Подаръци ще има за всички от сърце!

  • 10 816
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Мили родители,
споделете с какъв подарък ще зарадвате детето си за празниците!
 happy bd
Пардон, не вие - Дядо Коледа! santa2


Дъщеря ни Мария е почти на 7 г., но предпочита играчки за по-малки деца - светещи, механични, звучащи. Замислям се дали да не й вземем нещо за сензорна стимулация, напр. надуваем басейн с топки:

Все още обмислям въпроса. Иска ми се да намеря баланса между забавното и полезното.
Давайте идеи!

# 1
  • Мнения: 313
Ние решихме да заведем децата в един магазин за играчки и да посочват, а таткото да плаща...после да няма мрънканици и "дядо Мраз не е разбрал" - всичко на момента Simple Smile

По-късно ще докладвам.

# 2
  • Мнения: 2 567
Ами моята вече е зарадвана с парфюм, защото прерови апартамента и го намери  Close  Затова днеска и купихме друг подарък, който ще стои в офиса на баща и и ще се опитаме да го опазим в тайна до деня на коледа. Това ще е малко мисия невъзможна, предвид големината му, наблюдателността на Бети и това, че ще пътува до града на бабите, където ще правим коледата.
Новият подарък е волан с педали за компютъра  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 802
Аз пък за сега не мога да измисля никакъв подарък, нито за дъщеря ми, нито за племенницата...Ми те всичко си имат!  Crazy
Но ще следя темата със интерес, може да ми дойде от вас идея за подарък  Hug

# 4
  • Мнения: 4 414
НИя получи докторски комплект от офисния дядо Коледа Wink цялата плюшена менажерия е подложена на профилактични прегледи  hahaha купихме го от Метро - струва 9 лева и има доста неща: чанта, слушалки, невроложко чукче, "дигитален" термометър, апаратче за кръвно, огледалце на гърло, едно, с което се гледат уши, спринцовка...май това е.
тя си е поръчала раница!с мазила Shocked, ама ние с баща и сме против/хич не обичам намазани с гримове малки деца/ и още не знам какво ще и донесе домашния дядо КОледа...

# 5
  • Мнения: 474
Малката -7г си поръча мобилен телефон даже щях да ви питам преди година може би предлагаха телефони мисля че бяха с пет номера /тоест лесен за комуникация/дали ги има ще някой да знае?Голямата на 14г си поръча сребърен синджир  и гривна /тип верига/.още не съм ги купувала може би в края на седмицата.

# 6
  • Мнения: 1 710
Ния - на 3 г. ще се снабди с детски сервиз, ама порцеланов, голям мерак беше - малки чашки и чинийки, много е сладък и струва към 13 лв.
А гого си е поръчал джип, та още умуваме какъв точно, че то разнообразие голямо.

# 7
  • Мнения: 263
На моят син дядо Коледа ще му донесе кола, която се кара. От тези които се водят кола-проходилка. На него проходилка не му трябва но много отдавна ги гледа тези коли и зная, че много ще и се радва и му се иска да може да се вози на такава! Като я подарим ще сложа снимка.

# 8
Имам две прекрасни момчета. На малкия 7г. Дядо коледа му е заделил кола - тип Бъги, а на големия над 15г сигурно някоя модерна дрешка или хубав парфюм. Общия им подарък не съм им го казала от 26.12 на почивка във Велинград - с басейни и фитнес.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 878
Дядо Коледа ще донесе на Буби един голям пъзел с буквите-от тези гумираните,които стават като килимче.За Мими пък ще има влакче на релси-нищо,че е момиченце,тя все се заглежда по подобни момчешки работи Laughing.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
добре че Дани имам дядо... иначе щеше да остане без подарък така сме цъфноли та вързали
подарък е влакче и пиано - малко пиано на крачета със столче - щото в къщи при нашщите има истинско пиано и той умира да свири на  него
иначе голямата ми мечта беше да му взема нещо акумулаторно... но при тези обстоятелства мама ще бъде акумулаторната батерия Wink
има толкова много неща дето бих взела... но за сега няма как
-къщичка за игра /имаме/
-конструктор
-количка от тези с педалите/колело
- моята мечта ЛЮЛЕЕЩО се конче - има дървено в Хит 50лв или плюшени играчки - имаше ги на коледния базар в НДКС миналата година 60-70лв
- и видях малко люлеещо се кресло в Хит около 25лв
- много готини чин с маса пластмасови за малки деца - това фирма Мони
- черна дъска на крачета за писане с тебешир - пак Мони
- за момчетат голям камион
- за момичетта - количка за бебе
- влакче класическо по релси
- тези надуваеми играчки - кораби и т.н. с топки дето са - центрове за игра
- разните "подражателни игри" - сега има тонове - то не са кошници за празаруване с пазарни продукти, то не са лекарски чанти, инструментите на тати и т.н. и т.н.
- харесват ми разните музикални играчки за учене на азбука и тези елементарни детски "компютри" за по-големите

# 11
  • Мнения: 3 537
На Анелия -къщичка,от тези сглобяемите ,да си играе вътре,докторски комплект,готварски комплект,музайки,книжки,куклена къща,от тези със стаи и обзавеждане вътре и малко нови дрешки.За сега това.
На Станислава-парфюм,голям албум за снимки и нов JSM.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 356
Валенце, това с буквите и нашия дядо Коледа ще го донесе. В голяма чуденка съм какво друго, защото тя до месец два мноо обичаше занимателните играчки, тия дето се натискат копчета и т.н, а сега й помина мерака. С кукли още не си играе, за къщички и надуваеми нямаме място.
Искам йоника, имало на Илиенци по 20тина лева- големи с клавиши и микрофон, и със запомнени мелодии, но няма как да се добера до там  Confused Искам и магнитна дъска с голееми букви за залепяне.
Нищо не съм купувала още (освен буквите-килим)  ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 9 878
Дени/много ми е дълго това с дъщерята на.. Mr. Green/миналата година за Коледа взехме на Буби страхотна йоника от Илиянци.Хубавото и беше,че освен пиано,в горната и част беше игра-имаше различни животни и плодове в нещо като лабиринт-детето само трябва да закара съответния плод до животното,което го яде,примерно заек-морков....Пиша в минало време,защото тази играчка не оцеля много дълго Confused.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При Яни е сложно, защото преди 5 дена му беше и рожденият ден, там получи джип с дистанционно. Междувременно получи две пушкала (светкащи и пищящи с фенерчета, очила и прочие аксесоари, още една кола с радиоуправление и комплект тип "сафари" с джип, слон, клетка и една фигурка дето може да се мести от джипа в слона...). Дядо Коледа вчера в яслата му донесе плюшена кола Лайтинг от филма "Колите", напоследък е пощурял по него, но не и се зарадва особено  Sad, а аз толкова обикалях и търсих... Все пак снощи реши, че ще спи с нея, та малко ми поолекна...
А за Коледа още се чудим, а не остана време. Този басейн с топките изглежда много атрактивно, но у нас просто няма вече място...

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Нашето писмо стана прекалено дълго и за да помогне на Дядо Коледа, тати ще трябав да работи поне три месеца  Mr. Green
  Понеже сме на вълна принцове и принцеси, вече снабдихме принцеса Бел от "Красавицата и звяра", ето такава:

  Купихме и самия принц, с гумена маска на звяра, която се сваля и си става красавец  Wink Негова снимка в Нета обаче, не можах да намеря, за да го покажа. И двете кукли са от серията "Дисни", в МЕТРО и Хиполенд са на най - прилични цени.
  СВзехме и още две малки принцески с аксесоари разни, едната е с дрешки на русалка, че и Малката Русалка Миранда ни е хит.
  Баба й ще купува микрофон на стойка

# 16
  • Мнения: 3 743
Малката -7г си поръча мобилен телефон даже щях да ви питам преди година може би предлагаха телефони мисля че бяха с пет номера /тоест лесен за комуникация/дали ги има ще някой да знае?
Според мен не и взимай от тези GSM-и, купи и обикновен (евтин), те се справят много добре с телефоните. Първия телефон на сина ми го взехме като беше на 6 години и се справяше чудесно Peace

А Марти все още не знае какво иска Rolling Eyes, което ужасно ме затруднява...

# 17
  • Мнения: 1 193
Мили родители,
споделете с какъв подарък ще зарадвате детето си за празниците!
 happy bd
Пардон, не вие - Дядо Коледа! santa2


Замислям се дали да не й вземем нещо за сензорна стимулация, напр. надуваем басейн с топки:



на каква цена е това чудо и колко е голямо

# 18
  • Мнения: 126
bebo4e, отговорих ти на лични.

# 19
  • Мнения: 4 414
  Баба й ще купува микрофон на стойка
и аз искам да и взема микрофон, че все иска да пее и се криви...от къде ще го купите и колко струва?

# 20
  • Мнения: 3 743
  Баба й ще купува микрофон на стойка
и аз искам да и взема микрофон, че все иска да пее и се криви...от къде ще го купите и колко струва?
Много е хубав Peace и Марти имаше такъв, около 20лв беше преди 1-2 години Thinking

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Баба й ще купува микрофон на стойка
и аз искам да и взема микрофон, че все иска да пее и се криви...от къде ще го купите и колко струва?

  В "Марсел" ги гледах по 14лв. - на стойка, два броя микрофони, с батерии, възпроизвеждат и някакви мелодии, върху които да се пее. Подобни съм виждала и по 10лв., но без стойка, както и по 27лв. с някакви светлинни ефекти. Но чак такива екстри няма да има нашия  Wink
  Има ги и в повечето детски магазини, цените варират от 13 до 17лв. общо взето.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ето от този тип ще е микрофонът:



ТУК например е 12.59лв.

# 23
  • Мнения: 4 414
супер! благодаря  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 262
Леле колко подаръци сте наприготвяли!
Ние взехме на Мишо за празненството от забавачката - лудата жаба, по която той още се прехласва - държи го вече две години и много хубаво я имитира, сега се прави и на костенурка нинджа, но не намерих нищо да ми хареса от тях! И за Коледата у дома една хубава кола - пикап от този тип метални дето ги събират колекционерите! Дано му хареса! А за ръмжьо (господин Бебочев) нищо не съм взела, той още не разбира!

# 25
  • Мнения: 3 537
Днес е тържеството на Анелия и ще получи първите си подаръци от Дядо Коледа. GrinningДано само да се престраши и да отиде при него. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 2 351
Леле колко подаръци сте наприготвяли!
Ние взехме на Мишо за празненството от забавачката - лудата жаба, по която той още се прехласва - държи го вече две години и много хубаво я имитира, сега се прави и на костенурка нинджа, но не намерих нищо да ми хареса от тях! И за Коледата у дома една хубава кола - пикап от този тип метални дето ги събират колекционерите! Дано му хареса! А за ръмжьо (господин Бебочев) нищо не съм взела, той още не разбира!
Извинявай ,че ти се бъркам,не знам каква е ситуацията при вас.Малкия не разбира,но нашата кака много добре разбираше,че на нея има подаръци,а на бебето почти нищо.Задаваше въпроси .
   Бебето не е ли слушало та има само залъгалка/примерно/.

# 27
  • Мнения: 2 242
bebo4e, отговорих ти на лични.
Ама не може така.  Naughty И на мен ми харесва  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 126
ОК, Friend , приемам забележката!
Артикулът от постинга се нарича Кръг с улеи за топки и кормило, размер - 150 х 51 см., съдържа 100 топки и струва 61.90 лв. - в интернет-магазин Играчките. Можеш да го разгледаш в рубриката "Видове играчки", сектор "Надуваеми центрове".
За повече инфо, ето и тел.:359 887 489 335.

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Уредихме дядо Коледа с подарък за Яни - кегли с топка / топки, не се вижда. След дълго чудене, на това се спряхме. Ще вземем и някакъв нов пъзел или познавателна игра, той на това най-много се радва, но аз ги използвам за упражненията и ми беше съвестно да му поднесем подаръци само от този тип... За Нова година ще му купя няколко книжки, пак познавателни, да вършат работа и за упражненията  Laughing

# 30
  • Мнения: 2 242
Благодаря ти mamma B! Басейна страшно ми хареса.
Но имайте предвид, че миналата седмица купихме същата къщичка, която в този магазин я продават за 27.90. Само че от Метро за 17.90 #Crazy

# 31
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
При нас е сложно. Вече някъде по форума споменах, че нашето писмо за дядо Коледа е написано през Юли и от тогава до сега желанието е "Куклен театър"- каквото и да означава това. У дома имаме няколко кукли Петрушки от преди. Рових, правих, струвах и реших да го ушия от плат. Като е готов ще ви го представя. Започнах да шия и играчки, но вчера влязах случайно в един магазин за левче- страхотна находка. Играчки с животни от тези които се слагат на ключодържател или телефон по лев и петдесет. Купих седем осем различни. Ще им сложа велкро и ще ги направя да се слагат на пръстите- така, че уредих кукления театър с актьори  Laughing
В градината на Калоян дядо Коледа му донесе дървен пъзел с цифри и с героите от Мечо Пух. Много е занимателен- дори учителката му, чийто внук е в същата група ме пита от къде съм го купила за да му вземе.
На Мими в яслата и донесе дървен часовник с цифри, които се вадят и слагат на циферблата и стрелките се местят. Сега у дома какво ще и донесе - нямам никаква идея. Вероятно от пишкащите бебета, че у дома само разнася менажерията и ги обслужва на импровизирани гърнета Mr. Green

# 32
  • Мнения: 126
Friend, имаш право - в интернет -магазин "Играчките" продават по-скъпо. Направих проучване и открих същия артикул - Кръг с улеи за топки и кормило за 51 лв. в Комсед, т.е. с 11 лв по-евтино. Може да го видите тук.
В Комсед има и страхотни образователни игри. Много ми допаднаха тези на Ravensburger. Ето една от тях за съотнасяне на обекти:

ИГРА-КАКВО ВЪРВИ ЗАЕДНО за 12.10 лв.



# 33
  • Мнения: 126
Ето още една чудесна игра на Ravensburger (22 лв.) за научаване на цветовете  и формите:



Много забавни и същевременно образователни игри произвежда и испанската фирма Educa Borras. Примери:

Противоположности


Стъпка по стъпка


Конектор


Тази игра функционира на много интересен принцип. В пластмасовата рамка се поставя картон с изображения, като показания на снимката. На всеки картон има зададена различна задача. В дадения пример се търси аналогия между предмета вляво (в червения фон) и един от трите предмета вдясно. Т.е. на първия ред: яйцето трябва да се свърже с пиленцето, на втория: цилиндърът - със заека, а на третия - аквариумът - с рибката. Детето посочва верния отговор, като натисне с пръстче съответната картинка. При правилен отговор се чува "о кей" и аплодисменти, а при грешен отговор - нищо. За децата това е много силен стимул. Продукти на Educa Borras съм виждала в детския магазин в Софияленд и в малък ЦУМ.

# 34
  • Мнения: 4 586
     Благодарение на Интернет, тая година поне знам какво стана с писмото ми до Дядо Коледа.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 351
Тази година дядото е уцелил желанията на децата.Ура за тях.  Hug Играчките са-музикално пиано,барабан ,китара и др.На мамата и таткото ушите и главите вече блокираха от целодневен виещ концерт.  #Crazy
Даже каката е доволна-получи си мобилен тел. и докато се похвали на този и онзи си поизпразни картата.Сега предстои да и я заредя  Sick
       smile3515 newsm47  love001

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
     Благодарение на Интернет, тая година поне знам какво стана с писмото ми до Дядо Коледа.
Хахахахах- поне си решил кризата с хартията в Лапландия- извършил си едно добро дело Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 543
Йоан получи много на брой тематични подаръци - темата беше "Коли". Има вече всякакви размери, модели, цветове, а също така и пъзел с коли, светеща в тъмното кола, залепена за стената, и писта за колите. Жилището ни се стесни неимоверно след тази Коледа. Crazy Ето и част от подаръците.

# 38
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Лони, пистата е супер. Би ли споделила от къде я купихте и ако може да снимаш кутията. Praynig

# 39
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Йепе, като написа коли, аз помислих куче коли и си представих колко ще ви се стесни къщата с куче.

Иначе аз като човек с опит, купих малка топка пластмасова - отваря се и вътре малка количка, всичко това представлява количкса с дистанционно, много са сладки и не заемат място.

Иначе от роднините разни дискове играчка за Мишо трасформер и книжки. Мишо като видя книжката и каза "Ама защо дядо Коледа ми праща тази книжка" /зарадвах му се на правилно казаното изречение/

# 40
  • Мнения: 2 543
Лони, пистата е супер. Би ли споделила от къде я купихте и ако може да снимаш кутията. Praynig

От "Бонжур" на Славейков. Има и други видове. Ще ти се обадя утре в Skype или ICQ, за да ти пратя снимка на кутията.

# 41
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Освен кегли, дядо Коледа прецени, че послушното момче ще се радва и на чичо доктор - с куфарче, нали е маниак да отваря и затваря  Crazy Два дена сме преслушвани от една кашляща слушалка, при това не се задоволява през дрехите, а иска и на голо  Crazy Гледа се гърло, налива се сироп за кашлица (измих му едно старо шише и мерителна лъжичка - голяма радост), прилъгахме го някак да преглежда плюшените играчки, но не беше много доволен и почна хората по телевизора  Laughing Е, поне се радва хлапето, радвам се и аз.
Пъзелът ще остане за Нова година явно...

# 42
  • Мнения: 3 698
Лора, като едно много послушно детенце /джуджетата са пропуснали белите/, получи много подаръци от близки, приятели и нас/детска кухня, къщичка, легло, книжки, дрешки, кукли и други играчки/. Дядо Коледа /след дълъг размисъл от наша страна/ я зарадва с Шейна и това ни е големия подарък, радва й се, а аз съм много щастлива, че първата й шейничка вече е налице, така че мили дядо Коледа, благодарим ти, нямам търпение да я изпробваме!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 333
Мими също получи подарък от добрият старец, защото беше много полсушно дете през изминалата година. Леля и свако от Русе й подариха много сладка пееща, пълзяща и казваща Мама и Тата кукла. Слагам й я на корема и тя мисля че й се кефи .... използвам вибрацията, за да й предизвикам положителни емоции. А всички други ни дадоха парички, за да й купим необходимите пособия, материали и играчки за рехабилитация и упражненията й. Татко й обикаля магазините и само докладва, че никъде не продават само топки (тези малките ) които се слагат в басейни, палатки, къщи и тем подобни. На нас ни трябват топките, за да й ги изсипваме в леглото.
Ако имате информация от къде да й купим такива ще Ви бъдем много Благодарни!!!
Дядо Коледа все още има време да й ги подари до 31.12.06  Wink

# 44
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Наде, има такива комплекти от по сто топки. Виждала съм в кварталния детски магазин, но напоследък май не съм ги мярвала. Вероятно след празниците на Илиенци би мигло да се намерят.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 333
Вале, преди ги имаше и като артикул в няколко сайта на по-големите магазини, но сега ги нямат в наличност. Илиенци ни е много далеч и надали ще отидем до там, но може да изчакам празниците да минат и пак да проверим в големите магазини.

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Моята Наталия прие с пълно безразличие куклата и кухненския комплект с пластмасови плодове Sad Вече си има 2 пиана, мечо-радио и разни други музикални, които са й по-интересни, така че за Коледа не ми остана избор.
Евгени получи барабани, защото и без това блъска навсякъде, на него подаръка му хареса, на нас звука - никак. Mr. GreenГотви ми и в комплекта на кака си, пъха вътре лук, морков и ме "храни" с черпака.

# 47
  • Мнения: 4 586
   Кирил получи мек, дълъг шал с който се разхожда 1 цял ден из къщи. Един огромен пъзел, който се радва на 0 (нула, zero) внимание от негова страна, а е виждал как се реди и знае какво е. Една книга за Кубратовите българи, останали в Азия - от нея пропрочита по десетина листа, но където се отвори. Най много си пази и си наглежда една найлонова торба с лакомства и си взима от тях долу горе по 1 на ден. За него тя като че ли е гаранция за спокойни старини - нещо като доброволен пенсионен фонд. Ние само се грижим да е на хладно, да не се разтопят шоколадовите изделия. На мен дядо Коледа едва днес подари и то след като си потърсих подаръка 1 чифт страхотни слушалки с микрофон за компа.

# 48
  • Мнения: 5 690
FlutterНа Мири дядо Коледа донесе една страхотна къща, която има изрязани дупки с различни фигури. Отделно си има и фигурките, които той трябва да прецени и да пусне в подходящата дупчица. Освен тези работи къщата е и музикална /на всяко копче отговаря отделна мелодия/. По нея има и разни дрънкащи истории. За да се извадят фигурките, които са пуснати в къщичката си има една вратичка под формата на часовник. Като се сложат стрелките в определена посока само тогава се отваря капачето. Но Мири още първия ден разбра номера и къщичката постоянно се отключва и заключва. В нея освен фигурките си пуска и части от конструктирите, флумастери и квото му дойде наум. Абе с две думи много случих с тази къщичка, много съм доволна. Голяма занимавка е за детето. Струваше ми около 15 лв с всичките тези "екстри". Препоръчвам ви я!!! Peace Party

# 49
  • Мнения: 126
Искам да ви предложа страхотна идея за подарък - сензорна книжка за деца. Да си призная, за пръв път виждам такава у нас. Казва се "Дядо Коледа" и е на издателство "Пан".
Книжката е предназначена за стимулиране на тактилните възприятия, на корицата пише "Докосни дрехите на Добрия старец". На всяка страница части  от облеклото на Дядо Коледа са изработени от материал с различна повърхност - кожа, трикотаж, ламе, лак и т. н.
Книжката е особено подходяща за деца със сензорно интегративна дисфункция. Ето как изглежда:

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 12:12 от mamma B

Общи условия

Активация на акаунт