Нередовен цикъл

  • 759
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!
 На 18 години съм. От известно време (над 6 месеца) цикълът ми стана още по-нередовен от преди. Преди се случваше да закъснее до 2-3 седмици, а сега не идва в продължение на месеци. Последният път ми дойде след 2 месеца чакане, а сега надхвърля 2-рия месец. Водя полов живот,  винаги използваме предпазни средства. Правих си тест(отриц.) преди последната ми менструация и на доктори ходих. Като докторката се отнесе леко пренебрежително, спомена някаква инфекция, но не е уточнявала нищо, предписа ми дуфастон, но не се наложи да го приемам, защото на деня, на който го закупих ми дойде. Сега започнах да ги пия остават хапчета за 2 дена(пия 3 таблетки на ден). Ако не се появи докато приемам хапчетата смятам пак да посетя личната и да си взема направление. Имам симптоми все едно всеки момент ще започне, но няма нищо. Въпросът ми е ако на вас ви се е случвало и какво сте предприели или ако имате някакви съвети към мен ще съм ви благодарна!

# 1
  • Мнения: 11 737
След спиране на Дуфастон би следвало да настъпи цикъл в рамките на 10 дни. По-често 2-4 дни след спирането му.
Друг е въпросът, че си много млада да предизвикваш МЦ с Дуфастон.
Струва ми се по-удачно да потърсиш друго мнение - от доктор ендокринолог и да се провери и функцията на щитовидната жлеза, като причина за липсваща менструация.
На 18 години цикълът все още се колебае, но да кажем седмица, 10 дни, избързване или забавяне, а не да липсва по 2 месеца

# 2
  • Мнения: 4 515
На моя позната липсата на цикъл се дължеше на ниско желязо, витамин Д и други липси.
Преди това беше посещавала гинеколог и ендокринолог. Съответно бяха изследвани полови и щитовидни хормони.

# 3
  • Мнения: 3
На моя позната липсата на цикъл се дължеше на ниско желязо, витамин Д и други липси.
Преди това беше посещавала гинеколог и ендокринолог. Съответно бяха изследвани полови и щитовидни хормони.

Според гинеколожката, при която отидох ми закъснява от стрес. Да имах малко повече стрес от обикновено, но пак не мисля, че беше кой знае какво. Тя ми каза да отида да изследвам два хормона, които бяха в нормите, но не мога да се сетя точно кои бяха.

# 4
  • Мнения: 37
На мен също ми се получава. Дори напоследък вместо цикъл имам кафяво зацапване, направо започвам да се притеснявам

# 5
  • Мнения: 29
Обърни си внимание  при ендокринологг,може да имаш Хашимото
 На 18 години съм. От известно време (над 6 месеца) цикълът ми стана още по-нередовен от преди. Преди се случваше да закъснее до 2-3 седмици, а сега не идва в продължение на месеци. Последният път ми дойде след 2 месеца чакане, а сега надхвърля 2-рия месец. Водя полов живот,  винаги използваме предпазни средства. Правих си тест(отриц.) преди последната ми менструация и на доктори ходих. Като докторката се отнесе леко пренебрежително, спомена някаква инфекция, но не е уточнявала нищо, предписа ми дуфастон, но не се наложи да го приемам, защото на деня, на който го закупих ми дойде. Сега започнах да ги пия остават хапчета за 2 дена(пия 3 таблетки на ден). Ако не се появи докато приемам хапчетата смятам пак да посетя личната и да си взема направление. Имам симптоми все едно всеки момент ще започне, но няма нищо. Въпросът ми е ако на вас ви се е случвало и какво сте предприели или ако имате някакви съвети към мен ще съм ви благодарна!
[/quote]

# 6
  • Мнения: 4 408
И ако лекарката ти препоръча противозачатъчни, смени я, и отиди при друга!

# 7
  • Мнения: 13 811
На моя позната липсата на цикъл се дължеше на ниско желязо, витамин Д и други липси.
Преди това беше посещавала гинеколог и ендокринолог. Съответно бяха изследвани полови и щитовидни хормони.

Според гинеколожката, при която отидох ми закъснява от стрес. Да имах малко повече стрес от обикновено, но пак не мисля, че беше кой знае какво. Тя ми каза да отида да изследвам два хормона, които бяха в нормите, но не мога да се сетя точно кои бяха.

случва се, стресът си е доста често фактор за такива закъснения или обратното цикли през две седмици. 
трябва да си "подкарате цикъла" приемайки препарати орални ( хормони противозачатъчни ) . Посъветвайте се с гинеколог

# 8
  • Мнения: 1 138
Имам дъщеря по- малка от теб със същия проблем. Беше пила също Дуфастон, но като го спрем пак имаше проблем с цикъла. Идва през 2 месеца или зацапва по 15- 20 дни.
Ходихме при детски ендокринолог. Пуснаха се всякакви изследвания. Щитовидни хормони, инсулин и други. Откри се само ниско желязо и хемоглобинът беше по- нисък. Изписаха и едно лекарство за Инсулинова резистентност и фолиева киселина за 6 месеца. Не сме почнали още лекарствата. Тя няма инсулинова резистентност, но лекарството помагало за отслабване и прочие. Ендокринологът каза, че трябва да свали килограми и даде насоки за хранителен режим и спорт.Обяснението беше че не е ясно при хранене дали инсулина в яйчниците не се завишава и да завишава мъжките хормони и оттам липсва овулация. Не знам дали го разбрах точно. Извинявам се за хората с медицинско образование, може да не го обяснявам правилно.
В момента пие желязо, за да го повиши. Все още проблема не е решен. Но ние ходихме скоро при ендокринолог и за сега е почнала спорт за сваляне на килограми.
Надявам се да намерим решение все пак!

# 9
  • Мнения: 11 737
Много хора използват нисковъхлехидратно-високомазнинно хранене или кето, с цел повлияване на инсулинова резистентност или проблем със захарта, или за сваляне на тегло, регулиране на цикъла и т. н.
Като минала през по-горния режим, препоръчвам Зоната.
Предполагам докторът е насочил към индивидуална диета.
Зоната за мен е отличен режим, чрез който може да си помигне много, дори да не е напълно стриктна и да се храни с храни от червена Зона понякога . За повече подробности и ако има интерес, вече трябва да прочетете, защото темата вече става друга.
Това е идеален режим, в който може да не се изключват група храни, а просто да се наместят в нужните блокове.
Разбира се, и тук има хора, които са крайни във всичко, но с четене и отсяване, може много да си помогне дъщеря ви.

# 10
  • Мнения: 3
Имам дъщеря по- малка от теб със същия проблем. Беше пила също Дуфастон, но като го спрем пак имаше проблем с цикъла. Идва през 2 месеца или зацапва по 15- 20 дни.
Ходихме при детски ендокринолог. Пуснаха се всякакви изследвания. Щитовидни хормони, инсулин и други. Откри се само ниско желязо и хемоглобинът беше по- нисък. Изписаха и едно лекарство за Инсулинова резистентност и фолиева киселина за 6 месеца. Не сме почнали още лекарствата. Тя няма инсулинова резистентност, но лекарството помагало за отслабване и прочие. Ендокринологът каза, че трябва да свали килограми и даде насоки за хранителен режим и спорт.Обяснението беше че не е ясно при хранене дали инсулина в яйчниците не се завишава и да завишава мъжките хормони и оттам липсва овулация. Не знам дали го разбрах точно. Извинявам се за хората с медицинско образование, може да не го обяснявам правилно.
В момента пие желязо, за да го повиши. Все още проблема не е решен. Но ние ходихме скоро при ендокринолог и за сега е почнала спорт за сваляне на килограми.
Надявам се да намерим решение все пак!

Замислих се дали е възможно да имам промени, заради рязкото ми спиране на спорт. Преди тренирах всяка седмица по 3-4 пъти. Сега единственото ми движение е до гимназията и обратно, но не съм променяла теглото си, в нормите съм. Забелязвам как много по-лесно се разболявам, дори сега съм с настинка и преминах на антибиотик ( не го бях приемала от 6години). Акнето ми е много повече от преди, дори когато имах редовен цикъл. Приключих с хапчетата, сега чакам. Наясно съм, че ще дойде обаче се тревожа какво ще се случва след това, имам някакво чувство, че пак няма да дойде, а нямам много специалисти в града ми.

Общи условия

Активация на акаунт