Сватба - Булките на 2023 |Тема 11|

  • 54 566
  • 912
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 414
Аз ще направя едно ехо на мнението на Лютичето. Сватбеният ден е емоционален и вълнуващ и дори и след 10 години съвместен живот няма как да се сравни с едно излизане за Нова година примерно. Съответно гримът е още една задача за отмятане в списъка на булката. Дори професионалните гримьори ходят на гримьор за специални поводи. Много е удобно просто да седнеш на един стол, да се отпуснеш и настроиш позитивно и след 1 час да си готов за сватбения ден. Гримьорът ще направи каквото му кажете, затова се ходи и на пробен грим, никой няма да ви направи като за чалготека, ако не искате това изрично.
Също ще дам съвет да помислите за професионален фотограф. Като такъв сигурно знаете, че неслучайно всеки е специалист в дадена област. Сватбеният фотограф е обигран да търси моменти, знае къде кога да бъде. Нашият сменяше и устройствата за различни снимки, дойде с асистент, който също снимаше. Да не говорим, че ще ангажирате приятелка да е на крак 12-14 часа, буквално да не разбере нищо от тържеството, като професионалист после може да се окаже, че сте имала друго очаквания за сватбените снимки. Не знам, за мен фотографът е главно действащо лице на сватбата и не си заслужава да се пести точно от това перо.

# 91
  • София
  • Мнения: 28
Аз ще направя едно ехо на мнението на Лютичето. Сватбеният ден е емоционален и вълнуващ и дори и след 10 години съвместен живот няма как да се сравни с едно излизане за Нова година примерно. Съответно гримът е още една задача за отмятане в списъка на булката. Дори професионалните гримьори ходят на гримьор за специални поводи. Много е удобно просто да седнеш на един стол, да се отпуснеш и настроиш позитивно и след 1 час да си готов за сватбения ден. Гримьорът ще направи каквото му кажете, затова се ходи и на пробен грим, никой няма да ви направи като за чалготека, ако не искате това изрично.
Също ще дам съвет да помислите за професионален фотограф. Като такъв сигурно знаете, че неслучайно всеки е специалист в дадена област. Сватбеният фотограф е обигран да търси моменти, знае къде кога да бъде. Нашият сменяше и устройствата за различни снимки, дойде с асистент, който също снимаше. Да не говорим, че ще ангажирате приятелка да е на крак 12-14 часа, буквално да не разбере нищо от тържеството, като професионалист после може да се окаже, че сте имала друго очаквания за сватбените снимки. Не знам, за мен фотографът е главно действащо лице на сватбата и не си заслужава да се пести точно от това перо.

Благодаря, за грима ще помисля още! Simple Smile Макар че фон дьо тен и червило ще сложа за 10 минути и няма да е голяма разправия, но...ако видя накакви снимки с много нежен и хубав сватбен грим може и да размисля!

А за "фотографа" вече сме решили. Приятелката ми е любител-фотограф и сама предложи да снима сватбата, защото иска да натрупа опит. Запозната съм с работата й и съм приела "риска" Simple Smile  Явно звучи еретично, но за мен снимките не са най-важното в този ден Simple Smile Тя ще снима само изнесения ритуал, малко снимки около арката с гостите и само най-важните моменти от ресторанта. Но ще си правим следсватбени фотосесии в други дни и на различни места из страната.
Разбира се,  за повечето младоженци снимките са много важна част и не бива да правят компромиси (ако считат това за компромис).

# 92
  • Мнения: 248
Аз съм бъдеща булка, но ще си позволя да Ви дам съвет да помислите все пак да имате видео. Чела съм мненията на други момичета, и на приятелки, всички казват, че снимките са едно, видеото - съвсем друго. И двете се допълват.
 И аз мислех, че можем да се вместим в 15 за 80 човека, но вече ми се струва, че няма да успеем. Преди да почнем да планираме сериозно, си казвах, че това няма нужда да е толкова фенси, онова няма мужда да е чак така.. И въпреки че спестявам, откъдето мога.. Еми, мерак ми е и се усещам, че не искам всичко да ми е най-евтината опция. /нагласа, с която бях в началото, защото си казвах " кой ще обръща чак толкова внимание, не е голяма работа.." /

# 93
  • София
  • Мнения: 28
Аз съм бъдеща булка, но ще си позволя да Ви дам съвет да помислите все пак да имате видео. Чела съм мненията на други момичета, и на приятелки, всички казват, че снимките са едно, видеото - съвсем друго. И двете се допълват.
 И аз мислех, че можем да се вместим в 15 за 80 човека, но вече ми се струва, че няма да успеем. Преди да почнем да планираме сериозно, си казвах, че това няма нужда да е толкова фенси, онова няма мужда да е чак така.. И въпреки че спестявам, откъдето мога.. Еми, мерак ми е и се усещам, че не искам всичко да ми е най-евтината опция. /нагласа, с която бях в началото, защото си казвах " кой ще обръща чак толкова внимание, не е голяма работа.." /

Благодаря! Видеото наистина е прекрасна опция, но просто не е за мен и за това реших да нямаме видеограф. Имам много видеа от различни събития и никога не сядам да ги гледам повторно. Много младоженци са ми споделяли същото - предполагам, че просто е до тип човек и това как обича да преглежда информацията.

Сватбата ми е много бюджетна, но не съм се лишила от нещо, което искам. Просто някои от нещата правя сама, а за други избирам специфични изпълнители. Например украсата ми с цветя за всички маси на гости, младоженската маса, арката и букета ще ми излязат около 1000лв., защото ще бъде направена от флорист. Просто аз мога да отделя време и да си сложа останалите "джаджи" около цветята. Който няма време, разбира се, трябва да си плати за времето на другите Simple Smile

Друг пример е поканата ми за гости - такава покана може да се намери за около 4лв. за брой, но тъй като отделих време и сама си направих поканите ми излезнаха около 2лв на брой и като бонус имам восък и печат и за други креативни проекти.

Не ми се ще да бъда неразбрана - не призовавам никой да се отказва от външни услуги на фотографи, агенции, гримьори и т.н.

Сватбата си е сватба и трябва да е точно каквато я искаме и си я представяме!

# 94
  • Wonderland
  • Мнения: 743
Гримирам се сама за всякакви поводи, справям се добре, бих казала, че разбирам от козметика и знам какво правя.
Дори за минута не ми е минало през главата, обаче, да се гримирам сама за сватбата. Всичко може да се обърка, издържливостта няма да ви е същата, на снимки няма да изглежда толкова добре - общо взето, знаят какво правят. Има страшно много талантливи гримьори, съвсем не бих казала, че всички гримират като за фолк клипове. Аз също бях с лек, естествен грим и се радвам, че се доверих на професионалист.
Даже бих препоръчала Alina Shayk 🫶🏻

# 95
  • Мнения: 156
Здравейте,имате ли мнение за черешова градина,ако да какво е ? и актуални цени

# 96
  • Мнения: 184
Здравейте,имате ли мнение за черешова градина,ако да какво е ? и актуални цени
Аз им звънях и писах. Бяха доста учтиви и почти веднага ми пратиха оферта на мейла, но за съжаление цените бяха далеч над бюджета. По спомен около 4500 евро беше само наема за шатрата, тъй като тя ме вълнуваше.
Те имаха, обаче, и някакви отстъпки януари, когато им писах. Моя съвет е да им пишеш, доста бързо отговарят, както казах, и ще е най-точна информацията.

# 97
  • Мнения: 156
Здравейте,имате ли мнение за черешова градина,ако да какво е ? и актуални цени
Аз им звънях и писах. Бяха доста учтиви и почти веднага ми пратиха оферта на мейла, но за съжаление цените бяха далеч над бюджета. По спомен около 4500 евро беше само наема за шатрата, тъй като тя ме вълнуваше.
Те имаха, обаче, и някакви отстъпки януари, когато им писах. Моя съвет е да им пишеш, доста бързо отговарят, както казах, и ще е най-точна информацията.
а на куверти ли са или е кетъринг отделно?

# 98
  • Мнения: 1 136
Здравейте,  ние сме за сватба в София през септември тази година. Имаме вече граждански брак от преди няколко години+ две малки дечица. Повечето ни приятели са с деца, та ще бъде child friendly сватба. Запазихме вече ресторант и църква.

Сега сме на вълна фото, видео, диджей и водещ. Нямам си никаква идея, нито препоръки от познати. Вие на кои се спряхте?

# 99
  • Мнения: 34
За DJ се спряхме на Bedros (Той е DJ и водещ). Беше на сватбата на моя добра приятелка, доста обрана сватба, затова и воденето му беше такова. Знам, че има потенциал и да не е толкова обран, затова го харесахме за нашето събитие. Имахме среща час и половина и ни запали още повече. Можете да видите на сайта му, дали вашата дата е свободна в календара му и след това да се свържете с него.
За фото и видео избрахме ФотоВидеоЕлит (от гр. Пловдив), пакетните им цени са добри. Хванахме ги преди актуализацията за тази година, не знам дали са я направили вече. Имат богато портфолио, можете да го разгледате в сайта им.

Аз съм на тема рокля в момента. Понеже явно съм между 42 и 44, с ръст 178 см, а съм си наумила да си купя готова рокля (защото душа нетрайна, не може да чака 4 месеца, за да види какво ще излезе), някой има ли идея къде мога да намеря рокли по-големи размери?
Писах на повечето софийски бутици и има много малко налични над 40.

# 100
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте,  ние сме за сватба в София през септември тази година. Имаме вече граждански брак от преди няколко години+ две малки дечица. Повечето ни приятели са с деца, та ще бъде child friendly сватба. Запазихме вече ресторант и църква.

Сега сме на вълна фото, видео, диджей и водещ. Нямам си никаква идея, нито препоръки от познати. Вие на кои се спряхте?

DJ и водещ две в едно ли търсите? Или може би водеща жена? мога да препоръчам всичко, не знам дали не е против правилата. Коя е датата?

# 101
  • Мнения: 472
За видео ние избрахме Veronica Lubenof

# 102
  • Мнения: 1 008
Two Hearts
Здравейте,включвам се и аз ,нашата сватба ще бъде края на юни месец.Може ли идея за песен за първия танц
Препоръчвам "Dandelions"- Ruth B. Уникална песен! Макар да съм дооооста далече от моята сватба категорично искам това да е песента за първия танц Two Hearts

# 103
  • Мнения: 1 136
Нямаме още изчистена концепция. Всякакви препоръки са добре дошли.

Здравейте,  ние сме за сватба в София през септември тази година. Имаме вече граждански брак от преди няколко години+ две малки дечица. Повечето ни приятели са с деца, та ще бъде child friendly сватба. Запазихме вече ресторант и църква.

Сега сме на вълна фото, видео, диджей и водещ. Нямам си никаква идея, нито препоръки от познати. Вие на кои се спряхте?

DJ и водещ две в едно ли търсите? Или може би водеща жена? мога да препоръчам всичко, не знам дали не е против правилата. Коя е датата?

# 104
  • Мнения: 497
Здравейте,
Някой да е наясно дали в Бургас може да се намери фотограф само за час и половина-два макс? Няма да правим събирания и ресторанти, а просто ще проведем церемониите в гражданското и църквата с най-близките и после искам да направим само няколко снимки, но за да не са абсолютно аматьорски, ми се искаше да наемем професионалист. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт