • Мнения: 12 978
Не е било изключение. Минал един закон и всички бракове са били така. Днес вече има избор и брачни договори. Но нищо не може да те защити ако сам си вкараш главата в чувала.

# 8 121
  • София
  • Мнения: 12 888
Аз поне не хвърлям камъни, а се надявам хората в такава ситуация да се усетят.

Лъвица, съгласна съм абсолютно, но ако обществото казва на глас тези неща, трябва да се съобрази, че го слушат/четат тийнеджъри и хора с IQ< 80, които въпреки всичко не заслужават да станат жертви. Доста хора не биха могли да осмислят това, което си написала и биха го прочели както дявол библията, това искам да кажа.

Според мен точно такива дебати имат шанс да достигнат до май-много хора. Защото ако на някой капацитетът му стига до там, че да реши, че щом парите са важни, значи трябва да търпи шамари заради тях, значи, ако му кажеш, че парите не са най-важното, ще търпи шамари, защото "много си го обича миУто". И такива казуси сме имали предостатъчно.

# 8 122
  • Мнения: 17 409
Хората плащат различна цена, за да получат това, което искат. Не виждам защо да го играя оценител на чужди ползи и загуби.
Лъвице, ми….надявай се.

# 8 123
  • Мнения: 18 776
Така е, всеки си казва мнението. Мен ме е страх най-много от насилие, съответно не виждам никакви причини да бъде изтърпяно за какъвто и да е период. Финансови загуби се преодоляват и разминават.

# 8 124
  • France
  • Мнения: 12 978
Има хора, които просто обичат да живеят в постоянен екшън. Иначе им е скучно. Тук парите нямат нищо общо. Те са извинението за пред света.

# 8 125
  • София
  • Мнения: 35 257
Пък някои жени си обичат драмата повече от хляба…

# 8 126
  • Мнения: 18 776
Това не ми се вярва..

# 8 127
  • Мнения: 6 229
Нещо ми избяга първия пост на обсъждания казус, но да дам и моето мнение по темата. Обикновено и доста лесно може да се влезе в някоя кофти сделка, особено при липсата на опит и когато има намесени чувства, след което като влезеш с едни пари се почва да даваш все повече и повече, за да не загубиш всичко. И така се закопава човек все по дълбоко.
В този случай измъкването е умението да сложиш чертата, да прежалиш даденото до момента и да спреш по нататъшни загуби, като в същото време направиш всичко възможно да си върнеш поне някаква част от даденото.
На мен ми се е случвало със забавени плащания  да се стигне до сериозна дължима сума, но прекратих навреме преди да се стигне до опасност от фалит. В последствие с цената на много нерви успях да си получа почти всичко, но без прекратяването на време можеше да ме вкара много дълбоко.
Мисълта ми е, че не всеки може да го направи, това момиче няма опит, няма и по начало добра финансова култура, има и вероятно зависимост от токсичната си връзка, така че много трудно ще се измъкне от ситуацията.
Което всъщност последното е основния проблем, това което съм виждал без никакви други усложнения и обвързаности да се стои с години в токсична връзка до пълно разбиване на психиката, финансовата част в конкретния случай най вероятно е просто оправдание за собственото безсилие на момичето

# 8 128
  • Мнения: 18 654
В такива връзки отстрани не е много ясно кой точно е садист и кой - мазохист Wink
Пак да кажа - ако изобщо нещо се плаща - понеже и това не е много сигурно, - това е едва от броени месеци, не е от години или десетилетия.

# 8 129
  • Мнения: 994
Ей, не четете с разбиране! Веднага я нападнахте анонимната да остави приятеля си и да зареже имота. А тя въобще не пита това. Тя си го обича и пита защо свекървата не му се е скарала и не му е издърпала ушите на синчето.
Ако е същата анонимна, за която си мислим  няма как да и помогнем със съвети. Вече опитахме. Но хората са го казали-насила можеш да вземеш, но не можеш да дадеш. За акъла важи с пълна сила.

Общи условия

Активация на акаунт