Коледно "тържество" в градината - БЯСНА СЪМ

  • 18 922
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Напълно разбирам положението ти.Наистина е най-добре да разговаряш с директорката #Cussing out...................................как така малките няма да видят Дядо Коледа Shocked.
Нашето тържество е утре и ще трябва ние да си носим подаръците,опаковани и надписани.Ще има и фотограф.Какво ще стане в крайна сметка ще разказвам.Родители няма да присъстват,за да не се разплачат децата.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 616
 Сега в Пикадили срещнах майка на едно то момиченцата от нашата група - тържеството било супер, нейната щерка била очарована (от какво ли се питам аз  Thinking), какво съм искала аз от 3 годишни деца..... Явно аз и синът ми сме сбъркани, или пък аз съм го научила да има повече изисквания....или очакванията ни са по-високи - не знам. Явно ще трябва да си се примиря с идеята  Sad Лошото е, че е най-близката до нас градина и малката и тя ще е там, което за мен означава, че един прекрасен ден когато реша да си спомня детските им години няма да имам чудните снимки, с които са пълни моите собствени албуми, от тези така красиви празници.....
Само като си го помисля и не знам защо ама ми става едно такова тъжно, даже се разплаках  Cry
 Това което мога да направя е да се постарая да направя празника им незабравим у дома - с много подаръци, весела украса и домашни сладки  Laughing

Желая ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички!!!!!!  Hug
а това е моето малко "далматинче" от коледното тържество

# 17
  • Мнения: 17 407
НЕ се ядосвай! От цялата история аз не се съгласявам само с липсата на Дядо Коледа за пред децата. Всичко друго някак мога да приема. В нашата градина е утре- пак ще е куклен театър, но в градината, с общ подарък за цялата група. ЗА компенсация може да му поръчате Дядо КОледа у дома Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Миналата година тържеството беше общо за всички групи в градината на дъщеря ми. Имаше дядо Коледа, но само за половинчасовото тържество. Децата само се показаха и толкова. Родителите не присъстваха. Аз бях там, защото моята си беше в къщи след боледуване и я бях завела само за тържеството. Тази година е същото - общо тържество за всички и подаръците ги дават госпожите. Ние събрахме пари и се купуват еднакви подаръци на всички деца. Миналата година беше по един комплект от тия с моливи, пастели и .н. в куфарче. Тази година ще видим утре.
За тази година на родителската среща решихме да си има малко тържество само за децата от нашата група, така че сутринта ще е това, а след обед общото.
Наистина като са първа група ги пишат малки и не ги карат да правят нищо.
За съжаление и аз нямам снимки от миналата година. Сега една от майките обеща да снима и да имаме снимки от тържеството. Ще видим.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Съжалявам, че така се получило с детето ти. Явно, наистина е въпрос на организация.
Аз пък, останах приятно изненадана от тържеството в градината на дъщеря ми.
Събираха по  5 лв. на дете за - дядо Коледа, снимка с него и пактече лакомства - шоколад, кроасан, чипс, плод и дъвки.
Самото тържество без родители, протекло по следния начин:
Първо всички деца в една зала с дядо Коледа - песни, стихчета и пр. После дядо Коледа - на гости на всяка група по отделно, връчва на всяко дете подаръка и пликчето с лакомства.
Разбира се, и на мен ми е малко тъжно, че не присъствах на  този вълнуващ за детенцето ми момент, но важното е, че тя е щастлива.
Може би трябва предварително да се осведомявате за подробностите на самото тържаство и да си отстоявате своето.
Точно така е протекло вчера тържеството и в нашата ДГ Simple Smile 5 лв - дядо Коледа - всички групи - после на всяка група на гости, като в малката група, където е Мая, е бил последно и най-дълго. Тя уж щеше да му казва стихче, но никой нищо не му е казвал, само той стоял в средата, а те му играли хорце наоколо Laughing ми съобщи детето.
Госпожата ми разказа също - били много развълнувани и радостни, всяко искало да го пипне и т.н. Мая беше много доволна.
Госпожите ми обясниха, че това точно тържество е без родителите, защото се прави за децата - да видят Дядо Коледа, бързо да разопаковат подаръка (хвърчали са хартии навсякъде!) и да се порадват.
В 5-те лева влизат 3 снимки - 2 с Дядо Коледа и 1 групова, и една голяма шоколадова фигура дядо Коледа; т.к. реших да не поръчвам възгрозните календари, а да направя мой, само ще изкарам повече от тези снимки - за бабешкото природонаселение.

По принцип имаше замислено тържество за родители също - май за там учеха стихчетата - но в голямата група се появи варицела и тържеството ще е след нова година.

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много кофти, че така е станало.

Ние водихме Бети и Алекс на коледно тържество и те са очаровани от дядо Коледа. Алекс не обърна внимание на театъра, но пък Бети много се кефи. А всичко беше изпипано перфектно. Беше нает явно някакъв екип, защото имаше Снежанка, Снежна Кралица и двама клоуна, които правиха фокуси.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Съжалявам и аз, че така се е получило във вашата градина.
В градината на двете ми деца коледните тържества продължават цяла седмица, като всеки ден имат по някаква забава/ клоуни, циркове, коледни дискотеки/, а на 20.12. е самата кулминация с дядо Коледа за цялата градина - без родители. За малките от първа група обаче извън тържеството на 20.12, има още едно / то беше вчера, на 19.12/ с родители. Идеята била да видим какво са научили мъничетата. Беше наистина чудесно организирано мероприятие. С коледари, балеринки, песнички на английски, огромна елха, речи на учители и директор. Момиченцата бяха със диадемки от гирлянди на главите, като малки снежинки. Накрая им раздадоха по един огромен пакет с лакомства. Такъв пакет беше даден и на децата от по-големите групи същият ден/ другото ми дете е във втора група/.
Днес на общоградинското тържество е дошъл дядо Коледа, който е раздал подаръци на всички деца. Ерик се прибра с голям камион и шоколад, а Денис със комплект костенурки Нинджи и мотори. Всички родители бяха попитани дали искат децата им да бъдат снимани с дядо Коледа днес - имаше предварително предоставен списък. Цялото това удоволствие сдтрува по 15 лева на детенце. Може на някой да му се сторят много, но за мен не са с оглед прекрасните преживяванията, които ще имат децата за тази седмица.
Извън това в началото на месеца бяха снимани за календари и календарчета за идната година / плащаха се отделно/.
Наистина съм склонна да споделя мнението, че всичко зависи от ръководството на градината. Вярвам, че за децата тези празници са свързани с безброй емоции и възпитание в традиции и много държа моите момчета да могат да ги почувстват както подобава. Затова ако съм на твое място бих реагирала срещу псевдотържеството спретнато в градината на детенцето ти. Така поне шанса нещата да се променят догодина е по-голям отколкото ако всеки родители преглътне и замълчи.

# 22
  • Мнения: 11 607
Като чета,че има мами, които са недоволни от детските тържества - се успокоявам,че не съм само аз недоволната от подобни мероприятия!

Аз пък не мога да понасям дългите тържества - леле имаше едно в ДГ - 1ч и 20 мин! Но общо взето в нашата ДГ досега са се постаравали!

Миналата година на Рая като за последно такъв фарс бяха направили за нова година.... Трагедия... В едно барче + куклен театър и нямаше Дядо Коледа! И това - по заповед на директорката. Върви след това се оплаквай!

Ама се успокоявам като ви чета,че не съм била само аз недоволната......

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 336
Съжалявам за проваления празник на Дарко  Sad
Мога само да те подкрепя в решението ти за родителска среща и да те посъветвам да говорите с директорката да се промени организацията на празника. Това е от личен опит, защото миналата Коледа тържеството в нашата ДГ беше ужасно  Close  - всички групи в салона на градината, всички родители, баби, дядовци, вуйчовци, стринки и все рода до девето коляно  Crazy , отегчен Дядо Коледа, който зяпаше тавана и прозореца  Twisted Evil и който връчи по един чувал за всяка група и си тръгна и още куп недомислици. След този провал по настояване на родителите тази година бе решено всички групи да посрещнат Дядо Коледа сутринта, а отделно всяка група да си направи тържество с родителите. Събрахме по 1.5 лв за идването на Дядо Коледа и който иска по 50 ст за снимка с него. Изрично упоменахме, че за тези пари искаме всяко дете да си получи индивидуално подаръка, а не после учителките да ги раздават. Имаше и голяма празнична торта, която им бе сервирана след обяда. Така всички останаха доволни.
Но най-хубаво беше в първа група, защото тогава бяха под карантина и тържеството беше само за нашата група, а Дядо Коледа беше един родител, който обърна достатъчно внимание на всяко дете. И в първа група въобще не са малки  Naughty , учителките ги бяха научили на доста песнички и танци.

# 24
  • Мнения: 122
Здравейте,напълно разбирам недоволството на повечето мами.Искрено съжалявам ,че не можете да застането от другата страна...за да видите колко жалки понякога са нещата.
Аз работя в детска градина и всяка година организираме детски празненства,подготвяме песни ,стихчета,танци,разказваме приказки,украсяваме и нали си е празник-опитваме се да зарадваме децата.С приближаване на празника много куклени театри предлагат свои пиеси и естествено артист,който да бъде така желания дядо Коледа.Аз се чувствам разочарована от неговия мръсен костюм или навъсена физиономия,та какво остава за децата?!Артистите предварително изискват от нас допълнително заплащане ,ако ще се снима всяко дете с дядо Коледа....
Затова на моите синове винаги им приготвям у дома изненади под елхата.Малкия е на 7г.,но все още вярва в него и никак не ми се иска да му съсипвам една красива илюзия....

# 25
  • Мнения: 6 206
Това е самата истина. Истината е, че тези хора не знаят как или не искат да правят хубави тържества. Просто не им се занимава. Въпреки че не мога да кажа това за нашата ясла - вчера беше тържеството, за съжаление ние родителите бяхме натикани на тъмно в спалното помещение без право да кажем гък и да пляскаме, на тясно, но обяснимо, защото две годишните шушки само при вида на мама щяха да забравят и тържество и чудо. Поне за моето знам със сигурност. Лошото е, че нищо не стана от снимките.
Хареса ми, мина добре, много добре дори.
Не ми хареса Дядо Коледа, ама въобще, един гаден евтин костюм, лоша брада, една лелка, която от 100 км й личи, че е жена. Нищо чудно, че детето ми мисли дядо Коледа за жена! А всичко опира до въображение, такъв майсторски костюм на дядо Коледа намерих, че просто е чуден.
Но като цяло съм доволна, дори много доволна. Яд ме е само, че от бързане не сколасах по една китка на учителките да взема, а те го заслужават и то страшно много.

# 26
  • Мнения: 5 577
Нашето тържество в яслата също беше без родители, приемам го - по споменатите от Каспъра причини.  Laughing
Събраха по 10  лв. за играчки за самата ясла и украса - личи си, че доста неща са взели - навсякъде украсено - във фоайето голям дядо Мраз и елха и много играчки.
Отделно по 2лв. за 2 снимки с дядо Коледа (който иска). Носехме подарък от вкъщи за снимката, после си го взехме. Това е било, вярвам са се забавлявали децата.

Съжалявам за тези, които не са доволни  Sad

# 27
  • Мнения: 5 877
И при нас беше без родителите, казаха ми, че са имали куклен театър (деца от по-горните групи са го правили), че са казвали песнички и стихчета (от две-три седмици репетират), че родителите са занесли купища храна (че как иначе, ако всички деца юркат майките си като Ането-мен). Преди десет дни писаха писма до дядо Коледа, след което всички бяхме надлежно информирани кой какво иска.

# 28
  • Мнения: 6 206
Ама това без родители, съжалявам, но не го приемам. Че аз ако не мога да споделя този миг с детето си, за какво ми е цялата тази Коледа, да го гледам как върти притеснено пръстета, как гледа лошо и не иска да си казва стихчето, как отива и гали Дядо Коледа, въпреки, че му е сърдит. Мерси обаче тези мигове не разрешавам никой да ми ги отнеме и да не казвам голяма дума, но не им завиждам на тези учителки и директорки, които ще ми кажат, че тържеството ще мине без родители.

# 29
Непременно трябва да говориш с директорката.Напоследък такива своеволия проявяват тия госпожи да ти се изправи косата.Нашата група не правиха тържество за коледа понеже били правили на 20ноември денят на християнското семейство.Те са още толкова мънички имат си напредстава от семейство,а Дядо Коледа го чакат цяла година.Едно стихотворение не научиха цял месец,а госпожите после ще стачкуват пак за по-големи заплати.Все се оплакват,че децата били палави да сме ги стягали,а по-голяма част от времето децата са при тях.Когато дойде ред за тържества все определени деца стоят на предна линия на24.05 взеха определен брой на центъра ,а другите стоят отстрани.За мен това е старото комунистическо възпитание на госпожите,който от родителите даде повече неговото дете е уважавано.

Общи условия

Активация на акаунт