Любители на котки - Тема 180

  • 26 890
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Пенсионерска идилия днес - ем да си подремне, ем на слънце да се напече, ем клюките през прозореца

# 721
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 730
Здравейте, идвам с отчет. Ако не знаете, как се спи, ето така се спи най-сладко.

# 722
  • Мнения: 21 275
Една котчица,която снимах преди малко :


И моите любови :

# 723
  • София
  • Мнения: 13 151
У дома тези легла не са тачени. Купих едно, само дет не разперваха лапи настрани като искаш да ги сложиш в него. Дъщеря ми му метна един памучен шал, прибра леглото в скришна дупка и Оникс спи чат пат в него.
Купих и още едно. И тримата го отбягваха като дявол от тамян. Леглото има нов собственик, който май не му е фен Joy
Не знам твоите легла какви са, но аз купих моите по интернет. Бях ги виждала по витрините на зоомагазините и винаги са били равни меки легълца с малко надигнато отстрани. Нещо такова:



За мое учудване поръчаните по картинка са дълбоки като хралупи с отвора нагоре и целите котки се скриват в дупката. На практика не могат да се изпънат като котето от снимката, а лягат само вътре на кравайче. Може би им харесва точно това, че се чувстват скрити. Имам едно спечелено легло от Нестле като на Ушатко на Ивекс. Изобщо не го поглеждат. По едно време купих по-голямо от Лидл, но стоя 1-2 седмици без да го отразят и го дадох на приятелка.

# 724
  • София
  • Мнения: 39 769
Не знам твоите легла какви са, но аз купих моите по интернет.
Първото е точно като това, което си показала. Оникс спи в него. Но върху памучен шал Simple Smile

Второто беше като хралупа. В него даже и Дейзи не искаше да влиза Simple Smile

# 725
  • Мнения: 8 822
купих на моя котарак една чесалка, която се слага на ъгъл, доволна съм, че я откри и  я използва.
И една изкуствена мишка му купих, и се заигра с нея (докато му е интересна.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох, детската стая също мирише на пиши. Някак си по-странна миризма. Като смесица от тийнейджърска пот и урина. Направо ми се гади.
Е то си е това.
Докато се научи да маркира правилно, пишка.
И Харко изпоопи*а всичко.

купих на моя котарак една чесалка, която се слага на ъгъл, доволна съм, че я откри и  я използва.
И една изкуствена мишка му купих, и се заигра с нея (докато му е интересна.

Вземи му въдичка, играй с него.
Или просто вържи възел на въженце и леко го разлюлей пред него, да се заиграете заедно.

# 727
  • Мнения: 21 275
Къде и как съхранявате повече кг гранули?
Ще ми се да взема някаква кутия,в пакета не ми е удобно.

# 728
  • Мнения: X
В пакета, върху стенния кухненски шкаф, където пуфан не може да се качи.
Фотосесията продължава на любимия "шезлонг", небрежни прозявки, ах боже боже:

# 729
  • Мнения: 516
Здравейте,
това е моето разтушниче - Пуха Heartpulse - най-страхливото коте на света !



Когато я взехме беше 2-месечна 600-грамова шепа косми без глас. Първо мислех , че е с увредени гласни струни - беше последна останала от котилото. Добре, че мъжа ми се смили над самотата ми , когато е в командировки та спасихме Пухана. Дето вика майка ми - На улицата не да осъмне , ми няма да замръкне ! Та така като се позъвзе и глас се появи. И до днес не е от най-приказливите, но вече разговаряме Relaxed !
Най-обича да пее на пилетата - в случая гларуси, скрита зад прозореца.
Страхът й обаче е нещо непреодолимо, вече осма година - от всеки щум или недай си боже преместен предмет в къщи ! Казват , че приличат на стопаните си - ами вярно е , и аз не съм много храбра.
Скоро играейки с една торбичка, се овъртоли в нея , хукна из апартамента и в паниката си , че не може да излезе почна да съска, блъска - чудо ! Отивам и що да видя - докато я разкъса се напишкала, ама на всички страни е хвърчало.
Сега мъжа ми е решил да й дава капки за успокоение - аз не съм много фен. Така и неможа да вкара спринцовката в устата , а и тя не ги хареса на мирис.
Имате ли опит с подобни и дали ги има като капки за накапване ?
Благодаря !

# 730
  • София
  • Мнения: 337
Колко е пухкава Пуха наистина, страхотна е! Heart По-назад писах, че пробвах тези успокояващи капки върху нашата котка, преди дълго пътуване и смяна на къщата. Пише, че ефектът от една пипета трае до 3 седмици. Накапват се по врата, както при външно обезпаразитяване. Но, честно казано, не знам дали има смисъл да се дрогира котето непрекъснато. Нормално е да реагира на силни шумове. Шели често се стряска, ако някой мръдне от стола, докато тя спи. Случката с торбичката ми се струва по-различен проблем, просто не ѝ давайте да си играе с подобни неща, с които може да се нарани, задуши и т.н.

# 731
  • Мнения: 516
До сега не сме имали проблеми с торби, найлони, кашони. Сега вече ще имам едно наум ! Но не ми се ще да я гледам като в стъкленица , и без друго е само вътрешна котка. Иначе като мишок обича да се скрие някъде , да я викаш и никой да не се показва. Особено като бързам за работа сутрин и не я виждам на открито почва се едно отваряне на гардероби, шкафове, да не би да я оставя на терасата цял ден . Абе, диване !

# 732
  • София
  • Мнения: 337
Да, тя и без да е страхлива котката, ако реши, че иска да се крие, няма да се покаже, колкото и да я викаш Grinning На Шели ѝ хванах цаката - ако искам да проверя къде е, разклащам кутийката с любимите ѝ лакомства. Веднага изпълзява.

# 733
  • Мнения: 8 822

купих на моя котарак една чесалка, която се слага на ъгъл, доволна съм, че я откри и  я използва.
И една изкуствена мишка му купих, и се заигра с нея (докато му е интересна.

Вземи му въдичка, играй с него.
Или просто вържи възел на въженце и леко го разлюлей пред него, да се заиграете заедно.
играеме с всякакви работи вързани на пръчка, даже хартийка да му вържа, му харесва. А мишката си я носи в устата насам-натам.
Въдичка, мислиш нещо с навиване ли, като истинска въдица?  Бях му взела нещо като котешка пръчка с розов плат и кожичка накрая,  но вече не му е интересна.
Сега търся котешки дънер, но с по-голям диаметър, поне 50 см.

Посадила съм котешка трева, но не ми се получава още...

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 17:48 от Pepina_n3

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Казват въдичка, защото е пластмасова или дървена пръчка, с мишка или рибка на конец  в единия край. Предпазва ти ръцете.

Научи го да му правиш хартиено топче, става от касова бележка даже...
Моят първо носеше хартиени топчета, сега всякакви дребни предмети и иска пак да му ги хвърляме...Е, ако не ми се играе, не приема отказ и нахалства...

Общи условия

Активация на акаунт