Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 23 909
  • 837
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 261
Не е хомеопатично, а е на базата на етерични масла, които преминават в кърмата. Аз за себе си бях решила да не го пия. Но не ми е предписвано от лекар.

Хомеопатични лекарства за кашлица са сироп Стодал, Бронхалис хил ...

# 31
  • Мнения: 1 600
Категорично против използването му!
Не е хомеопатично.

# 32
  • Мнения: 758
До колко милиграма витамин С мога да пия ако кърмя 2 месечно бебе?

# 33
  • София
  • Мнения: 575
Категорично против използването му!
Не е хомеопатично.


Извинявам се, ако съм заблудила някой, така ми беше казала АГ.

# 34
  • Мнения: 1 600
Категорично против използването му!
Не е хомеопатично.


Извинявам се, ако съм заблудила някой, така ми беше казала АГ.

Вярвам ви. АГ-тата в повечето случаи НИЩО не разбират от кърмене… Проверявайте активната съставка в e-lactancia винаги.

# 35
  • Мнения: 5 139
Привет, дами. Бебето ми е на 3 дни и имам абсолютно тривиален начинаещ въпрос Simple Smile Мъчих засукване, едното зърно се разрани, снощи вече започна да улавя добре, даже разраненото не ме болеше чааак толкова, но днес сутринта (взеха я за през нощта -.-) сякаш го сдъвка малко в началото, по-зле е от вчера и буквално ревах от болка. Изтърпях само по няколко минути на гърда :/ После я понагласих и беше по-добре, явно като сме сънени и двете стават бели.
Изкушавам се да си взема протектори на прибиране от болницата днес :/ Да ми пазят страх и евентуално да ги понося ден-два, ако ще има благоприятен ефект за разраненото. Ще изчета статиите от заглавния пост, ще се консултирам. Но ми се ще междувременно някоя окуражителна дума, че няма да е края на света и после ще мога да ги махна (може даже да сложа само на проблемното). Тъкмо свикна да си търси гърдата...
Иии нещо за мазане, различно от Lansinoh и коремчето за зърна на Мустела със зехтин? Тях ги имам и мацам. Така и така ще ходя до аптеката Grinning

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 08:38 от Inferiya

# 36
  • Мнения: 2 261
Нощем и дават шише и това обърква бебето. Протекторите обаче наподобяват шишето и понякога мноого трудно се махат когато бебето свикне с тях. Опитайте да поработите върху позата по възможност с консултант и правилното засукване. Болката идва от неправилно засукване. Това ще мине.

# 37
  • Мнения: 5 139
Благодаря, magi. Точно от това се опасявам и аз. Ще се помъча още малко така. Сега видях, че от опита ми за смяна на позата сутринта просто имам още една разранена резка Joy под друг ъгъл (люлка и футболна топка). Още в понеделник ще се свържа с някого по въпроса. Ще я боря, надявам се като се прибера и ми е по-спокойно и комфортно да се случат нещата.

# 38
  • Мнения: 538
Аз и с двете деца ползвах протектори първите 2 месеца. Нямах проблем с махането, като заякнаха си засукаха без проблем и без тях. Има деца обаче, при които махането е трудно. Чуйте се с консултант, за да отработите засукването, но според мен не пречи да пробвате как ще е дотогава с протектори.

# 39
  • Мнения: 2 261
Така е, като цяло и стимулацията през протекторите е малко по-слаба, което в началото може да не е чак такъв проблем, особено в първите седмици, когато и без това гърдите са препълнени. Но като цяло е неудобно и дискомфортно. Моето бебе само се отказа от протекторите към края на втори месец, но преди това безуспешно се опитвах да ги махна седмици наред (ограничават откъм пози и удобство определено). Имам познати, които година и половина кърмиха с протектори, защото бебето беше свикнало.
Но да, ако ви боли много ползвайте до пристигане на консултанта Simple Smile Вижте клипчета с обяснение на поза люлка и опитайте също да стиснете ареолата като сандвич, за да може детето да захапе възможно най-голяма част от нея. Чакате да отвори широка уста и пъхвате в този момент.
Знам че при новородено е по-трудно отколкото звучи. Стискам палци до пристигането на консултант или ако решите вие да идете Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5 139
Уж стискам, уж вкарвам дълбоко... Ама зърното пак излиза смачкано Joy ще изгледам клипчета, много благодаря за насоките. Ще пробвам и днес без протектори и ако трябва утре ще купя.

# 41
  • Мнения: 2 491
За съжаление, в началото боли много. До няколко дена се оправя положението, но дотогава е ужасно. Може да пръскате сребърна вода след кърмене и мажете с Лансинох. Другото, което при мен помогна доста е - компрес с черен чай. По съвет на консултант по кърмене. Аз слагах директно напареното пакетче чай на зърното под сутиена, за да мога да ставам и да обикалям така.

Знам, че много боли, но ще мине. Би трябвало сега да боли най-много при първоначалното засукване и после да боли малко по-малко.

# 42
  • Мнения: X
Откакто коригираха къса юздичка на моето бебе захапва само зърното. И при мен зърното излиза супер смачкано и сдъвкано, но учудващо никога не ме е боляло.

# 43
  • Мнения: 191
Здравейте! При първи симптоми на грип/простуда, какво мога да пия като кърмя? Таткото има температура, а мен почва да ме боли гърлото 🙁

# 44
  • Мнения: 2 261
витамин Ц, за гърло Isla например, хомеопатия - Осцилококцинум например, Хомеовокс за гърло, чай от лайка с мед

За имунитета: Биозин мама, Резиста форте

Общи условия

Активация на акаунт