ДЕКЕМВРИ месец мина вече, гушкаме си вкъщи малкото човече -- тема 1

  • 17 934
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 349
И аз ям много откакто кърмя, чак си се чудя, изобщо не ми става тежко, а сигурно изяждам двойно от преди.

На вашите бебоци оплешивя ли им главичката отзад, където се търка най-много в леглото? Моята милата е с доста косичка и отзад едно голо петно.

# 691
  • Мнения: 205
И ние сме с голо петно отзад , и сме малко плешиви кати цяло .Операцията и аз нямам никакви оплаквания , днес за втори път ми идва цикъл и ми е малко странно бях забравила какво е но пък си е през 28 дни както си ми беше преди ,а за отслабването хич не ми се получава 😂.Моята шушонка вчера навърши 2 месеца и ви черпим виртуално , коликите май поотминават , но пък се чудя дали не почват зъби.Само бърка с ръце в устата и чеше и нон стоп лиги , а от 3 дни не спи през деня само гледа и повече плаче , нито навън заспива нито вътре.Активна е иначе играе гука , НО и мнооого плаче повече от обичайно .Но пък какви усмивки е почнала да раздава направо се разтапям .П.С.Снимката е от днес сутринта ( много обичам да я гледам докато спи)

# 692
  • Мнения: 568
Олее Ирен каква сладурана е дъщеричката ти и какви хубави изписани устни , като с молив Heart Eyes
Моя мъник също стана на 2месеца на 7ми . Притеснява ме леко това че не си пипа играчките още , дори не посяга към тях . Само ракомаха хаотично и изобщо не си вижда/гледа ръцете. И още не свикна с този нощем режим , не че не си спи детето , но аз го слагам да ляга в 20часа и до 22 се буди по сто пъти и плаче иска гуш , ококорва се , не ще да спи .
Аз имах много малко шев отдолу ( нормално раждане ) , гинеколожката каза че съм като нераждала изобщо не си личи че съм шита . Чесно казано и аз с огледалото не виждам къде е бил шева , ама изобщо не го виждам . Но пък когато ходя по голяма нужда го усещам , много странно .
С килограмите съм ни назад , ни напред . 10кг оставих в болницата и от тогава на никъде . Заковах си теглото , а не се ограничавам . Имам за сваляне още 3-4 , при голямо желание може и 7-8 , но чак толкова не търся . Grinning То верно че с малкия закусвам в 14часа и вечерята ми е към 19часа , преди да ходя да го преспивам и уж кърменето горяло калории , ама пък от както съм родила буквално нито грам не съм качила или свалила . Заковах си теглото до грам .
Аз съм от смелите родители . Откакто малкия се роди бяхме на 3рожденни дни ( последния края на януари ) с доста хора и деца . И в мола отидохме , но той беше в количката и влязохме само в 2магазина , толкова . И в силен вятър ми се наложи да го извеждам навън и по институции . За сега е пушка бебето да видим за напред как ще е . Сега да не си помислите , че не го гледам детето или не ми пука . Просто когато няма болни и НЕ ЦЕЛУВАТ ДЕТЕТО ! нямам против да го срещам с хора . А за мола , наистина си беше в количката и дали ще ходя до Кауфланд или до мола наистина е все тая .
На мен хормоните ми май не са се наместили още , през нощта де потя супер много и съм много ревилива . Преди изобщо не плачех , ни на филми, ни на някакви други неща . Сега плача всеки ден . Особенно след това заметресение в Турция и Сирия си изплаках очите . И при вас ли е така ?  По емоционални ли сте от преди да родите или всичко си е по старому . Аз като един голям темерут сега съм доста учудена от себе си .

# 693
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
Пу ПУ 😍 сладурана голяма!

Моята е с много коса, няма плешиво петно.

Аз съм както преди да забременея откъм емоции. Само рева от време на време, че съм дебела вече. Някъде двадесет дни след раждането беше зле, нали ви разправях в болницата, че нон стоп почти ревях. Аз ревях много и на рекламата на памперс за недоносени последния месец от бременността.

# 694
  • Русе
  • Мнения: 408
И аз се поть много през нощта,и аз съм много по-емоционална. Относно събирането с хора не давам да го целуват и не се събираме с болни останалото си е по старому. Баби и лели много ми се карат за това... Казала съм че няма да си гледам детето под похлупак и после да си скубя косите, че вечно е болен. Искам да си изгради имунитет и се старая да го калявам. Със вятъра обаче гледам да внимавам.
Олее Ирен каква сладурана е дъщеричката ти и какви хубави изписани устни , като с молив Heart Eyes
Моя мъник също стана на 2месеца на 7ми . Притеснява ме леко това че не си пипа играчките още , дори не посяга към тях . Само ракомаха хаотично и изобщо не си вижда/гледа ръцете. И още не свикна с този нощем режим , не че не си спи детето , но аз го слагам да ляга в 20часа и до 22 се буди по сто пъти и плаче иска гуш , ококорва се , не ще да спи .
Аз имах много малко шев отдолу ( нормално раждане ) , гинеколожката каза че съм като нераждала изобщо не си личи че съм шита . Чесно казано и аз с огледалото не виждам къде е бил шева , ама изобщо не го виждам . Но пък когато ходя по голяма нужда го усещам , много странно .
С килограмите съм ни назад , ни напред . 10кг оставих в болницата и от тогава на никъде . Заковах си теглото , а не се ограничавам . Имам за сваляне още 3-4 , при голямо желание може и 7-8 , но чак толкова не търся . Grinning То верно че с малкия закусвам в 14часа и вечерята ми е към 19часа , преди да ходя да го преспивам и уж кърменето горяло калории , ама пък от както съм родила буквално нито грам не съм качила или свалила . Заковах си теглото до грам .
Аз съм от смелите родители . Откакто малкия се роди бяхме на 3рожденни дни ( последния края на януари ) с доста хора и деца . И в мола отидохме , но той беше в количката и влязохме само в 2магазина , толкова . И в силен вятър ми се наложи да го извеждам навън и по институции . За сега е пушка бебето да видим за напред как ще е . Сега да не си помислите , че не го гледам детето или не ми пука . Просто когато няма болни и НЕ ЦЕЛУВАТ ДЕТЕТО ! нямам против да го срещам с хора . А за мола , наистина си беше в количката и дали ще ходя до Кауфланд или до мола наистина е все тая .
На мен хормоните ми май не са се наместили още , през нощта де потя супер много и съм много ревилива . Преди изобщо не плачех , ни на филми, ни на някакви други неща . Сега плача всеки ден . Особенно след това заметресение в Турция и Сирия си изплаках очите . И при вас ли е така ?  По емоционални ли сте от преди да родите или всичко си е по старому . Аз като един голям темерут сега съм доста учудена от себе си .

# 695
  • Мнения: 153
Iren B, и при нас е такова положението. Вяра стана на 2 месеца на 2.2. Много плюнчене, доста повече рев и малко спане през деня. През 5 минути иска да си сменя позата и ако може да е все в мен.Това е от една седмица насам. Чудя се дали не е някакъв скок в растежа.

# 696
  • Русе
  • Мнения: 408
Пу пу пу! Малка прелест! Heart EyesHeart EyesHeart Eyes
И ние сме с голо петно отзад , и сме малко плешиви кати цяло .Операцията и аз нямам никакви оплаквания , днес за втори път ми идва цикъл и ми е малко странно бях забравила какво е но пък си е през 28 дни както си ми беше преди ,а за отслабването хич не ми се получава 😂.Моята шушонка вчера навърши 2 месеца и ви черпим виртуално , коликите май поотминават , но пък се чудя дали не почват зъби.Само бърка с ръце в устата и чеше и нон стоп лиги , а от 3 дни не спи през деня само гледа и повече плаче , нито навън заспива нито вътре.Активна е иначе играе гука , НО и мнооого плаче повече от обичайно .Но пък какви усмивки е почнала да раздава направо се разтапям .П.С.Снимката е от днес сутринта ( много обичам да я гледам докато спи)

# 697
  • Мнения: 1 314
И аз плача вече няколко пъти, като видя снимките от земетресението. Тези снимки с подаващи се ръчички изпод руините ме съкрушават просто. Плача и не мога да спра. И аз цъфнах вчера и страшни вълни още и изпотяване но поне олеква и сякаш с всеки цикъл съм по-добре  и по-добре. От няколко дни има косъмчета под главичката на детето, явно падат по малко но не сме плешиви никъде. Ние спим цяла нощ, храни се в осем и заспива, баща му го бъди да хапне в 23:30ч. (аз вече спя по това време), а сутрин става към 6:00ч. и аз ставам с него, а бащата спи.
IrenB-Страшна мадама ще бъде с тия устни, като холивудска звезда ей!

# 698
  • Мнения: 163
Минавам да оставя един изключително позитивен коментар за д-р Фурлакис. Грам не съжалявам, че пътувах от Стара Загора до София за прегледа. С баткото за съжаление ни се е налагало да се сблъсваме с много лекари, но отношение и професионализъм като неговия срещам за втори път. Дори ми отговори на няколко въпроса за големия ни син.
На мен цикъл още не ми е дошъл, а бебчо скоро става на два месеца. Относно емоциите забелязвам, че съм започнала да се срахувам много. От всичко. Дори, когато има филми, в които предстои нещо, мен ме е страх и превключвам канала. Абе луда работа.
В очакване сме и ние на първите ваксини. С баткото не съм имала проблеми и се надявам и сега да е така. Също никога не съм давала предварително Панадол. Само лепенките.
Големият ни син много го пазехме, той си имаше и проблеми де. Но многоооо боледуваше, Много. Сега не мисля да е така и се надявам да успея да не изнежа бебчо. Предимно ходим на разходки навън, но онзи ден бяхме в Пловдив и се налагаше да влизаме по магазини и обядвахме в завение. Вчера в София пак. Вярвам, че всяка крайност не е правилна и за това се стремя да търся златната среда Simple Smile
Виждам, че коментирате барбароните - с баткото не съм ползвала. От кой месец е подходящ? И вчера запазувах от Вис виталис (ние в Стара Загора нямаме) гледах сгъваемото столче за хранене, което се поставя върху обикновен стол. Четох много добри отзиви за него. Конкретно Чиполино Лолита. Ние имаме Икейското, но ми се иска сякаш- да взема едно такова за пътуване и при гостувания. Вие имате ли впечатление?

# 699
  • Мнения: 596
Благородно завиждам на всички, които успяват да спят. Аз вече съм на предела на силите си. Близнаците не спят по едно и също време и все има някой буден. Съответно и аз не мога да легна. Отделно много плачат. Направо не се издържа. И двамата са с пъпна херния. Вчера ги водих да им залепят пъпчетата. Доктора каза да ги пазя да не плачат. Е как да стане......
И за капак вчера една позната много ме успокои, че това нищо не било. Чакай да видиш зъбите и после като проходят. И наистина като се замисля сега ще ми се види песен. Оставям ги в кошарата или на дивана спокойна, защото не мърдат. Ами после...? Като почнат да се въртят и пълзят.... Grinning

На мен след лохиите ми дойде два пъти с няколко дни почивка помежду. Сега вече мина месец и ми дойде пак както преди на 28 ден и ми е по 5 дни. Надявам се вече да се е нормализирал. С него се върнаха и всички неразположения с предменструалния синдром.

По повод операцията при мен минаха точно 3 месеца. Нямам никакъв дискомфорт, само отвреме навреме много ме сърби белега и все още нямам чувствителността около операцията. Майстор е моето АГ. Изобщо не си личи, че имам операция. Свалих кг много бързо може би от стрес покрай децата. Остана само малко виснало коремче. И да се махне тази кафява линия, и пъпчето ми и то е някакво кафяво/черно. Надявам се да се оправи.

# 700
  • Мнения: 199
Много обичам такива изказвания "чакай да видиш после какво ще бъде". Ще мине Веси. ♥️♥️♥️

Благородно завиждам на всички, които успяват да спят. Аз вече съм на предела на силите си. Близнаците не спят по едно и също време и все има някой буден. Съответно и аз не мога да легна. Отделно много плачат. Направо не се издържа. И двамата са с пъпна херния. Вчера ги водих да им залепят пъпчетата. Доктора каза да ги пазя да не плачат. Е как да стане......
И за капак вчера една позната много ме успокои, че това нищо не било. Чакай да видиш зъбите и после като проходят. И наистина като се замисля сега ще ми се види песен. Оставям ги в кошарата или на дивана спокойна, защото не мърдат. Ами после...? Като почнат да се въртят и пълзят.... Grinning

На мен след лохиите ми дойде два пъти с няколко дни почивка помежду. Сега вече мина месец и ми дойде пак както преди на 28 ден и ми е по 5 дни. Надявам се вече да се е нормализирал. С него се върнаха и всички неразположения с предменструалния синдром.

По повод операцията при мен минаха точно 3 месеца. Нямам никакъв дискомфорт, само отвреме навреме много ме сърби белега и все още нямам чувствителността около операцията. Майстор е моето АГ. Изобщо не си личи, че имам операция. Свалих кг много бързо може би от стрес покрай децата. Остана само малко виснало коремче. И да се махне тази кафява линия, и пъпчето ми и то е някакво кафяво/черно. Надявам се да се оправи.

# 701
  • Мнения: 568
Веси извинявай , но тази твоя позната да си гледа работата . Недей да мислиш така от сега . Аз пък имам приятелка с близначки , като бяха бебета беше голям рев . Свекърва ѝ и майка ѝ се преместиха да живеят у тях може би над 6 месеца , сън не видяха тези хора . Но пък след първата годинка , децата така се кротнаха и двете , толкова са спокойни и добрички гък не се чува ( до колкото е възможно при две деца ) . Вече са на по 5 или 6 годинки и си играят двечките много добре , компаниика са си , изобщо не са палави , адаптацията им на ясла и градина беше изключително лесна , защото си ходят двечките . Приятелката ми каза , че ако е знаела че ще стане така като са били бебета е щяла да бъде много по спокойна и търпелива . Не си създавай излишен стрес .
А този барбарон не е ли когато започнат да сядат стабилно ? Ние сме много далеч от това още . Малкия гледам как запълва гнездото вече , като гледам снимки каква мишчица беше и как се губеше в него ми става много мило .
Тази линия негра при мен си стои , не е мръднала и много ме дразни . Като бях бременна много исках да излезе , много ми харесваше как стои на бременно коремче , ама от къде да знам че не си заминава така лесно . Изобщо не стои добре . Аз се каня все да правя упражнения , да ставам рано . Боже .. с малко бебе какво ти рано ставане , едва си отварям очите . А аз немога да тренирам на обяд примерно или след като съм пила кафе или хапнала , трябва докато стана и да започвам или да се облека набързо и да изляза на въздух иначе не става и все отлагам .
Момичета много се радвам че си пишем тук , почти запълнихме темичката . Заедно сме от първите седмици на бремеността , а сега бебоците ни порастват и си говорим вече за захранване , режим ма спане и т.н . Много е мило Heart

# 702
  • Мнения: 169
Веси всяко дете е различно, не се притеснявай! Много мразя като някой почне да предсказва какво ще ми е детето..

Иначе и аз не усещам нищо от операцията, дискомфорт имах само първия ден у нас, а после все едно нямам операция.

# 703
  • Мнения: 208
Ирен малката е много чаровна , като изписана е да е жива и здрава и много да ви радва Kissing Heart
Нашето момиченце ще стане другата седмица на три месеца а на мен още не ми е идвал цикъла ( с операция е родена)
Тя също има едно петънце отзад на главичката което е без косичка ( плешивичко) надявам се като започне да и расте косичката да се оправи, защото сега косата и е много късичка като на Ирен на бебешорката. И колики си имаме още но вече свикнахме с тях , започна от известно време да се лигави повече от преди , а аз знам че като се лигави ще избиват зъби , но ми се струва че е малко раничко на 3 месеца да почнат зъбките .

# 704
  • Мнения: 1 741
Ох, какво прекрасно бебче! Пу-пу да не са ù уроки! Жива и здрава да е!
Това за лигите не знам дали е вярно, каката въобще не лигавеше, но Емили сега е като водопад 😁. Дори се дави от лиги, но дано мине бързо и този период, че нерядко е съпроводен с пъпчици по брадичката.

Линията ще се изчисти, когато хормоните си дойдат на мястото, може да отнеме до 6м. И моята още си стои...
Косата й оредя малко отзад, но нали е дълга, не се личи. Вече бретона ù стига под веждите и се налага да носи ленти и фиби, за да не влезе в очите. Има и крусти, но ги борим с крем на Биодерма, от който не съм доволна. С каката ползвах на Мустела, с няколко намазвания минаха, сега имам чувството, че повече стават от крема. Но Мустелата преди 7г. я открих трудно, сега също ми казаха в аптеката, че нямат. Ако открия, ще взема веднага...

Общи условия

Активация на акаунт