Смешки от форума 40

  • 81 850
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42 143
Е, дали човек ще се сети за "влага" понякога е въпрос на умствена настройка. Аз например когато научих думата "влагалище" си мислех, че се казва така, понеже мъжът "влага" онова си нещо вътре ....

# 76
  • Мнения: 30 161
Аз все още смятам, че точно от там идва думата. Може да не съм права.

# 77
  • Мнения: 9 470
На същото мнение като вас съм. Друго обяснение не ми идва.

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Е, дали човек ще се сети за "влага" понякога е въпрос на умствена настройка. Аз например когато научих думата "влагалище" си мислех, че се казва така, понеже мъжът "влага" онова си нещо вътре ....
А сега какво мислиш?

# 79
  • Мнения: 42 143
Мисля, че е от овлажнен, постоянно влажно място. Ама никъде не съм намерила официална информация.

# 80
  • Мнения: 21 789
Ако беше от "влажно място" щеше да е влагище.

# 81
  • Мнения: 5 675
Не разбрах последните мнения - някой не знае, че съществува думата "влага"? И разбира се, че влагалище идва от влага, влажност, а не, че мъжът "влагал" нещо вътре, ох, сълзи ми потекоха от смях Joy

# 82
  • Мнения: 10 108
От доста години вече, мъжете влагат, ама в цици Sunglasses

# 83
  • Мнения: 30 161
малко то темата:

Скрит текст:
Цитат
Дори анатомичните термини често имат анахроничен и сексистки произход. Думата "влагалище" например идва от латинското определение за ножницата - калъф за острието на нож или меч. По същия начин късногръцката дума kleitorís, която се отнася до клитора, може да бъде проследена до kleíein: "затварям".

https://seen.bg/article/5-kakvo/4032-zashto-i-kak-chastite-ot-zh … eni-na-i-ot-mazhe

# 84
  • Мнения: 5 675
Много се заинтригувах и се разрових - латинското наименование на ножница е vaginа. Просто "влагалище" ми звучи прекалено българско, та да произлиза от латински. Някой просто е превеждал статията и вместо вагина е написал влагалище.

# 85
  • Мнения: 42 143
Разбира се, че няма нищо общо с латински. Впрочем като сме почнали, и тестикули идва от латински и значи свидетели Wink

# 86
  • Мнения: 9 470
Благодаря. Хем се посмях, хем научих нови неща.

# 87
  • Мнения: 30 161
https://treasures.zonebg.com/dict.htm

влагалище - склад, съкровищница

Думата няма нищо общо с "влага".

# 88
  • София
  • Мнения: 16 220
Разбира се, че няма нищо общо с латински. Впрочем като сме почнали, и тестикули идва от латински и значи свидетели Wink
Мда, и аз научих нещо нов днес. И "свидетелите" е още по-смешно.

# 89
  • Мнения: 2 352
"Влагалище" звучи много страшно и грамадно. Чудовище някакво.

Общи условия

Активация на акаунт