Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 612 986
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 460
  • София
  • Мнения: 5 190
Felice, моля, напиши в коя лаборатория се изследваш сега (зачертавайки Бодимед).

Относно изследванията на В12 - индиректно познавам пациент, който се е изследвал едновременно във всички лаборатории в София и после е проследявал. Само в Рамус ходим оттогава.

# 2 461
  • Мнения: X
Felice, моля, напиши в коя лаборатория се изследваш сега (зачертавайки Бодимед).

Относно изследванията на В12 - индиректно познавам пациент, който се е изследвал едновременно във всички лаборатории в София и после е проследявал. Само в Рамус ходим оттогава.

http://prolabor.bg/
Изследванията ми стават готови в рамките на час-два. И вит. Б12, и вит. Д, защото поддържат реактивите в наличност. За разлика от Бодимед(централния им офис), където чаках доста дни.
Тъй като си седя там по два часа, наблюдавам, че идват пациенти на доста известни имена.

# 2 462
  • Мнения: 16
El Sono, при положение, че приемаш тироксин, няма как да не ви е спаднало ТСХ.
Успех би, било без синтетичния хормон.
Писах какво съм приемала.

# 2 463
  • Мнения: 16
El Sono, и аз съм съгласна с Тити-Пити - щом пиеш Л-тироксин, "понижението" на ТСХ е от него. Но го пиша в кавички, защото между двете стойности няма значителна разлика и е напълно възможно да получиш същите, ако се изследваш в два поредни дни или примерно през интервал от няколко дни. И в двата случая стойностите са високи, така че реално не може да се говори за разлика. Ако новата стойност беше 1,3 или примерно 3-4, тогава вече можеше да се говори за истинско подобрение. Но освен това е важно да следиш как се променят ФТ4 и фТ3.
Не съм наблягала на Л-тироксина. Не ми хареса и пих половин кутийка отвреме навреме. Сега ще му обърна повече внимание щом казвате.

# 2 464
  • Мнения: 16
Какво подобрение да чакам за 2  месеца като това се развивало през целият ми живот? Това ще е поддържане до живот.

# 2 465
  • Мнения: 6 346
По-горе уточнихме, че сме прочели тироксин, а ти си имала предвид аминокиселината л-тирозин.

# 2 466
  • Мнения: 10 210
Разбира се, че може да има подобрение за 2 месеца, а и трябва, ако са взети правилните мерки. Моя позната смъкна от 16 на 8 и от 8 на 1,6 за първи и втори месец. Майка ми от 6 на 3,5 за месец. Това за ТСХ. Отделно и другите показатели от щитовидния пакет се подобриха, да не ги пиша всички. Но диетата е церберска.

# 2 467
  • Мнения: 725
Разбира се, че може да има подобрение за 2 месеца, а и трябва, ако са взети правилните мерки. Моя позната смъкна от 16 на 8 и от 8 на 1,6 за първи и втори месец. Майка ми от 6 на 3,5 за месец. Това за ТСХ. Отделно и другите показатели от щитовидния пакет се подобриха, да не ги пиша всички. Но диетата е церберска.

Би ли споделила с какви медикаменти/добавки твоята позната е постигнала тези добри резултати?
А също така, какво представлява диетата й?

# 2 468
  • Мнения: 10 210
Диетата е сурова храна, не само от растителен произход, но също и жълтъци, риба и месо. Добавките са в зависимост от кръвната картина, вит. Д, примерно, както и съобразени с особеностите на организма и метаболизма, работи се с диетолог.

# 2 469
  • Мнения: 725
А, може ли името на диетолога (освен, ако не е тайна)?
Подобно хранене препоръчва д-р Гайдурков, но може и други да предлагат подобно хранене.

# 2 470
  • Мнения: 10 210
Да, точно за него става дума, но не написах името, за да не се приеме за реклама. Доколкото знам, има и други диетолози с много сходна методика.

# 2 471
  • Мнения: 725
Е, каква реклама ще е. Понеже съм изчела цялата тема от 1-ва страница това име не за първи път се споменава.
Едно момиче също по негов режим беше постигнала много добри резултати.
Благодаря за споделеното!
Явно този режим наистина е работещ.

# 2 472
  • Мнения: 10 210
Забелязах по други теми във форума, че масово се трият мнения, защото ги докладват за реклама. Затова оставих името на диетолога за коментар на лични съобщения, ако някой реши да попита, но се радвам, че не се приема неправилно. А и точно този диетолог едва ли има нужда от реклама, при него има огромна листа на чакащи за консултация. Да, методиката му работи - колкото е по-близо човек до нея, толкова по-добри са резултатите. Въпросът е, че това е промяна в начина на живот и хранене, не е лечение с начало и край. Ако човек разбира и приема това, тогава ще бъде доволен.

# 2 473
  • София
  • Мнения: 1 082
Здравейте, може ли да попитам дали някоя от Вас прави връзка между ранна менопауза и Хашимото?
В смисъл дали Лтироксина регулира цикъла?
Имам тсх 3,9 и антитела около 500.

# 2 474
  • Мнения: 10 210
Менопаузата зависи от яйчниковия резерв, а той е генетично определен. Проблеми с цикъла може да има по всякакви други причини, включително Хашимото. Дали синтетичният хормон регулира цикъла, не знам, не го приемам. Мисля, че питаш различни неща.

Общи условия

Активация на акаунт