Облеклото на бебето при сън?

  • 4 396
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, въпросът ми може да се стори елементарен, но аз Ви моля да споделите мнението си. Бебето ми е на пет дена, хвала на Господ, за сега всичко е нормално, ненормално ли е обаче бебето да спи добре облечено при температура на стаята която почти не пада под 22 градуса или трябва да е със съвсем леко облекло? Как е във вашето креватче? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 539
аз го обличам леко, само ританки ,боди и тънка памучна блуза и гледам да го завивам по-добре. Според мен е по-здравословно да се спи на по-хладно, но добре завито. Особенно с това парно, което изсушава въздуха.

# 2
  • Мнения: 927
Да ти е живо и здраво бебчето! Аз обличам моето момченце с боди, леко горнище и ританки и пижамка - гащеризонче, която е по-плътничка. Ние сме на климатик и при нас температурата не е под 20 градуса.
Ти ще си го усетиш сама. Те си показват ако им е студено или прекалено топло. Лично аз ако се съмнявам,че му е студено му пипам нослето.

# 3
  • Мнения: 3 478
Моята дребна спи с тези целите пижамки, така не се притеснявам за чорапи и кръста и отвит. Мисля че е достатъно, при нас даже обикновенно е 20 градуса.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
При температура от 18-19 градуса Божа е облечена така:
1.боди с къс ръкав
2.пижама тънка памучна
3.тънко спално чувалче без ръкави

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 907
Обличам го така - памучно боди с дълъг ръкав, памучна пижамка (неватирана) и отгоре юрганче с тънко одеялце Температура в стаята е не повече от 20 градуса.

# 6
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Обличам Вики така с тънко боди с длъг ръкав,чорапки и тънки ританки слагам я в спално чувалче но то е тънко с ръкави и и мятам олекотена завивка която в повечето случий е изритана

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
При температура от 18-19 градуса облечена така:
1.боди с къс ръкав
2.пижама тънка памучна


и ние така

# 8
  • Мнения: 113
и ние се обичаме по леко и се завиваме повече, но напоследък палзи из леглото насън и правим обратното по навлечена и по леко завита

# 9
  • Мнения: 2 039
Тънко боди с дълъг ръкав и отгоре-цяла пижама или ританки с жилетка.Цялото това чудо напъхано в спален чувал без ръкави и отгоре му мятам олекотена завивка,но до кръста  Joy

# 10
  • Мнения: 2 677
Единственото по-различно нещо от всекидневното му облекло е, че го слагам в чувалче. Иначе на петата минута е развит, а нощем у дома става хладничко.

# 11
  • Мнения: 407
Боди с дълъг ръкав,чорапки,ританки и олкотено одялце.

# 12
  • Мнения: 1 947
 Бебе на 5 дни може да спи завито - няма сила, милото, да изрита завивката. Simple Smile
Аз се страхувах да не и е студено, защото август тук беше голям студ, а още
нямахме парно и така - с боди и пижамка, понякога и допълнителна блузка,
чорапки плюс олекотена завивка. Сега само с пижама и спален чувал - от
завивките ме е страх да не се напъха вътре.
 Да ти е живо и здраво бебето! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 757
22 градуса за спане май е множко. Препоръчват 18. Ама трябва да е добре облечено и увито. На 22 градуса най-тънката възможна пижамка и завито с нещо не много дебело или в тъкно спално чувалче ми се струва достатъчно.
Ние лично спим на около 20 градуса с боди и памучна пижамка. Но той спи отвид и сутрин краката и ръцете му са студени. Все си мисля, че ако му е студено ще се завие.  newsm78
От как се е родил спи навън зимата (става въпрос когато излизаме на разходка, а не че спи навън по правило) незавит, но облечен със зимен гащиризон - така бях преценила, въпреки че всички около мен си разхождаха бебетата увити в дебели спални чували и количките покрити отвсякъде да не ги духне вятъра случайно. И ние сме живи (при това никога не сме били болни) и другите. Така че кое е правилно...  newsm78.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Спи с боди с дълъг ръкав, памучна блузка, ританки и спално юрганче без ръкави и отгоре тънко одеалце! Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Боди, памучен гащиризон, увит в лека завивка или чувалче. 18-19 градуса.

# 16
  • Мнения: 35 968
аз спя по тениска, а децата с пижамки с дълги ръкави и крачоли
завивките ни са с еднаква "дебелина" - така е било зимата от първия им ден
Т - 21 С

# 17
  • Мнения: 287
Борко е по-голям и спи с тънко цяло боди с боси крака и в торба (чувалче) за спане. Съветът на моята педиатърка бе да обличаме детето така както обличаме себе си, но аз го обличам по-леко, защото постоянно му е топло и започва да мрънка от жегата Shocked

# 18
  • Мнения: 45
22 градуса за спане май е множко. Препоръчват 18. Ама трябва да е добре облечено и увито. На 22 градуса най-тънката възможна пижамка и завито с нещо не много дебело или в тъкно спално чувалче ми се струва достатъчно.
Ние лично спим на около 20 градуса с боди и памучна пижамка. Но той спи отвид и сутрин краката и ръцете му са студени. Все си мисля, че ако му е студено ще се завие.  newsm78
От как се е родил спи навън зимата (става въпрос когато излизаме на разходка, а не че спи навън по правило) незавит, но облечен със зимен гащиризон - така бях преценила, въпреки че всички около мен си разхождаха бебетата увити в дебели спални чували и количките покрити отвсякъде да не ги духне вятъра случайно. И ние сме живи (при това никога не сме били болни) и другите. Така че кое е правилно...  newsm78.
Peace

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
При температура която не пада под 20 градуса я обличам с памучно боди с дълъг ръкав, гащеризонче пак памучно, чорапки и е завита много леко. Понякога я слагам и в чувалче  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато беше толкова малък, Боби спеше с памучно боди с дълъг ръкав и цяла пижама. Завивах го с тънка олекотена завивка.
Когато поотрасна и започна да се върти и да се отвива, махнах бодито и го слагах в чувалче без ръкави. И така до годинка и 2-3 месеца, защото вече му е късо чувалчето, а и той си го маха.

# 21
  • Мнения: 5 362
Когато беше по-малка спеше с боди и пижамка,и в чувалче.
Сега разликата е,че не иска чувалче Grinning
А Т в стаята е 19-20 градуса.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
моите бебета спяха през нощта с дълги памучни нощници, с боди без ръкав отдолу.
винаги са имали нощници и пижами за през нощта.

# 23
  • Мнения: 1 992
При температура 18-19 градуса, моята бебка е облечена с памучна блузка и отгоре гащеризон-пижамка.

# 24
  • Мнения: 5 026
Боди и пижамка или съответнио ританки с блузка е мормално облекло за сън.  newsm46

# 25
  • Мнения: 603
Само с пижамка, отдолу има боди. Завивам я с олекотена завивка. Температурата на стаята е между 20 и 22 градуса.

# 26
  • Мнения: 118
Боди къс ръкав ,цяла пижама- тънка памучна  , чувалче  - леко одеалце

# 27
  • Мнения: 116
Обличам я с боди с дълъг или къс ръкав, пижамка, и в спално чувалче, отгоре одеялце. Температурата е 19-20 градуса.

# 28
  • Мнения: 1 877
На т.около 20 градуса спи с боди с дълъг ръкав,памучна пижамка,ританки и чорапи,и накрая ватирана торба с дълъг ръкав

# 29
  • София
  • Мнения: 1 230
Ние сме на локално парно и Т през нощта пада доста, някъде към 13-14С. Така че я обличам повечко. Преди я обличах по-леко, но в един момент започна да се буди през нощта и като пипна ръчичките и нослето - ледени, така че я обличам повечко и тя не се буди вече. Гледам горнището да е с дълги ръкави, за да й покриват ръчичките. Вие слагате ли шапчица през нощта? Ани много си върти главичката и шапките й падат върху очите и тя се буди и мрънка, така че отдавна не слагам, но заради тази Т вкъщи се притеснявам да не настине.

# 30
  • Мнения: 2 897
При температура 21-22 градуса като новородено моето момченце спеше с памучно боди с дълъг ръкав,отгоре блузка с дълъг ръкав и ританки или цели ританки.Завивах го с олекотено юрганче.

# 31
  • Мнения: 6 164
Като беше новороден - точно като мен, но с един кат отгоре. Аз ако съм с 1 одеяло и той с 1, но ако съм по тениска, той е по боди + ританки и блузка /пижамка/. Т.е. завит като мен, но с 1 кат дрехи допълнително. Аз ако съм гола лятото, той е по боди... Винаги +1 нощем.

Дори се много се върти и отвива и предпочитам да е по-облечен и по-леко завит, защото 80% от нощта е без одеяло. Завия ли го, след 1 минута е целия отвит. Така, че сега аз спя с 2 одеяла и потниче, а той с 1 одеяло, но боди и суичър.  Laughing

# 32
  • Мнения: 155
При Т 22 го обличам така:
боди с къс ръкав, цяло гащиризонче с пети/памучно/. Завивам го с лека завивка.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята принцеса спи само с цяло тънко памучно гащеризонче и е завита с олекотено юрганче.
Аз самата не обичам да съм навлечена като спя, та и затова бебка е по-леко облечена.

# 34
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Миналата зима - боди с къс ръкав и цял гащеризон-пижамка, обикновенно по-плътен и в спален чувал, Т в спалнята 18-20 градуса. Сега пак така. Но вие сте по-малки и бебето още няма собствена терморегулация и е добре да го завиваш повечко или да е с две дълги ръкавчета и крачолчета. Друго важно е да следиш дали ръчичките и нослето са приятно хладни, не трябна да са потни (ръчичките) или студени.

Общи условия

Активация на акаунт