Отговори
# 285
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
И Йоан се втресе нещо днес когато отидохме до свекърите. Хем с кошницата го свалихме от колата. Явно по-хладното време си казва думата, а и точно се събуди от дрямка.

# 286
  • Мнения: 1 259
А като споменахте изследванията, че другата седмица ни предстои, как взимат кръв, бебето легнало ли е или майката го държи и боцкат пръстчето?

# 287
  • Мнения: 2 466
АА, при нас не беше от студеното. Нещо му се гадеше. Може и косъм или нещо друго да му се е залепило за гърлото, не знам. Но с тия позиви за повръщане през 5 сек ми изправи косата.

Мексикана, бебето седи в майката и му боцкат пръсчето.

# 288
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
И ние вторник ще взимаме направление, но понеже бременна се нагледах в лабораториите - трябва да го държи родител, особено ръката да е неподвижна. Мисля да делегирам това на ММ 😅

Мис, ясно 🤗 Дано е по-добре вече Марти и да не ти изправя повече косата днес Simple Smile

# 289
  • Мнения: 2 161
Спряхме стерилизирането 5 месец. Хемоглобина на Лъчи беше над 130. Аз май писах тогава.

За списъка fillme с бебе Лъчезара, 29.06.2022г, България

Преди час Лъчи се изгори на печката на дърва. Пръстчетата на лявата ръка без палеца. Изгаряне втора степен. Жесток рев беше. Още ме избива да плача. Не знам що за идиот трябва да съм за да седна с нея до печката. Накрая заспа от изтощение в ръцете ми. 😭😭😭

Ходихме на ортопед. Според него за сега всичко върви както трябва и следващия преглед ще е чак на година и 2 - 3 месеца. Започнах да увеличавам времето без специалните обувки. Много се радва. Рита и дори опитва да надига дупето.

За акото/акането слагайте екстра върджин зехтин.

Вчера за първи път от доста време се хванах аз да направя пюрето за днес. Направих й ориз с грах, моркови, зелена чушка и копър. И към него дадох и пуешко на плазмон. Не изяде кой знае колко, но и не се мръщи. Забелязала съм, че след пюретата озверява от глад и пие с 30 мл повече мляко.

# 290
  • Мнения: 322
Fullme бързо да се оправи мъничето , мисля че може да я мажеш с Пантенол.

# 291
  • Мнения: 85
fillme, бързо възстановяване на Лъчи! Представям си какъв ужас е било!

Докато бях бременна си изгорих корема (не беше много, но доста се бях среснала и ме болеше) с вряла вода. Прочетох, че медът при изгаряне помага. До преди това не бях чувала за мед, но наистина ми помогна. Взе ми болката и ме успокои. От тогава няколко пъти ми се налага да се мажа с мед и всеки път се изумявам колко помага!


Bubblezz, честно казано не пиша редовно, но следя всеки ден темата. И до сега не бях споделяла името на дъщеря ми, но отдавна ми е направило впечатление, че има бебе Дарина в темата!
Прекрасно име!!! Heart

Значи добавям данни:
Bubblezz с бебе Дарина, 08.07.22, България.

Леле, Тойшоп не съм обърнала внимание, че дъщерите ни са адаши! Heart

Аз продължавам да имам съмнения за избиващи зъби и то тъкмо горни! Все си мислех, че почти винаги са първо долните, ама явно не.

Като заговорихте за автоимунни, скоро изслушах в Storytel книгата на д-р Великова за детския имунитет, допадна ми, препоръчвам я ("Силата на детския имунитет").

# 292
  • Мнения: 373
fillme, белите се случват бързо стискам палци Лъчи бързо да се възстанови! ❤️

Miss, като прочетох случката ти и изпита отново стреса, който имах вчера. Искрено ти пожелавам никога да не ти се случва пак! ❤️

Момичета, вчера разбрах какво е да се подкосиш и да не си подготвен за непредвидена ситуация. Бях подготвена и запазих самообладание когато вдигна почти 40 градуса температурата и си мислих, че няма какво да ме изкара извън релси (освен кръв и игли)
Та вчера както си играехме и го държах в мен, реших да го оставя на дивана за да му сменя памперса, свалих му долни ще то, а той изпищя (никога толкова силен писък), разплака се, стана целия червен и леко посиня, а очите ги ококори и гледаше със супер изплашен поглед, чак аз се изплаших. Като го видях син и толкова странно ококорен веднага го взех, а той за кратко спря да издава звук докато плачеше, но си беше с отворена уста (захласна се, за втори път ми се случи). Помислих си че го боли гърба или че нещо му направих на крачето докато сваля долнището и за това така да е реагирал. Но гушнат в мен му мина, аз му проверих гърба за болка, също и крачето, но нямаше сигнал. Реших да го оставя пак и отново силен рев, пак го взех. Закарах го в спалнята и го оставих на спалнята, хайде пак истеричен рев и разперени ръце, ами изчаках малко и ми мина през ума, че този рев е да не го оставям, а да го гушкам. За всеки случай го обърнах, съблякох  да не е нещо син, нищо нямаше. После го взех, а той се разигра с чорапа си и го оставих на спалнята и вече нямаше рев. За ставаше и по гръб и се търкаляше, но рев нямаше.
Случвало ли ви се е? Мисля си че е защото не е искал да го оставям, т.к той подава ръчички когато иска някого, а третия път бяха разперени към мен и като се замисля на всяко взимане все едно нищо не се е случило преди това.

# 293
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
От медици знам, че на изгорено никакви бабини илачи като масло, олио, мед или не дай боже лед! Хладка, не студена, вода да тече от 5 до 30 минути веднага след опарването на мястото. При изгаряне с нещо горещо тъканта ни взима чисто физично топлината на горещия предмет и тя няма къде да “отиде” и причинява изгарянето. Хладката вода постепенно отнема тази топлина и сваля температурата в изгореното място. Това е лаишкото обяснение, което помня 😅, имаше обаче още неща свързани с влагата с тъканите как кипва от топлината, раздува се и т.н.
Вече след цялата тази процедура баналният дефламол е най-удачен; никакви изсушаващи като цинкови. Ако има големи мехури или е чак трета степен изгаряне, директно в спешен кабинет.

Лотос, страшно звучи 🫣 Йоан е пищял и ставаше яркочервен при заседнал въздух в диафрагмата, който не иска да излезе (тоест да оригне), ей така от нищото 2 часа след започнат нощен сън. Това беше декември някъде, мисля, и точно това че изправен е ок, а хоризонтално не
, ми подсказа че е оттам проблема и след 20-30мин подрусване оригна.

# 294
  • Мнения: 2 466
АА, взимане на кръв от пръстчето не е чак толкова страшно. Сядаш и го взимаш в теб да седне с гръб. Аз попитах сестрата дали трябва да правя нещо, но ми каза не. Тя му хвана ръката и пръстчето, боцна го, а аз се опитвах да го разсейвам, като му говоря. Той все натам гледаше обаче. Измрънка само веднъж, но не плака. Неприятното е, че му стиска пръста, за да напълни епруветката. Сложи памук и лепенка и ме предупреди да я задържа по-дълго, защото при бебетата по-трудно спира кървенето. Добре, че в лабораторията нямаше други хора, освен сестрите.
Ако мъжът ти е от безстрашните може и той да го държи, но като ги знам как пребледняват като видят кръв ...Хаха

Филме, миличката Лъчи. Heart Дано бързо да се възстанови. И да се обвиняваш не можеш да върнеш времето, а и наистина белите стават бързо и неочаквано. И ние не сме безгрешни. Важното е да се възстанови. Уплахата за всички ще остане, то е ясно.

Лотос, дано никога повече не преживяваш подобно нещо. За захласването имах позната, дъщерята на която се захласваше и знам, че е много неприятно. Важно е да се запази самообладание (като при всичко де). Непредсказуеми са мъниците. Може да се е уплашил от нещо..Каквото и да е да не се повтаря. Heart

# 295
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Мис, нито аз, нито ММ ни е страх от взимане на кръв, мен ме тревожи, че Йоан е заякнал много и ръкомаха силно, та ММ може да го държи по-стабилно от мен 🤗

# 296
  • Мнения: 7
21.07 е моята Аделина, от България сме. Не съм писала от няколко теми, само чета, все няма време, знаете как е Joy

При нас захранването е ОК, давам пюрета или каша, общо по 2 пъти на ден и средно хапва между 80 - 150гр дневно ( зависи дали й е харесало това което съм й предложила )

Все още ни няма никакви с нощния сън. Броени пъти е спала над 4 часа, нямам сили да я разнасям от кошарката до леглото да я кърмя и обратно и от 3 месечна спи до мен в леглото.

Миналият месец се опитах да намаля нощните кърмения и сега на 17ти на консултацията се оказа че е качила само 200гр. През деня не мога да я накарам да суче повече от няколко минутки, ако яде повече от 2 мин на гърда ( 5 мин общо, на всеки 3 часа ) после връща. Ако яде за да заспи, спокойно може да хапва по 10 минути. И така от много месеци насам…

Надявах се захранването + отбиването на нощните хранения да помогне за нощния сън. Навсякъде в интернет пише че бебето щяло да усети липсата на калории през нощта и да започне да яде повече през деня - да. Ама не! И това приключение и ненаспиване вече половин година тотално ме смазва психически..
 
Да докладвам, че нали се молих за добри помисли за нас. 😂 Първа вечер сън в кошарата е факт!
Лаватера супер сте, браво, дано да продължавате все така! Вече се замислям и аз за консултант по съня, защото купих една камара виртуални книжки и курсове на тема sleep training и нищо не ми помогна, явно трябва 1 на 1 да обсъдя със специалист. Чаках твоя ъпдейт със стиснати палци и сега имам мъничко надежда и за нас Blush Ако е удобно, би ли споделила сайта на консултантите тук или на лично?

# 297
  • Мнения: 2 466
АА, нас колко пъти са ни болии по време на бременността. Stuck Out Tongue Winking Eye Аз имах чувството, че всяка седмица бях в лабораторията. Щом преживях инжекциите в корема (много ме беше страх първоначално, но после разбрах, че не е толкова страшно, а и болезнено) и две раждания, нищо не може да ме гътне. Stuck Out Tongue

На тях като им е нова обстановка може да се оглеждат и да им е интересно, та няма да се мятат много. Марти изобщо не мръдна. Като пораснат малко вече е приключение и не е ясно кой ще плаче повече, ние или те. Дано лесно да мине и при вас. Hug

Филме, как е Лъчи днес?

Отбелязвам кой още трябва да добави държава - Мира, Кrisstia, Хоум (виждам, че си си променила ника), Пенелопе и Валена.

# 298
  • Мнения: 399
България 🇧🇬
АА, нас колко пъти са ни болии по време на бременността. Stuck Out Tongue Winking Eye Аз имах чувството, че всяка седмица бях в лабораторията. Щом преживях инжекциите в корема (много ме беше страх първоначално, но после разбрах, че не е толкова страшно, а и болезнено) и две раждания, нищо не може да ме гътне. Stuck Out Tongue

На тях като им е нова обстановка може да се оглеждат и да им е интересно, та няма да се мятат много. Марти изобщо не мръдна. Като пораснат малко вече е приключение и не е ясно кой ще плаче повече, ние или те. Дано лесно да мине и при вас. Hug

Филме, как е Лъчи днес?

Отбелязвам кой още трябва да добави държава - Мира, Кrisstia, Хоум (виждам, че си си променила ника), Пенелопе и Валена.

# 299
  • Мнения: 2 261
И аз по същите причини като АА се страхувам да го държа, освен това не искам да асоциира този момент с мен Grinning шегувам се, много съм мека Мара аз, като ревне бебето, ще ревна и аз, и ще стане ужас Grinning

Иначе снощи и аз това си мислех, ако се навием за второ в скоро време, как сигурно ще трябва пак да се боцкам всекидневно, но после реших, че може би вече няма да ме напряга толкова много, защото ще съм далеч по-заета и съм свикнала вече. Гадост си беше, но толкова бях свикнала, че ми беше странно като трябваше да ги спра накрая

Общи условия

Активация на акаунт