ДЕКЕМВРИ месец мина вече, гушкаме си вкъщи малкото човече -- тема 1

  • 17 950
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Вестерос
  • Мнения: 38 403
Тъй като я будех за ядене, реших да е все едно на поискване вечерта. Сега обаче като минаха три часа и се разрева, че е напикана и после от глад и я храних.

# 76
  • Мнения: 568
Вики как си ? Мина ли ти температурата ? Повтаряло ли се е ?
Аз се пречупих и дадох на бебо капки против колики . Еее нямаше такова пръцкане цял ден . Явно не съм успявала да му изкарам газовете като хората. Снощи за пръв път направи пауза 3 часа и половина и бях на седмото небе от щастие . Joy Преди няколко дни акушерката ми каза , че в пета седмица имало скок в растежа . И наистина до вчера бебо беше само на гърда , много кисел беше . Днес незнам дали си въобразявам , но сякаш се опитва да се усмихне (съзнателно , докато е буден ) и изкарва звуци , които не е изкарвал преди това .

# 77
  • Вестерос
  • Мнения: 38 403
Какви капки даде? Май трябва да почна и аз, от два дни много реве милата от време на време и трудно ходи обаче пак, хем постоянно правя упражнения и я натискам да пие вода/чай. Тя естествено не иска, мръщи се, кажете как пият вашите Sad

# 78
  • Мнения: 639
И аз четох за този скок в растежа и може би това обяснява защо реве цяла седмица това дете. Утре влизаме в 6та седмица дано се успокой Simple Smile Някой давал ли е Еспумизан комфорт и какво му е мнението? И тези колики до кога продължават? На нас неонатоложката ти ни даде Еспумизан 3 пъти по 5 капки.  Дадох сутринта,  но се чудя след кой прием ще има ефект Simple Smile

# 79
  • Вестерос
  • Мнения: 38 403
Те май са с натрупване

# 80
  • Мнения: 216
И аз четох за този скок в растежа и може би това обяснява защо реве цяла седмица това дете. Утре влизаме в 6та седмица дано се успокой Simple Smile Някой давал ли е Еспумизан комфорт и какво му е мнението? И тези колики до кога продължават? На нас неонатоложката ти ни даде Еспумизан 3 пъти по 5 капки.  Дадох сутринта,  но се чудя след кой прием ще има ефект Simple Smile


Аз давам еспумизан - не мога да кажа че има някакъв ефект (както и с био амиката). Има шанс да се запечете! Ние бяхме по 5 капки на всяко ядене и на 4тия ден му беше много тежко на корема ,много се напъваше. Доколкото четох коликите може да са до 3тия месец....

# 81
  • Мнения: 1 742
Аз давам Еспумизан комфорт вечер по 5капки. Ако предната вечер е била със силни колики давам и сутринта 5капки. С първото дете давах вечер по 5 +био гая  и не разбрах от колики. Само веднъж. Сега е малко по-зле положението, но пак е поносимо. Предпочитам еспумизан комфорт, че е само 5капки и ги изяжда всичките, пробвах Инфаколик (гръцкия Инфакол) но е 1 капкомер и половината го изплюва.
Около 40-тия ден на детето се очаква запек, така ме предупреди педиатърката предния път и наистина се получи запек, въпреки че беше кърмено. Сега е на 45 дни и ака вечер, след като й дам биогаята.

# 82
  • Мнения: 120
Тази сутрин ние имахме много гурлички и то лепкави. Нормално ли е според вас или е някаква инфекция? След следобедния сън пак имаше. 🤔 Педиатърката ни беше казала само с преварена вода,така и правя,но взех нещо да се шашка☹️

# 83
  • Варна
  • Мнения: 504
Кестенче явно е било заради гърдите пих един парацетамол ,изцедих се хубаво и през нощта след едно кратко ядене пак малко изцедих и днес  нямам температура 🤗 но много се стреснах снощи. А него го хвана някаква криза , за която сте писали плака до пресипване на гласа и повечето време баща му го успокояваше, но не издържах сложих маска и си го гушнах и често на гърда само това го успокояваше.(бебето + помпа със сигурност изцедиха всичко снощи 😁). Не спа много спокойно и цяла вечер не се беше изхождал, а на всяка смяна върши тази работа
На мен вчера за първи път ми се усмихна съзнателно (поне с отворени очи гледайки ме),но бях гримирана и с лека прическа , а не без грим и на опашка ,та явно ме хареса като съм се погрижила за външния си вид 😆😆
Вода много обича да пие, т.е пие с желание и после прави малко сърдита муцунка, може би си мисли че суче мляко и малко късно стига инфото до мозъчето и тогава се сърди, но не плаче .
Био амика даваме на около 5-6 хранения по 5 капки. Започвам към 10 часа да ги давам , с да мога възможно до най-късно да му ги дава вечер не давам никакви капки.
Очичките аз ги чистя с физиологичен разтвор и тампон

# 84
  • Мнения: 94
Здравейте, ние бяхме на консултация вчера. Лара е станала 4.270кг и е пораснала с 5 см 😁 и дрешки те и омаляха вече. Разбрах, че следващият път вече ще има и ваксини (ужас от тях ме е страх). Тя е на 36 дена вече и правя по 120мл. Фризолак и горе долу го изяжда всеки път. Аз капки давам Био Гаиа 4капки и Вигантол по 1. Ходих и на гинеколог миналата седмица погледна ме на ехографа колкото да мине номера и ми каза след 6 месеца да отида пак за гинекологични преглед, при вас така ли беше? И за капак днес май вече си ми дойде цикала 😁

# 85
  • Мнения: 1 742
Ванеса, аз също днес бях на преглед, погледна ме на ехограф, помолих да погледне и шевовете, че ме боли още отдолу, каза , че няма видими проблеми и вероятно някой нерв е засегнат, но да не се тревожа. Каза ми след първия цикъл да отида пак на преглед, вече обстоен. Та днешния преглед си беше отбиване на номера.
Вики, хареса ми това, което каза за прическата и грима. 😄 Много често и аз съм така. Като излизаме слагам само спирала и пускам косата, още не смея да слагам грим по лицето и да пръскам парфюм. Чудя се дали вече мога да си правя фотоепилациите, при положение,че кърмя...🤔 Проблемът е, според мен, че може да са неефективни заради хормоните, но все пак е по-добре от нищо. (Аг не е запознат с тези неща)...

# 86
  • Мнения: 163
На мен ми препоръчаха тези капки. Били много ефикасни. Все още не съм давала. Давам само Омнибиотик вечер. Но мисля да ги взема, защото усещам, че има газове, които не мога да изкарам.

# 87
  • Мнения: 568
Тифани аз съм в Германия , но мисля че и е България ги има - Саб симплекс се казват . Имат вкус на малина и малкия облизва яко лъжицата като му ги давам . Grinning
Вики да взема и аз да се преведа във вид малко , белким малкия започне да ме вижда като нещо повече от една ходеща гърда Joy

# 88
  • Вестерос
  • Мнения: 38 403
Благодаря ви. Ходих днес за болничния и питах педиатърката и каза да взема абоколиен.

# 89
  • Мнения: 122
Аз давах Еспумизан - никакъв ефект, както с всички капки. Иначе яко си пръцка, и много ака. Вече сме на памперс размер 2 и пак отива на гърба..🫣
А днес плътно 6 часов рев, и явно и тази вечер ще продължи. Започвам Пандата, дано има ефект.
Аз ходих на преглед на 20тия ден, каза всичко зараснало перфектно, и следващия АГ преглед е след 42рия ден.

Общи условия

Активация на акаунт