Как да постъпя?

  • 5 569
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 589
Жалко.

В такъв случай според мен гледаш да предпазваш психиката му възможно най-много и оставаш до баща си, докато го има.

Извън тази тема мисля, че е най-добре да не прибързваш да със сериозни отношения с мъже и да се отделиш с детето си самостоятелно.

# 16
  • Мнения: 1 814
Много грубо нападнахте авторката. Ако живееше вече в друг град с мъжа и детето си трябваше ли да се преместят всички вкупом при баща й и майка й.
Ако ти и детето ти ще се чувствате по-добре и по-спокойно, отиди. Щом сега се виждате с приятеля ти през няколко дни, ще можеш да пътуваш и да виждаш баща си.

# 17
  • Сф
  • Мнения: 10 666
А майка ти , баща ти какво искат? Моят баща в най- тежката фаза искаше да е само с майка ми. Не че съм пречела или не съм помагала, просто го дразнеше всичко, а в нас беше и тясно. Всеки шум, дори най- малкия. И аз отидох у сестра ми , с уговорката ,че и двете с нея и зет ми сме наоколо. Въпреки, че му даваха 3,4 месеца , че и повече , не изкара толкова Sad миличкия. Естествено никой за нищо не обвинява другия, така се бяхме разбрали всички.

# 18
  • Мнения: 21 468
Аз не я нападам, напълно я разбирам. Всеки в себе си би искал да не преживява такива неща, каквито чакат авторката и да ги спести на детето си. Но не знам дали ще се чувства добре, ако пък се махне,  дали няма да и се отрази по-зле ако един вид изостави баща си в последните му дни.
Затова казвам, ча тя трябва да си реши и ние на практика няма как да и помогнем. Аз не бих, но аз мисля за моя баща и моето семейство, тя си знае по-добре за нейното. Може наистина да се разберете с майка ти да се редувате по някакъв начин.

Тези моменти влияят ужасно и на здравето на близките, не само на болния...

# 19
  • София
  • Мнения: 35 110
С детето ли те покани?

# 20
  • София
  • Мнения: 28 589
Скрит текст:
Аз не я нападам, напълно я разбирам. Всеки в себе си би искал да не преживява такива неща, каквито чакат авторката и да ги спести на детето си. Но не знам дали ще се чувства добре, ако пък се махне,  дали няма да и се отрази по-зле ако един вид изостави баща си в последните му дни.
Затова казвам, ча тя трябва да си реши и ние на практика няма как да и помогнем. Аз не бих, но аз мисля за моя баща и моето семейство, тя си знае по-добре за нейното. Може наистина да се разберете с майка ти да се редувате по някакъв начин.

Тези моменти влияят ужасно и на здравето на близките, не само на болния...
Така е. "Милост за живите".

# 21
  • Мнения: 1 257
Ми честно не издържам пък

Тук направо чух тропане с краче Simple Smile
След като авторката е разведена от 10 години, значи е имала достатъчно време и да отработи отношенията с родителите си, и да работи по въпроса за своята и на детето си самостоятелност. Едва ли до тежката фаза на заболяването и появата на Спасителя всичко е било наред, и сега изведнъж става нетърпимо, пък Simple Smile
Нямам повече съвети, развитието на темата е повече от ясно.

# 22
  • Мнения: 658
Премести се най-вече заради спокойствието на детето и ходи често да виждаш баща си.
Това, в случай, че детето харесва новия човек до теб.

# 23
  • Мнения: 7 278
Няма лошо, ако се преместиш. Ще посещаваш баща си, когато можеш. Трябва да мислиш все пак за себе си и детето ти.

# 24
  • Мнения: 92
Разбира се

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Няма лошо, ако се преместиш. Ще посещаваш баща си, когато можеш. Трябва да мислиш все пак за себе си и детето ти.

Да не й тежи на съвестта цял живот, че е оставила баща си в последните му мигове, заради гадже, е грижа за себе си.

# 26
  • Мнения: 8 887
Аз съм на обратното мнение. Премести се. Едва ли е на края на света и едва ли ще спреш да общуваш с баща ти.
Разбираемо е, че майка ти е изнервена, но явно не е отсега - има си такъв тип хора - вечно навъсени, вечно недоволни, изискващи и изобщо насилници с поведението си.
Като си отиде баща ти, майка ти ще остане сама. Пак ще има да се чудиш сега ли е времето. Всички чакат времето да дойде, но времето само си отива. Животът върви напред и възможностите да срещнеш свестен човек не се разкриват всеки ден.

# 27
  • Мнения: 1 917
А детето иска ли да се мести?

# 28
  • Мнения: 7 278
Какво значи детето дали иска? Тези решения ги взема майката.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 589
Детето не е съвсем малко и също има право на глас.

Общи условия

Активация на акаунт