Сватба - Булките на 2023 |Тема 11|

  • 53 407
  • 912
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 163
Нашата агенция е сватбена приказка. Имахме си ядове с комуникацията и крайната цена, защото бяхме обсъждали по-ниска сума, но предвид обстоятелствата с инфлацията се примирих 😂. Почти бях отписала украсата, но нямах време за ядосване преди сватбата. В деня всичко беше дори по-красиво отколкото съм го очаквала, като се има предвид, че смених цялостната концепция 2 седмици преди събитието.
Ако ги изберете си пригответе железни нерви 😅.
Другата агенция, с която комуникирахме беше мелодика и дори в момента не мога да дам отговор, защо не избрахме тях 🤷🏻♀. 100% всичко щеше да върви по-гладко, ако те бяха нашият избор. Но когато гледам снимките не съжалявам, защото получих това, което исках.

# 76
  • Мнения: 1 411
Ние също получихме от Сватбена приказка почти каквото искахме с изключение на книгата за пожелания, кутийката за халките и балоните за взимането на булката. Говорихме за едно нещо, на самата сватба имаше каквото са имали явно, но реших да не си го слагам. Иначе и на нас в крайна сметка взеха 500 лева повече от уговореното, което беше 2 бона. Твърдят, че имат собствени лехи или както там се казва, разполагат с всякакви видове цветя целогодишно и затова уж цените им са така конкуренти, но заради Ковид не успяха да поръчат божури от Нидерландия и използваха изкуствени. Тоест не разполагат с всякакви цветя. Цветната аранжировка беше супер в крайна сметка и готова навреме, но истината е, че Стела си пада леко шматка и има разминавания между обещано и изпълнено. Понякога се чудех дали слуша какво й се говори и дали изобщо ще имаме украса. В крайна сметка стана ясно, че наистина не слуша, защото на финалния ни разговор се оказа, че е разбрала, че искаме аранжировки в бяло и преливащи нюанси на розовото, а ние искахме само един цвят розово. Уж записваше на всичките ни срещи. В еуфорията си малко след сватбата ги препоръчах, но с течение на времето погледнах малко по-реално на нещата и ако имах избор и знание, щях да се спра на друга агенция макар и на по-висока цена. Със смесени чувства съм.

# 77
  • Мнения: 403
Здравейте, дами! Моля да ми препоръчате гримьор и фризьор за София, за предпочитане в района около Младост (или Студентски град).

# 78
  • Мнения: 178
Здравейте, момичета!
Моля ви да ми споделите мнение за сватбена агенция Emotion weddings, като се интересувам само от украсата.
Също така ще съм ви благодарна, ако споделите и имена на агенции за украса. Сватбата ми наближава, а още нямам резервирана агенция.. Все още обмислям и варианта сама да си я правя, но не знам как ще го координирам в самия ден.

# 79
  • Мнения: 156
Здравейте, може ли да кажете откъде сте си поръчали роклите и оринтировачни цени? също и къде могат да се намерят по-големи размери?
Благодаря

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 16:19 от emechka

# 80
  • Мнения: 472
Здравейте, може ли да кажете откъде сте си поръчали роклите и оринтировачни цени? също и къде могат да се намерят по-големи размери?
Благодаря

Зависи от града, магазина, от който купувате. Има рокли и по 800 лв има рокли и по 8000 лв.
Пишете в Google сватбени рокли и ви заливат сумати сайтове.
Много булки предпочитат и Одрин като алтернатива на Асеновград.

# 81
  • Мнения: 1 411
Мострите в повечето софийски бутици бяха средни към малки размери, когато аз обикалях в края на 2020, но всичко може да се поръча в по-голям. Въпросът е дали човек ще придобие представа как ще му седи роклята в неговия размер. В Сватбения център в Младост имаше по-големи налични размери, но на мен ми се сториха демоде и нищо не ми хареса.
Аз поръчах 42 размер в Джоли.

# 82
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета!

Ето че тази тема ме накара все пак да си направя повторна регистрация във форума вместо само да чета и клюкарствам Simple Smile
(след като преди години изтриха неподновените профили заради Регламента за защита на личните данни).

Аз, както една част от вас, също организирам сватбата си сама.

Локацията ще е в София, август.
Много рових за място (около 3 месеца, изпратих запитване на поне 50 места). Търсихи локации извън София, но на повечето места не искаха да ми дават оферти, защото не знаели колко ще поскъпнат цените на всичко през 2023г., а други направо ме изумяваха с оферти, представлявайки един ред в имейл, който гласеше: "350лв на човек с включена нощувка" Simple Smile  И накрая се ориентирах към "сватбарски" ресторанти в София, за да си спестя нервите поне за ресторанта.

Харесах си рокля, която беше мостра в магазина, съответно на изключително изгодна цена.
Украсата от цветя ще направи флорист - ще излезе в пъти по-евтина от офертите на агенциите. Отделно съм закупила свещи, листенца, камъчета и др. подобни за допълнителна украса на масите.
Сама си направих поканите и подаръчетата за гостите, които също сама изработих и нарисувах сама - разделители за книги. Ако някои прояви интерес ще покажа снимки Simple Smile
Запазили сме датата с DJ. Видео няма да имаме, а фотото ще бъде приятелка, която ще снима с моя професионален фотоапарат и направени от мен настройки (аз съм фотограф и умирам от яд, че не мога да снимам собствената си сватба Simple Smile)
Имаме идея за халките, някои допълнителни елементи, които също сама ще изработя (като разпределително табло, табелки с номерца за масата, с имената на гостите).

И най-сетне стигам до някои неща, за които ще се радвам да получа вашите препоръки и мнения:
- изобщо нямам идея кой фризьор да избера за сватбена прическа. Може ли да препоръчате и да споделите ориентировъчни цени? Търсения бюджет от мен е до 100лв за прическа направена на място.
- има ли смисъл от гримьор според вас, ако булката е достатъчно сръчна да се гримира сама и не обича силен грим? Simple Smile
- ще имаме бутафорен изнесен ритуал, а сключването на граждански брак ще е в някой друг делничен ден без никакви официалности като рокли, гости, цветя и т.н. За запазването на датата за гражданския брак колко по-рано е добре да бъде запазена в случай, че нямам претенции за съботен ден или определен час? И трябва ли там да се явим с кумовете, които се явяват свидетели? Тази част никак не ми е ясна...

По предварителни изчисления бюджета ми за сватба от 80 човека ще се вмести в 12 000-15 000лв. Това е за всички, които се чудят колко всъщност ще излезе една бюджетна сватба.

# 83
  • Мнения: 472
Може ли снимка на разделите за книга? Grinning

Иначе аз съм "За" сама да се гримирате, особено ако ви бива и разполагате с добри гримове. Аз съм просто в потрес какъв фолкаджийски грим правят 90% от прехвалените гримьорки. Все си мисля, че булката трябва да е с лек грим, който да подчертава естествената красота. Пък то са едни пластове фон дьо тен, един тежък очен грим, едни мигли...

Кумувете трябва да присъстват на подписването, няма как да минете без тях Simple Smile.

Цената на прическата според мен много зависи от типа фризура, която ще ви правят. Трябва да се пита. За съжаление, това, което чета е, че повечето фризьори искат да им се плащат пътни, дори в рамките на града.

# 84
  • Мнения: 34
Аз също мислих за това да се гримирам сама, но някои момичета споделиха, че от вълнение може да ти треперят ръцете, така че... реших да не рискувам. Може да пробваш, ако си с железни нерви и спокойствие.

# 85
  • Мнения: 4 999
За грима - дами, не е само това, което се вижда, а и издръжливостта на грима. През деня ви чакат сълзи, усмивки, целувки, прегръдки, жега и само един професионалист знае как гримът да не мръдне до следващата сутрин. Не подценявайте работата на гримьорите.

За кумовете - да, задължителни са на подписа.

За фризьор - повечето взимат пътни, да. При мен не взеха за пътни, но имаше условие поне три прически на място.
100лв би трябвало да стигнат.

И един непоискан съвет - замислете се все пак за професионален фотограф. Вие явно сте професионалист и знаете колко е трудна тази работа и че не е за всеки. Освен това има още по-голям шанс снимките изобщо да не ви харесат. Представата за приятел фотограф е много романтична, но всъщност е допълнително напрежение както за младоженците, така и за гостът, който нон стоп ще тича да види дали не изпуска нещо и няма да се отпусне цял ден.

# 86
  • София
  • Мнения: 28
Благодаря ви, че се включвате с препоръки и мнения! Simple Smile

Може ли снимка на разделите за книга? Grinning

Ето тук може да се види, както разделителят, така и поканата: https://www.silviaphotography.eu/wp-content/uploads/2017/02/4K4A … 335-copy-copy.jpg

Относно грима предполагам, че ще съм с "железни нерви", защото се женим след 10 години съвместен живот и не очаквам ръцете ми да треперят, но знае ли човек... Simple Smile

Преди много години (още не бяха станали "модерни") съм си слагала изкуствени мигли косъм по косъм при една от първите, които започнаха да предлагат тази услуга в София. Бяха сложени така, че почти не се разпознаваше, че са изкуствени и планирам да сложа отново такива за подчертаване на очите, малко фон дьо тен и червило. От години не се възприемам със сенки и силни цветове червило, не знам как се получи така с времето.

Ако имате конкретна препоръка за фризьор, чиято работа да разгледам и да попитам за условия ще се радвам да споделите. Не зная каква е политиката сега във форума, ако се счита за реклама и не е разрешено, може и на лично съобщение Simple Smile

# 87
  • Мнения: 156
Може ли да споделите ресторанта, който сте запизила и колко излезнаха кувертите?

# 88
  • София
  • Мнения: 28
Може ли да споделите ресторанта, който сте запизила и колко излезнаха кувертите?

Да, ресторантът е "Акорд" и кувертите са около 60-70лв. Има опции в различен диапазон.

# 89
  • Мнения: 472
За грима - дами, не е само това, което се вижда, а и издръжливостта на грима. През деня ви чакат сълзи, усмивки, целувки, прегръдки, жега и само един професионалист знае как гримът да не мръдне до следващата сутрин. Не подценявайте работата на гримьорите.

Достатъчно е да се инвестира в Double Wear на EL. Тоя цимент не мърда от лицето цял ден и цяла нощ. Нито целувки му пречат, нито сълзи.

Общи условия

Активация на акаунт