Курсове биология и химия 7 клас

  • 1 069
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте! Въпросът ми е към живущите в гр. София.
Дъщеря ми е в 7-ми клас и би искала да продължи образованието си с профил биология. В момента учи в 18 СУ.
За НПМГ едва ли ще се класираме. Математиката не й е силен предмет и вероятно няма да успее да изкара висока оценка.
На първо място, бих искала да помоля за препоръки за училище със засилено изучаване на биология и химия след 7-ми клас, където приоритет в балообразуването е БЕЛ, химия и биология, а не математика!
Също, моля, препоръчайте ми къде да я запиша на подготвителни курсове? Първият срок ходи само на биология, но не съм много доволна от преподавателя. Закъснели сме, но все пак, дайте ми препоръки!
На какви състезания е добре да се яви?
Много благодаря предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
За всяко училище НВО е БЕЛ и математика, но за всяка паралелка вземат различен балообразуващ предмет от свидетелството за основно образование. В НПМГ съм чела, че правят/правеха и техни изпити, но те са като допълнение към официалното НВО.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 089
Курсове не ви трябват, така или иначе ще държи матури по БЕЛ и математика. Нека наблегне на учебните предмети в училище за да изкара хубава оценка.
Купете си справочник и разгледайте хуманитарните паралелки и съответните училища. То, всичко се гледа - разстояние, удобство транспорт, начален час на занятия, самото училище, баловете и класиранията от миналите години....

# 3
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Изненадана съм от тоговорите тук!
Защо да не се класира в НПМГ? Там се влиза с резултати от олимпиадите Л. Чакалов.
https://npmg.org/%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B0%D0%B4%D0%B8/
При кандидатстване се взимат резултатите по БЕЛ, мат + тези от олимпиадите. Кара се някаква регионална олимпиада, после национална. Ако хлапето ги изкара, с тях влиза. Не помня точно как ставаше, защото моя синковец избра друго училише (1 НЕГ е с профил Био и Хим) след 10 клас.
Но ходи 5 мес на уроци по Био към НПМГ.
ако Ви интересува, пишете ми на лично.

# 4
  • Сф
  • Мнения: 10 659
Е, Ноеми, от какво се изненада? С разбиране ли четем едно и също? Според мен жената казва , детето ми не е добре по математика и няма да изкара достатъчно точки за да се класира в прилично училище с паралелка профил БХ. Има ли някъде паралелка БХ,където например бала се образува с 3 пъти бел от НВО . Такава не съм видяла аз в последния справочник. Заради естеството на питането, предполагам питащата излючва олимпиадите по химия и биология, не пише досега да са се явявали и с какви резултати. Има и тема за НПМГ https://m.bg-mamma.com/?topic=1467242   където пише за балообразуването още в първи пост. Предвид популярността на НПМГ сред желанията на децата  , не виждам как ще се случат нещата там на питащата. Колко точно е зле математиката не става ясно.
Така , в повечето училища да не кажа всички, за паралелките БХ се взима 2 бел+ 2мат от НВО плюс оценките годишните по химия примерно , плюс биология. Някъде може да вземат биологията и език примерно , по спомен карам. Но бел и мат от НВО си остават.Да не отварям сега справочника. Ако може да го изнамери госпожата и да види всичко и Минималните  балове на първо и второ. Питащата споделя, че към момента са в 18 то. Те също имат паралелка БХ, ако не бъркам ,че пиша по спомен. Не ви устройва или няма да може да влезете? Ей, отворих справочника , имат, да.
В такъв случай да търси по- непопулярни гимназии с паралелка БХ. И с по- нисък бал към тая година поне ( миналата де). Традиционно,паралелките БХ са с по - нисък бал, обаче спрямо другите в училището, (като че ли по мои пресни наблюдения:) 7 мо ,12 то,  134 то, 119 то. Това обаче не значи, че бала е нисък като цяло. Само спрямо другите паралелки , с езици примерно, в съответното училище.
Колкото до
уроци и трябват само по мат и бел. Това ми е мнението . Щях да пиша и 90 то в Люлин , но току що прочетох че паралелкта БХ там пък е 3 *мат 😬.
Колкото до и ниво на преподаване и силни паралелки ,мисля е рано да се целите,ако очаквате ниски резултати по мат така или иначе
Ние сме в БХ паралелка с бал над 350 обаче.
Взимайте справочника за 2022 и преценявайте спрямо очаквания бал. Не оценки, точки са, оставам с впечатление,че не сте много наясно с нещата по НВО.
П.п. ето тук има списък на училищата по паралелки за 8 кл . Сетих се и кое е училището с 3 бел +1 мат и БХ. Първо. Проверете и другите , за всеки случай.
  https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/spisuk_u4ilishta.html

Последна редакция: вт, 10 яну 2023, 16:58 от PureLove

Общи условия

Активация на акаунт