Това го знам

  • 18 435
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 219
Двамата от Ловеч бяха много по-подготвени от момичетата от Перник.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да, Vivi, сравнявайки само днешните участници - така е. На фона на учениците от софийските училища си беше слабо днешното представяне. Макар че и при софиянчетата имаше доста пропуски, разбира се.
Въобще - предаването е огледало на положението в сегашната образователна система като цяло, резултатите от която не са никак добри, за жалост. Разбира се, съвсем не трябва да се пренебрегват успехите на децата, които печелят на олимпиади и други международни състезания, но с тях е почти сигурно, че се работи много по-засилено и в извънкласни форми. И все пак е хубаво, че те дават лъч надежда...

# 47
  • Мнения: 8 982
Разбира се,че с гениалните деца трябва да се "работи" отделно. Не че има нужда. Откъде-накъде другите ученици трябва да учат сложни интеграли,само защото Пенчо от съседния чин го готвят за Нобелова награда?!

По темата. Имаше дузина въпроси на които не можеше да се отговори с мислене и логика,а трябва да ги знаеш. Като онзи за PH,(ПеХаж),който бил водородно нещо си.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 219
Разбира се, че има въпроси, чиито отговори просто трябва да се знаят и не става с вкарване на логика.
Както със снимката на Шакира. Simple Smile Или знаеш коя е - или не. И със снимките на Елин Пелин и Йордан Йовков нещата стоят по същия начин.

# 49
  • Мнения: 5 738
Това са неща, които се учат в момента и не са сложни, повечето пъти имат и избор от отговори. Те се затрудняваха или нямаха представа от почти нищо, това говори само за нивото на образование у нас. Отделно и на логическите задачи се затрудняваха.
Първите епизоди повече знаеха, въпреки бисерите, които бяха 2-3 общо, а този път...

# 50
  • Мнения: 1 192
Моята шестокласничка гледа предаването с голям интерес. И искрено им се ядосва, когато знае нещо, на което те не успяват да отговорят Joy Аз пък много се радвам на куража на децата, решили се да се покажат в национална телевизия, въпреки риска да се изложат. Но последният кръг опорочава резултатите и се оказва решаващ за победата. Трябва нещо друго да се измисли вместо него.

# 51
  • Мнения: 4 395
Днешната победителка, да не е дъщеря на някой от екипа? Какво беше това признаване на половинчати отговори?

# 52
  • Мнения: 4 395
В YouTube са качили днешният епизод. Малко са подранили 🤣

# 53
  • Мнения: 218
Днес ме впечатли прозрението, че Петър Младенов е преплувал Ламанша. Сигурно е отишъл там, че да прекара някой танк до България.

# 54
  • Мнения: 1
Хората,които правят това предаване не се ли интересуват от мнението на обществото.Сигурно НЕ,защото в противен случай отдавна да са го спрели.Толкова незнание в едни млади хора,от уж добри учебни заведения ,на едно място никога не бях виждал.

# 55
  • София
  • Мнения: 486
Леко слаб епизод, наистина.

# 56
  • софия
  • Мнения: 25 444
Защо да се спира? На нас вкъщи ни е интересно, а знанията на децата отразяват общото ниво на обществото.
Поизложиха се децата от АК, което за пореден път доказва, че общата култура не се придобива в училище.

Какво високо самомнение да се изказваш от името на "обществото"!
'Ми аз не искам да се спира предаването. Това няма да промени нищо. И както вече съм писала - съмнително е на техните години какво са знаели тези, които сега съдят така строго. И не според тях, а според странични наблюдатели. Просто тогава не се виждаше добре, защото нямаше днешните възможности за проява. А децата знаят неща, които ние не знаем.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 18:47 от zvаnchе

# 57
  • София
  • Мнения: 15 219
И като спрат предаването - нещо ще се промени ли? Или ….. я да заметем проблема под килима и да се правим, че не съществува.
Факт - образователната система е калпава, общата култура на децата я няма никаква.
Който не го е знаел - да заповяда и да види.
И да се мисли какво да се променя, защото децата не са виновни.

# 58
  • Мнения: 789
Хората,които правят това предаване не се ли интересуват от мнението на обществото.Сигурно НЕ,защото в противен случай отдавна да са го спрели.Толкова незнание в едни млади хора,от уж добри учебни заведения ,на едно място никога не бях виждал.
И защо да се спира? То и аз съм от обществото,ама не искам да се спира.Приятно ми е, разтоварващо....И не мисля,че ако се спре предаването, проблемът ще се разреши!

# 59
  • Мнения: 2 986
Днес наистина имаше фрапиращи неща, които не се знаеха. Очаквах повече с оглед анонса от кои училища са

Общи условия

Активация на акаунт