Как върви захранването - част 12

  • 15 772
  • 345
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
Здравейте Мами! Нашият проблем с водата си остава на преден план. Преди 2 дни купих на бебо чашка с една дупка и клапа. Много интересна играчка ни се стори, но като разбра, че пуска вода.....Мали....амаче гадост. Сега даже бута чашата и не иска и да си играе с нея...Какви са тия чаши с мек накрайник. Я ми ги опишете, че да пробвам и с такава. Благодарско в аванс.
Иначе си хапваме твърдата храна добре. Наобед зеленчуците, въведох и пиленце през ден, а следобяд плодове. Обедното кърмене го заместих. За съжаление няма да имам възможност да го кърмя след годинката. Затова се опитвам лека-полека за заменям кърменето, докато остане само сутрин и вечер. Пък после ще трябва и да се отбиваме...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
Моята чаша с мек накрайник е на Б-фрее, но предполагам, че има и на други фирми. Но още от сега да ти кажа, че при нас и това не помогна. Чак преди седмица започна да изпива по 40-50 мл. Не се притеснявай- ти предлагай, а то като реши ще започне да пие. Може бе сега, след като си му заместила обедно хранене и така си намалила приема на кърма ще започне да търси водичка на обяд- предлагай я обаче след храненето.
Успех!

# 17
  • Мнения: 1 298
Moята чаша е на Авент с мек накрайник.Харесва я и като играчка,понякога си чеше венците,понякога пие водичка  Peace

# 18
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И аз се абонирам за темичката.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
Да се разпиша и аз.
Дъщеря ми е на 5 месеца и 13 дни. Все още е само на кърма. Вода не пие.
Тя ака веднъж седмично. Знам, че е нормално за изключително кърмено бебе, но пак се притеснявам.
В тази връзка вчера педиатърката  препоръча да започна захранване с плодово пюре.
Аз бях решила да започна с оризова каша, но тя по принцип запича.

Та сега съм в чуденка плодово пюре или оризова каша?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз бях решила да започна с оризова каша, но тя по принцип запича.
.....
Та сега съм в чуденка плодово пюре или оризова каша?

Спокойно можеш да започнеш с плодово пюре вместо зеленчук или каша. Обикновено обаче плодът се дава като десерт и с него не следва да се замества хранене, затова можеш да го даваш между 2 кърмения. А като направите 6 месеца да включиш и кашата.

# 21
  • Мнения: X
Да се разпиша и аз.
Дъщеря ми е на 5 месеца и 13 дни. Все още е само на кърма. Вода не пие.
Тя ака веднъж седмично. Знам, че е нормално за изключително кърмено бебе, но пак се притеснявам.
В тази връзка вчера педиатърката  препоръча да започна захранване с плодово пюре.
Аз бях решила да започна с оризова каша, но тя по принцип запича.

Та сега съм в чуденка плодово пюре или оризова каша?
С риск да те объркам допълнително-може да почнеш и с зеленчуково пюре...ние почнахме с каша и понеже също се запичаме,се наложи да променя плана и да дам броколи и карфиол/ и двата имат много добър ефект за бързо изхождане/-можеш да ги даваш чисти,а после и в комбинация със запичащите зеленчуци/картоф,морков/, да даваш и тиква/тя се брои за зеленчуково пюре/,и също така можеш да даваш кашите/след като ги въведеш- с прибавени няколко капки рапично олио или зехтин-също  действа добре на стомахчето и освен това подпомага усвояването на мастноразтворимите витамини/

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Да се запиша, за да следя темата.
До сега съм въвела картоф, морков, тиквички, царевица, копър, тиква, ориз, ябълка и круша. От банана ми се обрина и почна да ака зелено. В момента въвеждам елда. Другата седмица ще почна брокили. На обед ядем зеленчуково пюре и малко плодово за десерт. Следобед давам кисел или каша с плод. Все още кърмя след 2-те различни яденета, но скоро ще ги заменя изцяло, защото вероятно до март месец трябва да съм отбивла, че трябва да се оперирам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 567
Момичета, благодаря за отговорите.
Последно реших да започна с плодово пюре, естествено като десерт. А оризовата каша малко по-късно.
Мисля заместването на хранене да го отложа доста във времето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 155
и аз да се запиша ... от 2 дни давам пюре от боровинки (с ябълка) и излязоха няколко малки пъпчици до устата ... може и да не е от боровинката де  newsm78 ... и друго ме притеснява - ака направо черно все едно е яла въглища  Sick - това вече го свързах с боровинките ... естествено ги спирам.
Някой няма ли да ми каже нещо за тофуто? Може ли да дам?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, можеш да даваш тофу вече. И аз все се каня, но не съм купила още.

# 26
  • Мнения: 153
здравейте и от нас с бебе Тани newsm51,и ние се мъчим с тези лъжици от около седмица feeding. започнах с ориз,каша,пробвахме и пюре от морков,и мисля да продължа със зеленчук.пюрета,за да не свикне с по-сладките/плод,пюрета/,че ми е малко проклетичко бозанчето smile3517,..та въпроса ми е мога ли да давам каша всеки ден-при условие,че ние ядем по20-40гр не повече,и мисля да му я давам вечер,че да е по-заситен,а на обяд да му въвеждам новостите Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 440
Днес дадох 2-3 лъжички пюренце от моркови и май й хареса..повече от оризовата каша. Въпросът ми "как да дам нещо след като се е наяла" беше защото не искам да замествам ядене, от друга страна пък кашата е с кърма, т.е. ако се наяла преди това едва ли ще има желание да яде пак. А според вас лощо ли е ако все пак заместя едното ядене с тази каша с кърма?Това при условие, че малката все пак иска да я яде...  TiredПовече няма да ви занимавам с тоя въпрос, че и аз се обърках какво да правя  Crazy Ако пюретата й допаднат повече няма да се кахъря толкова за тая каша  Party

# 28
  • София
  • Мнения: 2 162
Нарина, ако не искаш да заместваш хранене единият вариант е да даваш първо кърма да суче, след 30-тина минути пюре, колкото поиска; другият вариант /аз така правя/- ограничаваш количеството пюре или каша, което даваш- 50-100г например и след това кърма; ако не иска веднага изчакваш и предлагаш след 20-тина минути.
Според мен не е страшно да заместиш хранене, ако продължиш да й предлагаш редовно кърма. Честно да ти кажа при мен има дни, в които давам за обяд само твърда храна, но после си наваксваме с по- често хранене.
И още нещо- ако детето ти е сито, няма как да го накараш да яде- води се по него и не следвай сляпо схемите. Peace

# 29
  • Мнения: 1 425
И аз да се разпиша в темата. Захранваме се от близо месец, но бавно и славно. До сега съм въвела морков, картоф, тиквичка, тиква, резене и пащърнак. Сега обаче Килиан получи малко обривче на свивката на едната ръчичка, едно петно суха кожа на коремчето като екзема и бузките имат на места червени сухи петна. Консултантката ми каза да не давам в момента нищо ново и да си карам с досега въведените храни и вместо второто въведено хранене след обед да е плодове пюре, пак да му давам зеленчуково. А аз си мисля, дали да не спра за малко зеленчука и пак да си се покърмим, докато му минат кожните обриви. Вие как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт