Барселона - Тема 12

  • 56 425
  • 894
  •   1
Отговори
# 885
  • ново
  • Мнения: 5 963
NIE е идентификационен номер, нещо като нашата лична карта.

# 886
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
NIE е идентификационен номер, нещо като нашата лична карта.
И 2та кода са за хора с документ изаден там. Поне така прочетох

# 887
  • ново
  • Мнения: 5 963
Моята дъщеря и приятелят ѝ живеят там и имат NIE. На автомата, когато купуваме карта също изисква, изписвам номера на личната си карта. Купуваме си месечни винаги. На тях се вижда номера на документа.

# 888
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
NIE е идентификационен номер, нещо като нашата лична карта.

По- скоро като ЕГН-то. Идентификационен номер за чужденци е, но за резиденти. Самото картонче също си има номер, който би бил като номера на нашата лична карта Simple Smile Подробности, де.

# 889
  • ново
  • Мнения: 5 963
Тарталета, точно този номер се изписва на картата за пътуване. Моята и на ММ купуваме с номер на ЛК, дъщеря ми въвежда NIE.

# 890
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Да, да, аз те разбрах, просто уточнявам. Защото може да смениш картончето на НИЕто, но самото НИЕ няма да се смени. Така както всеки път имаш нов номер на л.к., но ЕГН ти е все същото. А че системата приема номера на бг л.к. вместо НИЕ те разбрах.

# 891
  • Мнения: 113
Здравейте! Върнахме се от Барселона и реших и аз да споделя впечатления, а ни остана и един билет Т- familiar, който важи 1 месец и има още 4 пътувания, така че мога да го изпратя на някой, друг е въпросът  че не знам колко ще е изгодно, като си плати доставката. Барселона за мен е прекрасна и със сигурност има какво да се прави и види за повече от 2 дни и половина, но ние имахме толкова и се насладихме, колкото можахме повече. Бяхме група от 6 човека и хванахме такси от летището, защото сметнахме, че с билети за метрото ще ни е по-скъпо. Поръчах такси и на отиване към апартамента, и на връщане към летището, до Hospitlaet de Llobregat ни излезе 34 евро. На отиване поръчах през Freenow, а на връщане писах директно на шофьора(ако искате, ще публикувам номера на шофьора, много свестен и точен човек, но не запомних името му). Кацнахме навреме и после с такси бяхме за 20 минути в апартамента ни. Бях запазила апартамент през Airbnb, въпреки че съм с големи резерви към платформата, но апартаментът беше много хубав и покриваше критериите ни - да не е много скъп, да е чист и на комуникативно място. Отидохме с метро до Площад Каталуня и по Ла Рамбла до Готическия квартал. Ла Рамбла не ми допадна, Готическият квартал е хубав, но почти в целия район мирише на урина, както на доста места из града. Наистина градът е мръсен, но дори и това не убива обаянието и красотата му. Успяхме да посетим Sagrada Familia, Casa Mila, park Guell, Parc de la Ciutadella - за първите 3 бях взела билети предварително онлайн. Sagrada Familia и Casa Mila са освен красиви, също и много интересни, но трябва да си с аудиогид (а са и много добре организирани) . Отидохме до плажа на La Barceloneta, даже поседяхме 2 часа. Част от групата ни беше на мача Барса-Наполи, така че последната вечер бяхме в Montjuic. Очарована съм от Барселона! Благодарение на страхотно организирания транспорт, успяхме да не губим почти никакво време, а и сили. Благодаря на всички, защото ми бяхте много полезни!

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 10:16 от anmasu

# 892
  • Мнения: 1 444
Хора, да пусна ли нова тема, че вече навъртяхме 60 стр.? Не ми се ще, защото не се чувствам компетентна по въпроса, та чак да пускам тема, но пък вече прехвърлихме лимита.

# 893
  • София
  • Мнения: 5 135
Хора, да пусна ли нова тема, че вече навъртяхме 60 стр.? Не ми се ще, защото не се чувствам компетентна по въпроса, та чак да пускам тема, но пък вече прехвърлихме лимита.
Възможно най-бързо. Още преди 3 дни модератор писа да се пусне.

# 894
  • Мнения: 1 444
Заповядайте в новата тема

https://www.bg-mamma.com/?topic=1638446.new#new

Общи условия

Активация на акаунт