Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 6

  • 44 932
  • 788
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 728
Нашата е 34.92лв. Пералня и сушилня се ползват ежедневно. Отоплението е на газ.

# 391
  • Мнения: 46 492
С какво се отоплявате,готвите,тапля.вода,ел уреди.
Отопление и топла вода - ТЕЦ. 105 лв. беше този месец.
Иначе имаме стандартните: фурна, котлони, миялна, пералня, сушилня (този месец не сме я ползвали), телевизор и дребни уреди.

# 392
  • Мнения: 2 892
Такива сметки от 25-35 лв не сме имали от преди 20-22 години. Понеже нямам сушилня простирам дрехите на слънчева южна тераса. И заради високите цени на дървата тази година почти всички около нас се отопляват на ток. Днес съм пуснала 5 перални, четирите вече изсъхнаха и прибрах дрехите Simple Smile миришещи на слънце!

# 393
  • Мнения: 2 761
Абе аз само телевизора с техниките покрай него и конзолата имам 15 лева месечно! Всичко е закачено на смарт контакти и следя. Как ги правите тия сметки, не ми е ясно.

# 394
  • Мнения: 46 492
Всяко домакинство е различно, различни нужди, различни навици, затова има разлика в сметките. Ние например имаме 3 телевизора, но само този в дневената се използва реално, за около 5 ч. дневно. Другите, които са в спалните, не знам откога не сме ги пускали. Конзоли и други техники от този тип нямаме. Един лаптоп само. Мъжът ми и дъщерята не ползват техните, освен инцидентно.

За готвенето - по същия начин. Менюто на някои се изчерпва с 30-60 мин. основно ядене, на други включва 1, 2, 3-то.

Реално като си добавим ТЕЦ-а, общата сума е около 140-150 лв., колкото и на домакинствата изцяло на ток.

# 395
  • Мнения: 199
Някой има ли идея каква е тази застраховка от 2лв за предния месец? Сега видях разписката от изипей..

# 396
  • Мнения: 2 761
Някой има ли идея каква е тази застраховка от 2лв за предния месец? Сега видях разписката от изипей..
Че ще си платиш сметката Grinning На теория това е премия в случай, че по вина на доставчика на електроенергия се повреди уред. Аз дори съм си изкрънквал конзола, лаптоп и телевизор след авария тяхна в трафопоста. Но над година се разправяхме.

# 397
  • София
  • Мнения: 1 576
Да не е тази новата застраховка от 2лв всеки месец? Покрива щети до 3 хиляди лева в случай, че някой уред се повреди по вина на ЧЕЗ. Аз също я пуснах. Човек не знае знае ли се..

# 398
  • Мнения: 199
т.е. тя е приложена на всички абонати или само на тези, които искат да ползват такава застраховка? Понеже имам застраховка на жилището, която включва и подобни щети. Две еднакви застраховки е ненужно..

# 399
  • София
  • Мнения: 1 576
Нас ни питаха дали я искаме. Не мисля, че е задължително, но странно как при вас сами са си го решили без да ви питат. Не е задължителна.

# 400
  • Мнения: 68 584
Никой не ме е питал. Как те питат...с мейл, по др.канал..как?

# 401
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
Никой не ме е питал. Как те питат...с мейл, по др.канал..как?
На кой енергонасител сте.Ние сме на ЕВН и нямаме такава застраховка.Съседа ми и без застраховка,прези 4г му пратиха пералнята и телевизора заради токов удар.Но се разправяха половин година.

# 402
  • Мнения: 199
Към ЧЕЗ съм. Или, както е новоо име - Електрохолд.
Добре че не е ГинкаХолд Grinning

# 403
  • София
  • Мнения: 1 576
Ми и ние сме към ЧЕЗ. Питаха ме на касата.

# 404
  • Мнения: 68 584
ММ плаща в изи пей. На каса не сме стъпвали от години...

Разбира се и че без застраховка може да се иска компенсанция за повреден уред следствие тяхна вина.

Общи условия

Активация на акаунт