Страшки от форума - 4

  • 65 358
  • 684
  •   1
Отговори
# 75
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 080
ММ не готви, но чисти. Общо взето претенции за готвено няма. Майка му не умее да готви, та на мен разчитат. Винаги ме хвалят Sunglasses

# 76
  • Мнения: 2 148
С мусаката нема проблем, а че я правя рядко😂Наскоро приобщи и тийновете в мъжкия хор на любители на мусака, че трябва да е по-често, щот видиш ли мъже имало в къщата 😂😂😂

# 77
  • Мнения: 18 687
Някакъв трол си е пуснал тема и се дърли, но тъй като и други са на това мнение, споделям:

Цитат
Мисля , че е крайно време да отворите някакъв учебник по български език и да видите какво пише вътре , че в Интернет пространството НЕ се поправя правописа , като коментар. Наистина е много жалко за вас , не знаете елементарни правила , а тръгвате да поправяте грешките на хората .

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
От темата "Брeменна ли съм":

Цитат на:  link=topic=1492224.msg46003549#msg46003549 date=1676294293
Цитат на:  link=topic=1492224.msg46003038#msg46003038 date=1676288578
Прочетете малко и за препинателни знаци.
какво оэначава

# 79
  • Мнения: 514
Дори не знам как да го коментирам...

Цитат


Намаляването на китайското население е добра новина за целия свят. Преди всичко - ще се отрази мн. добре на екологията. Но още дълго има да чакаме да намалее дотолкова, че да се усети.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 09:27 от bubanka

# 80
  • France
  • Мнения: 13 038
По принцип намаляването на населението е от плюс за екологията. Логично, по-малко хора има, по-малко ще замърсяват. Това си е факт и не трябва да се приема като страшка.
Но в Китай в момента имат други проблеми, идващи от дългата политика на едно дете. Така че динамиката там е сложна и написаното просто не е вярно.

# 81
  • Мнения: 6 166
Невежо мнение. Най-малкото населението на Индия не спира да расте.

# 82
  • France
  • Мнения: 13 038
Индия е с население над милиард. Май стигнаха милиард и половина. И на това ако му казваш малко Thinking

# 83
  • Мнения: 69 161
в друг смисъл е употребено "най-малкото"...запетая след него, и готово...

# 84
  • France
  • Мнения: 13 038
Имаше такъв виц - нещо от рода на "бъдете грамотни, не яжте деца". Но там не си позволявам да хвърлям камък. Знам, че съм неграмотна. 
Свръх популацията е сериозен проблем. Не ми е нито страшка, нито смешка.

# 85
  • Мнения: 1 933
За мен цитираното от Samoa си е точно страшка, защото се има предвид намаляване на населението поради по-ранно умиране. Това е от темата за COVID.
Нямаше да е страшка, ако ставаше дума за намаляване на населението поради правилно планиране на забременяванията и използването на контрацептиви. Но в тоя случай - да смяташ, че е нещо добро, че едни хора са умряли преждевременно, си е страшка.

# 86
  • Мнения: 6 401
Да, страшка е. Особено когато касае определена държава или раса. Направо си е расистко.

# 87
  • Мнения: 7 690
Имаше такъв виц - нещо от рода на "бъдете грамотни, не яжте деца".

Хайде да ядем деца!
Хайде да ядем, деца!

# 88
  • Мнения: 11 715
Имаше такъв виц - нещо от рода на "бъдете грамотни, не яжте деца".

Хайде да ядем деца!
Хайде да ядем, деца!

Хайде, да ядем деца!

Joy

# 89
  • France
  • Мнения: 13 038
Така цитирано, без контекст, не ми звучеше като страшка. След вашето обяснение разбирам по-добре.
На моя Славчо баджаците от край време ми изглеждат апетитни. Кога ли ще ги изям YumHeart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт