ДЕКЕМВРИ месец мина вече, гушкаме си вкъщи малкото човече -- тема 1

  • 17 768
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 65
Здравейте , аз давам омни биотик панда откакто се е родил , абоколикен във всяко хранене в млякото без да чакам от изписването и като видя , че пръцка или се свива правя масаж , давам чай блевит дайжест или суено ( в зависимост вечер или сутрин) и евентуално грейка . Мисля , че почти няма колики , на 38 дена е момченце. Но вече будува повече през деня или спи повърхностен сън , и като е буден все е нервен и гладен сякаш , а си яде на часа , както трябва .

Аз го кърмя и се изцеждам , но нямам достатъчно . За себе си пия лактогенен чай, лактил и хомеопатия за кърма и мисля , че и това му помага с коликите.
Не бях чувала за тези чайове за бебчето ще си ги запазя. Но и ние повече будуваме ама нищо не иска да прави само да го разхождаме из къщата. Опитваме се да го занимаваме с гимнастика и други занимания, но много кратко време се занимава така ..рев и пак на ръце.(понякога само кърменето може да го преспи ,но го използвам вечер , ако не заспи веднага след хранене)
Ние излизаме всеки ден може и само за час да е ,но много му харесва и днес даже час и нещо си доспа в количката вкъщи. (Утре ставаме на 40 дена)

Едно към едно е при нас с будуването. В количката спи супер и го увивам хубаво и обикалям час-два , като пън е и също си доспива в нас и чак закъснява за хранене

# 46
  • Варна
  • Мнения: 504
Flame точно това е и нашия проблем лакомо ядене , главно през деня . Все едно ще свърши или някой друг ще му изяде млякото. Сега го храня по изправен ,но ще започна и аз да го спирам по рано. А за разхождането изправен даже повече от час отива ,но малко на рамо после на слинг и така заспива и въпреки това пак повръща 🤷
И аз вечер редовно задрямвам с него върху мене... Или се будя оставила съм го в просъница, но не помня и го търся къде е 😐но съм забелязала и през деня 15-20 Мин може да дремна все едно са минали часове. Днес точно 20 Мин съм заспала и той ревна и аз не знам къде съм така дълбоко съм заспала. Но трябва да се внимава с нощните хранения
Аз единствено пия лактогенен чай, а на детето за сега не съм давала чай

# 47
  • Мнения: 1 290
Ана, как се дават тези чайчета? Разтворими ли са или са пакетчета?

# 48
  • Мнения: 65
Ана, как се дават тези чайчета? Разтворими ли са или са пакетчета?

Разтворими са , в 50 мл вода една чаена лъжичка затоплен на телесна температура . До две дози на ден , аз никога не съм давала толкова , на него му харесва и иска целите 50 мл, но аз му давам 30 мл и то не всеки ден. Примерно ако е нервен преди хранене час и иска да яде,  му давам 30 мл затоплен чай блевит дайджест , ако е вечер същото , но с този за сън (суено) . Има и за запек , но досега не ми се е налагало да го ползвам.

https://remedium.bg/search?q=blevit

# 49
  • Мнения: 171
Ето ви! Страхотна нова тема! 😊
И ние борим колики, много е жален!

# 50
  • Мнения: 63
Темата е страхотна. Ние за 40 дни бяхме на църква, свещеникът чете молитва. Аз направих погача за вкъщи, но си бяхме само семейството. Ритуалът да ти идват на гости само жени вкъщи е езически и не съм го спазвала.

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
Аз пък на църква не отидох заради Ивановден, много заети бях Grinning Казаха ми от там, че можело и следващите недели. 5 лв. ми искаха. Ще ходя да се уговарям с попа тази седмица.

# 52
  • Мнения: 622
И Томас вчера стана на 40 дни и бяхме на църква. Аз  погача сега няма да правя, в тези времена с тези вируси че е страх кой къде е ходил. Говорих с попа, той каза това е за хората, не е църковно и ще го направя малко по натам може би. Не съм решила още  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 735
Аз също не успях, свещенникът , при когото ходим е болен и ми отказа. Отложи за през седмицата, но пък ние решихме да направим кръщенето на 21 и ще поговорим с него дали има смисъл да ходим сега, или може направо тогава.

# 54
  • Мнения: 627
На мен ми казаха,че се правела на деня чистатата молитва.За жалост аз не успях и оставаме така без нея. Погача също няма да правя скоро.Вмомента с тези вируси няма как.Иначе съм харесала едно детско клубче живот и здраве.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 504
Ние минахме през църквата малкия проспа всичко 😁 тортичка ще си хапна аз за негово здраве без ритуала. При нас струваше 20лв една питка и бутилка вино. лошото е че не бях разбраха, че питката е за църквата беше толкова хубава, но остана за там. Намерихме някаква малка колкото да има и вкъщи питка 🤷

# 56
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
Явно навсякъде е различно.. не се учудвам хич

# 57
  • Мнения: 266
Аз Колийф давам директно в устата и кърмя веднага 😀 ефекта е супер хаха и комбинирам с Омни панда вечер. Еми след една седмица вече имаше разлика. А чай и вода давам, като чаят е английски някакъв на Beckley или нещо такова

# 58
  • Варна
  • Мнения: 504
Аз ударих една дрямка и се събудих с температура....от вчера малко ме наболяват гърдите и се надявам да е от това, но все пак знаете ли какво мога да пия. Сега ще правя и топли компреси и да се изцедя хубаво.

# 59
  • Мнения: 122
Аз мисля моята погача да я правя в неделята след 40тия ден, но ме наплашихте с тези вируси...сега се чудя😅 Но така или иначе половината ми приятелки не са в София, та сигурно ще сме бутикова погача вкъщи. Всеки си знае болен да не идва, дано е наред всичко.Имам нужда от хубаво събитие с близки😄
Вие какви бебешки гнезда ползвате?
Днес в Сгушени я сложихме в Cotton hug временно и си спеше сладко, но 220лв не ми се дават😅
Кажете ми марки, от които сте доволни.😊

Общи условия

Активация на акаунт