"ДЕКЕМВРИ е и бебенцата сладки бързат да дойдат при мама и татко!"

  • 15 979
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
очаквам момиченце това ми е втора бременост преди това имам син на 5години

Добре дошла на Алекснадрина отново

# 16
  • Варна
  • Мнения: 144
Здравейте мили мамчета !!!
На мамите които са все още 2в1 пожелавам леко и безпроблемно раждане !!!
А на всички родили вече мамчета пожелавам пожелавам да са ви живи и здрави бебчетата и да са ви много послушни !!!

Относно водата - Аз вместо вода давам един разтворим чай от медицински копър на Нестле   ! Препоръчаха ми го , помагал при колики !!! Но се ограничавам с мин . количества толкова , колкото да му се изплакне устенцето на бебето  след кърмене ! Нещо , което ми казаха че е задължително за не се получи т.нар. " Млечница " . Защото тя освен че е неприятна за бебето , може засегне и зърната на майката при кърмене .

Признавам си че вместо с лъжичка ( както ми беше препоръчано ) давам чая със биберон  Whistling , ама от време на време и аз си търся лесното ! Нали и аз съм човек ?!?  Hug

# 17
  • Мнения: 514
moonlady що не спиш   Mr. Green

Aз май ще раждам  newsm78 тук едни води, едни чудеса.....

....абе що никой не пита дали ми се ражда днес Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 2 044
Shrew видя ли като ти казвах че нищо чудно докато тръгна аз и ти да се разраждаш Naughty LaughingЗа контракции няма да питам защото ти си ги имаш от доста време,ама тия води Shockedса новост.Все пак ще ти стискам много силно палци Praynig Praynig Praynigи ще чакам вести от щъркелче WinkКакво стана с Понтес? newsm78

# 19
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Давай Шрю, с теб сме!!!!! Какво протестираш, по-добре да минава по-бързо, аз от кога чакам, ама и мен не ме питат... Wink

# 20
  • Мнения: 69
Айде Шрю стискаме палци дано да е днес и да мине мнооого леко, чакаме вести!
Ники много хубава тема си ни спретнала,браво. Ние в четвъртък ще имаме купон, че се пада 40-тото на бебка и съм много развалнувана кога се родихме ,кога станахме на 40 дена.Момичета да знаете така бързо лети времето с малките човечета.

# 21
  • Мнения: 3 323
Добро утро!
Шру, ако си на линия - стискаме ти палци, то ако не си ще ги стискаме, де. Дойде май и твоя Голям ден!
Троя, откъде се купува тоя чай? И има ли ефект? Щото тоя симплекс - никакъв ефект! Ако някой ползва успешно нещо да казва - че луди станахме в къщи! Развод не , ами самоубийство ще има!
Лия, тая твоя докторка луда те направи , бе! Какво е това чудо - ще има секцио, няма да има! Скръцни и малко със зъби , че съвсем ще психясаш!
Крис добре дошли у дома!
Детелини, ще те чакаме - не бой се!

# 22
  • Мнения: 23
Момичета и аз май ще раждам скоро...само дето малко ме размотават от болницата и да не стане така че накрая да си родя в къщи. ThinkingПреди 2 дни ми падна тапата.Снощи имах контракции на 7 мин не много болезнени....отидох до болницата и се оказа че имам 1,5см разкритие.Казаха ми да се прибера и като станат на 5 мин да отида.Цяла вечер засичам контракции....от 5 4аса са на 6 мин и по болезнени от предните.Тече ми и кръв,но ми казаха че било нормално след преглед за разкритие да кървя.По принцип има още 8 дена до термина...ама...май няма да се стигне до там.Много ми е напрегнато и не знам кога да бягам в болницата защото ще ми е гадно да ме върнат пак... CryКак мислите?Моя бебок дали е на път или трябва да почакам...?

# 23
Mama Vlad, аз на твое място не бих чакала. Още повече ако има кръв. Поне при мене така се почна раждането, а от момента в който имаше повече кръв, като средно-силен цикъл, родих след 2 часа.
Дори да те върнат пак от болницата, по-добре отиди до там, за да знаеш какво става.
Успех, стискам палци за бързо раждане и здраво бебе.

А пък за коликите - тази нощ беше спокойно, чак още не мога да повярвам.
Давам 10 капки Еспумизан след едното кърмене и 5 капки Бейбинос след следващото и така ги редувам. При нас това действа само ако капките й ги дам след като я накърмя. Давам ги разтворени в 5-10 мл кърма, прзнавам, че ги давам с биерон.

# 24
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, ШРУ стискам палци да мине всичко леко и бързо  Hug
Знаете ли сега поне виждам, че не само аз съм чакаща. А за доктора нямам думи и аз незнам какво да кажа, като му казах, че искам секцио и то категорично, защото ме е страх, искам да е преди празниците и ред други неща, той нищо каза ми споко всичко е наред другата седмица, ако не си родила ела на 27-ми. И вече ми писна, но нали съм се разбрала с него и една много моя близка ме изпрати и трябва сега да чакам. Дано докато не родя не съм луднала. И дано не съжалявам после, че съм родила нормално.  Само ви се оплаквам с това мое раждане, като чели само аз ще раждам, но поне вие можете да ме разберете.
А и отгоре на всичко гърло ме заболя, дали мога нещо да смуча?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 044
Лия-за гърлото можеш хомеопатични да си вземеш-в аптеките ги има-мисля че Хомеожен 9 бяха на Боарон,ама питай все пак в аптеката че не помня,отделно Осцилококцинум-по една доза можеш на ден профилактично да си взимаш Peace.Този твоя лекар ще те умори LaughingМама Влад тичай в болницата,имаш ли си лекар?

# 26
  • София
  • Мнения: 922
Шру, успешно и лесно раждане!
Мама Влад, по-добре отивай в болницата и успешно и лесно раждане!Стискам ви палци!
Момичета, да ви попитам - има ли някоя мама , която да се чувства като биберон за малкото си съкровище? Моята красавица не спира да иска да ми виси на гърдата. Снощи до към 3.20 часа и служих за биберон. Опитах преди ,това след като я накърмих, да й дам вода, биберон и изцедено мляко, но тя категорично ги отхвърли и се успокои на гърдата ми. Лошото е , че заспива за 2-3 минути сучейки вяло и след 5-10 минути сън се събужда и започва да се възмущава, че не е на гърда. Притеснявам се да не усвоиме лоши навици. Или ще сме сраснали една за друга или ще се научи да спи при мен. И двете са еднакво  неприемливи. Дайте ми съвет , моля ви newsm17.

# 27
  • Мнения: 4 967
Селена, и ние сме почти така с малката.  След като се нахрани и уж заспи, аз я отделям от гърдата и се опитвам да я сложа в креватчето, но тя ме усеща и почва да върти глава търсейки гърдата.  Нищо друго не признава, нито вода, нито залъгалката, само гърдата ми.  Понеже след 40-50 минути кърмене съм сигурна, че се е нахранила, просто си ме използва за биберон и туй то.  Почва да суче 2-3 мин и пак заспива и така няколко пъти докато успея да се измъкна.  Най-весело естествено е нощем!
Успех на все още неродилите мамита!

# 28
  • Мнения: 1 132
Shrew,  стискаме палци! Леко и безпроблемно раждане!   Hug
Момичета, всички ще родим щом сме стигнали до тук, ("когато му дойде времето"  Mr. Green) връщане назад няма, тъй че споко.
Ядосват ме само смс-ите, обажданията и емайлите със съдържание- роди ли, какво правите, 3 ма ли сте вече...и ще става все по зле с наближаване на термина.
За капак в работата на мъжа ми има още трима , които чакат жените си да родят и моя е прихванал от вчера насам от тях и звъни всеки кръгъл час.Сега му забраних да звъни до 16.00. Как го развалиха за един ден да му се невиди...  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 41
Успех на всички мами.
  bouquet
Искам да питам тези ,които ще раждат нормално в Св София/Тина Киркова/ и са си избрали лекар.....Кога ще внесете сумата ,преди или след раждането?
Много се чудя ..  newsm78  тъй като не остана време, дали да внеса парите предварително, или след това?
 
 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт