Барселона - Тема 12

  • 56 626
  • 894
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 1 171
Как е по-удобно придвижването от Барселона до Салоу? Влак или автобус?

# 871
  • София
  • Мнения: 5 234
Съжалявам за глупавия въпрос - L18 е линия на метрото ли?
С 'L' са обозначени линиите на метрото, да. Но 18 няма, до 12 са.
Откъде докъде намираш тази линия?

# 872
  • Мнения: 449
Съжалявам за глупавия въпрос - L18 е линия на метрото ли?
С 'L' са обозначени линиите на метрото, да. Но 18 няма, до 12 са.
Откъде докъде намираш тази линия?

На предишната страница в тази тема пише, че L18 е нощна линия. И моя полет от Барселона до София ще е ранен и търся с какво да стигна от центъра до летището.

# 873
  • Мнения: 197
Съжалявам за глупавия въпрос - L18 е линия на метрото ли?
С 'L' са обозначени линиите на метрото, да. Но 18 няма, до 12 са.
Откъде докъде намираш тази линия?

На предишната страница в тази тема пише, че L18 е нощна линия. И моя полет от Барселона до София ще е ранен и търся с какво да стигна от центъра до летището.
Пише за N18. Това е автобус, N показва, че е нощна линия.
А за приложение аз си използвам на Google и съм доволна. Може да си свалите и TMB, за градския транспорт в Барселона.

# 874
  • Мнения: 1 449
Здравейте, ще купувам карти Ола Барселона. Дали това, което съм намерила, е официален сайт? Ето тук ги гледам:
https://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/buy/947/h … port-card.html?o=

# 875
  • Мнения: 7 294
Здравейте, ще купувам карти Ола Барселона. Дали това, което съм намерила, е официален сайт? Ето тук ги гледам:
https://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/buy/947/h … port-card.html?o=
Аз ги гледам тук:
https://www.holabarcelona.com/tickets/hola-bcn-barcelona-travel-card
В сайта на TMB също пренасочват към този сайт за покупка на карти.
Гледах едно клипче на българка, която обясняваше за картите и не успя да вземе от автомат на летището карта Ола Барселона, закупена от сайта barcelonaturisme. Карти от този сайт могат да се вземат само от офис, какъв има на летището, но работи до 8 вечерта. Клипчето е от 2020, не знам дали информацията е актулна.
Ето тук е, около 5:20 минута:
https://www.youtube.com/watch?v=1M762nMlPWY&list=PLGjgdHMaM11Xi- … t9ycU54hV&index=3

# 876
  • Мнения: 1 449
Много ти благодаря, Birdflower! Hug

Нашият полет с Раянеър каца към 17:30, но предпочитам да си ги взема от машина, без това и една Т-фамилиар ще купувам. Ще ползвам твоя линк.
Този клип е много полезен. Ние ще пътуваме с R2Nord. За спирката към него ли се минава през дългия тунел или се имат предвид истински влакове, които тръгват за други градове?
Аз гледах в Гугъл спирката, че е напред и направо (леко вляво), ама ми се стори, че през паркинга отгоре се минава.

# 877
  • София
  • Мнения: 5 234


Червената линия е покрит мост за достъп до гарата. Мисля, че през паркинга не може да се мине. Там няма влакове за градовете, линия с локален трафик е.

# 878
  • Мнения: 7 294
Много ти благодаря, Birdflower! Hug

Нашият полет с Раянеър каца към 17:30, но предпочитам да си ги взема от машина, без това и една Т-фамилиар ще купувам. Ще ползвам твоя линк.
Този клип е много полезен. Ние ще пътуваме с R2Nord. За спирката към него ли се минава през дългия тунел или се имат предвид истински влакове, които тръгват за други градове?
Аз гледах в Гугъл спирката, че е напред и направо (леко вляво), ама ми се стори, че през паркинга отгоре се минава.
Съжалявам, нямам представа. Не съм разглеждала.
Ние засега сме се насочили към придвижване с метрото от и до летището и не съм гледала и проучвала за влакове.

# 879
  • Мнения: 1 449
Ясно, благодаря. Simple Smile Значи червената линия реално е тунела.
Чета, чета из темата, следя я и накрая винаги ми изниква нещо, което не съм доразбрала.

# 880
  • here and now
  • Мнения: 4 288
Много ти благодаря, Birdflower! Hug

Нашият полет с Раянеър каца към 17:30, но предпочитам да си ги взема от машина, без това и една Т-фамилиар ще купувам. Ще ползвам твоя линк.
Този клип е много полезен. Ние ще пътуваме с R2Nord. За спирката към него ли се минава през дългия тунел или се имат предвид истински влакове, които тръгват за други градове?
Аз гледах в Гугъл спирката, че е напред и направо (леко вляво), ама ми се стори, че през паркинга отгоре се минава.
Има табели, лесно ще се ориентирате.
Имайте предвид, че автоматите за holabarcelona са едно ниво надолу(от там тръгва метрото) от тези за dia.
Мисля, че влаковете тръгват след тунела, ние ползвахме метрото, един етаж надолу.

# 881
  • Мнения: 1 449
Да, аз като изгледах клипа докрая,  я разбрах тази врътка.
На мен реално ми трябват от следващия ден, няма да ги ползваме от летището до квартирата. Ако се замотаем и изпуснем най-близкия по време влак, ще се разходя до метро машините докато чакаме следващия. Ако няма време ще ги взема на другия ден, без това сме към метрото.

# 882
  • Мнения: 46 548
Моля, пуснете нова тема.

# 883
  • Мнения: 8
Здравейте,
Може ли информация относно градския транспорт. Ще пътувам със съпруга ми  и детето (5г), карта  T-familiar ли трябва да купя? В транспорта съответно трябва да я чекирам 3 пъти за всеки един пътник. Това на 3 пътувания ли се равнява, защото четох различни неща и малко се обърках. Последният ми въпрос е мога ли да си изтегля директно приложението на телефона и него да използвам за е. билети, съответно направо с телефона да си платя и картата за градския транспорт?

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 16:59 от Elenitka28

# 884
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 783
Аз си изтеглих TMB App, но ми иска някакъв номер DNI/NIE и не мога да си купя билет, без да имам такъв номер при регистрацията. ИЗтеглих и T-mobilitat и там удрям на камък с регистрацията...help
Кацаме сутринта на Т2 и сме 2ма възрастни с 2 деца. Мислех си да вземем такси до хотел Peninsular. Гледах че е на около 1 км от placa de catalunya и с влак май няма да ми е много удобно да влача 4 куфара и 2 деца. Колко би изязло таксито от летището до там орентировъчно. Проверявах пре3 yellow Taxi и ми дава цена 40 евро...по спомен едно време бяхме платили 60 евро , но не помня до къде...не бях аз организаторката тогава.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 11:00 от Jeini

Общи условия

Активация на акаунт