Подготовка за малкия човек - тема 22

  • 35 908
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 825
Аз от страх да не свикне на ръце, психически съм се настроила в кошарата/леглото да го полюлявам, ако е нужно.. не знам защо съм се настроила с това мислене.. явно, защото всички около мен, които имат бебета се оплакват, че са останали без ръце, кръст, крака и бебетата им са свикнали на това и си го искат и като ги оставят в леглото плачат.. и после казват ние легло не сме ползвали стои си ейтака не иска в леглото .. иска постоянно мен.. аз не искам да търси все мен и да иска мен.. искам да си спи в леглото - да не сме залепени постоянно .. и то да си почива и аз 🤷🏻♀
Xelly , столчето за кола ни е Joie те имат едни от високоте оценки за краш тестове, та предполагам и другите бебешки неща са им хубави.
Аз също съм с 1 на ум за люлеенето, първо свикне ли така няма отвикване, а и бързо се развалят/скърцат. Ама ако го искаш давай

Колкото по - малко люшкаш, толкова по - малко ще го търси детето. Нито на ръце е спяла(освен като е болна), нито съм люшкала приспивала на ръце, кърмех и я връщах в леглото и, ако иска да спи.. само много уморена съм я оставяла при нас рано сутрин. Нито съм приспивала на цица нито на ръце. То моето ме и бута, ако я гушкам повече от това което тя е преценила.
Прилича малко на дъщерята на Инфериа.
Нито бял шум търпи, нито другите (приспивни успокояващи звуци)

# 736
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
Зависи от бебето! Може да не го люшкаш почти, но то точно това да си иска.

# 737
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
Xelly, тия неща едни ги планираш, а други излизат. Най-добросърдечно го казвам.
+1. И аз се кълнях, че каквото и да става,  тя ще си спи в креватчето, но уви. 3 месеца спа денонощно на ръце, после до 5 месеца спеше само дневните дремки в мен, а през нощта си спеше в креватчето. И едва на 6 месеца вече спеше добре в креватчето си и денем, и нощем. В началото си търсят мама и много малко са тези бебета, които обичат да спят сами в креватчето си. Моята спеше по 2-3 часа на ръце, а оставя ли я в креватчето й, скачаше, все едно на тръни съм я сложила. Но...научи се - тогава, когато беше готова с много помощ и подкрепа от моя страна.

# 738
  • Мнения: 6 769
Всичко е период и минава, всяко нещо се учи. Бебе 1 спеше само в кошара, имаше функция люлеене и я ползвах до 7ми месец, когато се научи да се изправя.
Бебе 2 спеше само с мен (нощния сън) и не можех да мръдна. Е сега е на 1г10м и вече месец спи доволно на свое легло в детската. И двата варианта минават, заминават.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 14:42 от Radeva-87

# 739
  • Германия
  • Мнения: 3 435
Странно ми е мисленето как бебето още не се е родило, но ох, не искам да виси по мен и да е зависимо от мен 🙄 че то е новородено, не знае къде се намира още, от кой да зависи ако не от майка си?!

В този ред на мисли, не съм люляла и носила за приспиване нито едно от двете ми деца. За сметка на това винаги съм ги приспивала с кърмене, малкия даже спеше при мен 2г и половина… защото на мен така ми беше удобно. Нито съм ставала, нито съм ходила в друга стая, нито съм се разсънвала. Кърмех си в просъница, легнала, сутрин ставах наспана и бодра в 99% от случаите.

И всичко това минава и заминава, не е драма, че ще му отделите на това дете малко от времето си!

# 740
  • Мнения: 424
Както е казала blue.angel :
“.. Тия неща едни ги планираш, а други излизат.”
Много вярно! Съгласявам се. Не знам какво ме очаква. Може да е най-спокойното бебе на света (както съм била аз-майка ми все казва като теб мога 10 деца наведнъж да отгледам) или най-неспокойното, хипер активно като брат ми. Тук и други майки споделят, че едното е било така, а другото по др. начин.. Знам, че още преди да се е родило имаме много силна връзка помежду ни и да от мен ще зависи, мен ще търси, мен ще иска - защото само мен знае.. Някои люлеят по цели нощи, някои оставят и си заспива бебето.. Аз просто споделих как е около мен - майките с новородени. Готова съм да отделя цялото си време за него. Никъде не съм казала, че ще го оставя и цял ден ще си правя кефа.. Нали заради това го създаваме за да се грижим за него.. Явно грешно ме разбрахте или аз не успях да се изкажа.. просто исках мнение дали ще е по-удобно (за мен и него) леглото да е с люлеещ механизъм или не Simple Smile .. Та както и да, нищо не се знае и да се люлее и да не се.. на отделно легло или при мен все някак ще го измислим.. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 214
Дам, можем само да предполагаме, разбира се. Но аз като мама за първи път ми е изключително трудно да преценя по-голямата част от нещата, които трябва да купя. В крайна сметка всяка мама е със своето си разбиране и всяко бебче със своите си искания хахахаха…. Трудна работа, ама сладка 😄😜🤭

# 742
  • Германия
  • Мнения: 3 435
Не знам за люлеещия механизъм, но аз си мисля че е както ги научиш. Ако никога не си ги люляла няма да искат и да го очакват. Както с биберона - може с него може и без него.

А ти ги остави другите майки около теб, не се знае дали те не са си го направили сами така че да дундуркат по цяла нощ. Примерно решаваш, че няма да приспиваш на гърда, ако си решила да кърмиш де, за да не прави бебето асоциация за заспиване с кърменето, защото така действително дълго време може никой друго да не успее да го приспи. И почваш да люлееш, да се поклащаш, подрусваш, слагаш бебето в легълцето, то пък се събужда веднага и всичко повтаряш отново. И това безброй пъти в някои нощи. Или другата класика - бебето няма да яде нощно време, така казала педиатърката, да му почива коремчето. Бебето обаче е гладно и не е съгласно с педиатърката че трябва да чака да сутринта за да яде пак. И реве та се къса, майката го разнася из къщи и се моли да заспи, а то гледно и пищи и не иска да заспива.

Извинявам се за лиричното отклонение 😶

# 743
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
От моята гледана точна за спане на бебе- некс ту ми! Задължително! Не искаше да спи в кошарата си, аз не спях, ставах по сто пъти да я гледам. Не я виждах от спалнята. Така от втория ѝ ден до 40-50-тия  спа с мен на спалнята, а ММ в хола. Около седмица пробвах пак да я слагам в кошарата, трудно заспиваше, люшках много, в момента, в който я вземех при мен и заспиваше на минутата. След това взех некс ту ми уж за в хола, но си остана до мен. Най-смислената покупка.

# 744
  • Мнения: 214
От моята гледана точна за спане на бебе- некс ту ми! Задължително! Не искаше да спи в кошарата си, аз не спях, ставах по сто пъти да я гледам. Не я виждах от спалнята. Така от втория ѝ ден до 40-50-тия  спа с мен на спалнята, а ММ в хола. Около седмица пробвах пак да я слагам в кошарата, трудно заспиваше, люшках много, в момента, в който я вземех при мен и заспиваше на минутата. След това взех некс ту ми уж за в хола, но си остана до мен. Най-смислената покупка.
Каква е твоята кошарка като марка

# 745
  • Мнения: 700
Моето се роди с рефлукс.Половин година, че и отгоре е спал върху мен, върху баща си, на ръце, с люлеене с каквото се сетиш.😀Когато го гледаш, че го боли, мъчи се и не е добре изключваш всичко друго от картинката.До една година не беше заспивал без да е носен, полюшван и тн.В един момент реши, че това нещо го изнервя и започна да си заспива просто легнал до мен.
Иначе имах дървена кошара next to me която сега ще ползва сестра му.Надвам се да си спи в нея, надявам се да няма здравословни проблеми и всички да оцелеем психически и физически 🤣Кошарата няма люлеещ се механизъм.Като съм била на зор с регресии и чудеса съм го бутала в количката вътре.😀

# 746
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
Моята е от позната, някаква гръцка марка Kiddo, но като модел има доста на Кенгару, Чиполино, Лорели, на един принцип са. Бебето ми също е с рефлукс и като беше в дървената бях сложила кърпа под матрака за наклон, в некст ту ми-то само си има да е на наклон.

# 747
  • Мнения: 2 747
Предстои ни избор на столче за кола(9-18 кг).
Вие какви ползвате? Срещнах добри отзиви за Britax и Cybex. Мъжът ми е харесал на Макси Кози модел, но за тях не знам как са спрямо първите две марки.

# 748
  • Мнения: 3 149
Xelly има и деца, които си спят без люлее, без кърмене и не на ръцете на някого. Има и деца с рефлукс, които също не са спали върху никого. Та да не се плашиш от сега. И това, че ще правиш или няма да правиш нещо, не означава че си лоша майка или че не отделяш нужното внимание и грижа за бебето си. За мен приспиването с кърмене и кърменето цяла нощ, съответно спането с детето в едно легло, е много по-лошо от биберон, бял шум или  люлеещ механизъм например. Ама всеки си преценява кое е по-правилно

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 18:37 от AlisonParker

# 749
  • Мнения: 4 422
Децата се раждат с рефлукс, така ли? И повръщат на всяко хранене още от началото? А ако почнат да връщат напр. След третия месец, тогава не е рефлукс или?

Общи условия

Активация на акаунт