Термин март 2023 тема номер 7

  • 24 439
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 334
Ирна, аз съм 35+3 и бебчето е 2кг. Така че не си единствената с мини бебе Simple Smile Аз не се притеснявам, вярвам, че в следващите две седмици все ще качи още и ще е в някаква долна, но все пак норма. Покрай мен и други по-дребни приятелки са раждали съвсем здрави бебета по 2 и 300, 2500. Всичко ще е наред Simple Smile
Не се притеснявайте мили мами 🌷 Както вече споделих аз съм родена бебе 2.100 някъде и ето ще си имам мое❤️❤️ Не се страхувайте. Въпреки ,че баща ми е към 2 м височина съм била малко бебе и съм се родила с 10 дни по рано . Е приличам на майка -миньон 166 😁😁😁

# 676
  • Мнения: 203
Добро утро дружина.
Събудих се пак с надути лимфни възли, сцепена долна устна и една две афти в устата. Пия биозин мама, но се чудя и с какво друго да се подпомогна 😏

# 677
  • Мнения: 1 380
Ирна, аз съм 35+3 и бебчето е 2кг. Така че не си единствената с мини бебе Simple Smile Аз не се притеснявам, вярвам, че в следващите две седмици все ще качи още и ще е в някаква долна, но все пак норма. Покрай мен и други по-дребни приятелки са раждали съвсем здрави бебета по 2 и 300, 2500. Всичко ще е наред Simple Smile

Снежинка,добре правиш,че не се притесняваш,но е възможно дори да не е вярно мерено и да е повече при теб. 😚Аз заради това,че не съм качила и съм с малък корем съм склонна да мисля,че наистина е много малко. Аз съм в 36+3 днес, дай Боже от 37 бебето е и терминологично доносено и дори и малко всичко би трябвало да е наред. 😚

# 678
  • Мнения: 587
Ирна, аз съм 35+3 и бебчето е 2кг. Така че не си единствената с мини бебе Simple Smile Аз не се притеснявам, вярвам, че в следващите две седмици все ще качи още и ще е в някаква долна, но все пак норма. Покрай мен и други по-дребни приятелки са раждали съвсем здрави бебета по 2 и 300, 2500. Всичко ще е наред Simple Smile

Снежинка,добре правиш,че не се притесняваш,но е възможно дори да не е вярно мерено и да е повече при теб. 😚Аз заради това,че не съм качила и съм с малък корем съм склонна да мисля,че наистина е много малко. Аз съм в 36+3 днес, дай Боже от 37 бебето е и терминологично доносено и дори и малко всичко би трябвало да е наред. 😚
Момичета, на мен на третата ФМ (МЦ "Фемина") в 31+3 ми излезе забавяне в растежа с 8-9 дни, след което, точно след седмица, в 32+3, в Токуда забавянето беше 7 дни. В понеделник, на 6ти ме вкараха в Токуда за кортикостероидна терапия за дробчетата на бебето (имам и води на горна граница) и днес, в деня на изписването (33+3) бебчето излиза 2.200 кг (пак в Токуда), т.е. в норма.
Бях се попритеснила за това забавяне в растежа, но сега излиза, че се е наваксало. През цялото време кръвотоците са топ, всички показатели са оптимални, продължавам си с Клексана за разреждане, та се надявам нещата да вървят добре и за оставащото време Simple Smile

# 679
  • Мнения: 1 380
Милена,това е супер, не само няма забавяне,но и е над средното тегло. 😚 Но при мен забавянето си е на всеки преглед от седми месец,и при мен всички показатели са в норма ,но си е факт изоставането и лекарите казват,че бебето просто ще е дребно генетично като нас. Малкият беше по същия начин,изостана от седми месец и така докрай, но се роди здрав, единствено дребен. И този юнак ще е така,но сила не му липсва поне,яко ме бута. Вече съм нетърпелива да се ражда и да не се притеснявам.

# 680
  • Мнения: 1 517
Има ли някоя друга тук с плацента 3 степен? Все го мисля бебето дали приема достатъчно кислород и храна и се филмирам, ако не усещам движение дълго време. А е рано още, 34 седмица.

# 681
  • Мнения: 1 380
Има ли някоя друга тук с плацента 3 степен? Все го мисля бебето дали приема достатъчно кислород и храна и се филмирам, ако не усещам движение дълго време. А е рано още, 34 седмица.
.

So close,моята беше втора,но това не значи нищо,при теб бебето наддава супер,не винаги трета степен е проблем ,освен ,че е добре да се следи повече. Ако бебето си се движи нормално всичко е наред,а и наддава супер. И аз следя за движения, защото водите ми намалят, но още са в норма. Слава Богу се движи доволно малкият. 😀

# 682
  • Мнения: 1 517
Благодаря за отговора, Ирна! Simple Smile Мен не ме притеснява теглото сега, а дали достига кислород до него. Иначе си усещам активност, но то няма място. Сутрин хълца, главичката му е долу и се усеща, а вечер се намества, усещам къде са му краката.
Стискам палци и твоето мъниче да наддаде добре и всичко да мине гладко! Още да стоят на топло Simple Smile

# 683
  • Мнения: 1 380
Благодаря за отговора, Ирна! Simple Smile Мен не ме притеснява теглото сега, а дали достига кислород до него. Иначе си усещам активност, но то няма място. Сутрин хълца, главичката му е долу и се усеща, а вечер се намества, усещам къде са му краката.
Стискам палци и твоето мъниче да наддаде добре и всичко да мине гладко! Още да стоят на топло Simple Smile

То ако няма кислород недай си Боже,едва ли ще наддава. Моето хълца много също,и то е главично, но сякаш не се е смъкнало въобще за раждане и като ми махнат песара почвам движение в нас,че ако е високо и кажат секцио ще си умра от страх. Не го знам наддава ли,коремът ми не се променя. 😀 И обиколката му е едва 91.  Но по мерене поне уж наддава. 😀

# 684
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 560
Привет, девойки Simple Smile

Ирна, аз съм сигурна, че бебчо ще си е добре, просто дребосъче. Ти си свалила твое си тегло, но той си знае да си взима каквото му е нужно.
Аз съм 158см, забременях 63кг, но за мен 63кг са много, бях си пухкава. Най-добре съм се чувствала на 53-54 кг. Сега съм 73, като последния месец не съм качила нищо, но пък бебето си расте.
Та мисълта ми е, че според мен след като родиш просто ще си съвсем фина мадама, което не е толкова лошо Stuck Out Tongue Пък вече като се чувстваш по-добре и започнеш да хапваш всичко ще се намести. Още малко остана, кога си пак на преглед?

SoClose, аз съм сигурна, че докторът щеше да ти насрочи по-скорошен преглед, ако има притеснения. Всичко ще му е наред на бебони, пък и вече сме в напреднали седмици и няма да е толкова страшно, ако се наложи да го изродят.

Аз нощес не можах да спя и се зачетох в темата за секциото... не знам колко беше добре това, че има някои дами там, дето само целят да се заяждат и малко се напрегнах.

Та... някоя от вас, която е била при предна бременност с планирано секцио дали би споделила как протича - кога са ви приели, кога са ви раздвижили, кога са ви дали бебчето?
Мислех да питам там, ама ме хвана шубето Grinning

# 685
  • Мнения: 1 517
march23, килограмите не ти личат, добре са разпределени и изглеждаш супер. И да, не си качила в последно време, но пък бебето върви добре, взима си и то каквото му е нужно.
За секцио е писано в темата на Вита, имам 2 много близки приятелки, раждали секцио скоро, ще ти пиша с повече инфо, не се притеснявай.

Момичета, как сте с приготовленията? Какво още ви остава да купувате/направите? Аз изпраих и съм на вълна чистене май.

# 686
  • Мнения: 1 730
ние сме купили вече основните - кошара, количка, столче за кола, помпа за кърма, стерилизатор, почнах да купувам дрешки и козметика

остава да купим активна гимнастика, бебефон, люлка/шезлонг - но не съм чела по темата и не знам какви да гледам Thinking приемам препоръки

за слинг и пречиствател на въздух също не знам дали да купувам

играчки също не съм купувала

оняден пробвах да си оправя багажа за болницата, и уж няма какво толкова да слагам за няколко дни, не успях да си събера нещата в малък куфар... и този уикенд пак ще оправям багажа, ама в по-големия куфар

за чистене гледам редовно да чистя вкъщи, но много се уморявам, боли ме гръб, и все е се цапа 

Момичета, как сте с приготовленията? Какво още ви остава да купувате/направите? Аз изпраих и съм на вълна чистене май.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 247
Привееет Cupid
От днес съм в 35 г.с Scream
И идвам с едно въпросче Grin Вие с какво и как ще се обезкосмявате преди раждането ?
Аз попринцип ходех на кола маска, но от 6ти месец го карам на самобръсначки, въпреки че с всеки изминал ден става все по-трудно да виждам от корема какво се случва Grinning

# 688
  • Мнения: 203
Ще споделя само за второто секцио, защото първото беше по спешност.
Приеха ме в уречения ден сутринта на гладно , бях с пълна упойка. След събуждането веднага ми донесоха бебчето, болки имах чак към следобед и си поисках обезболяващи. Раздвижиха ме на следващата сутрин и ме преместиха в стая. Първите два дена е кофти, после всичко минава. Бях си взела профенид свещички за да слагам против болка, тъй като кърмех.
Аз от днес влизам в 34г.с. Активно лежа. Ще си нахвърлям списък за багажа за родилно за да стягам малко по малко.
На Бебка остава да купим малко памперси, памучни тампончета, мокри кърпи и може би някакъв мек космонавт за изписването.

# 689
  • Мнения: 334
Здравейте и от мен 🌷 мина най  сетне прегледа в 36+5 съм и малкия човек е 2.800. Всичко е наред ❤️ Трябва да се запиша за тонове . Взех си и направление за раждането . А за обезкосмяването ,наскоро го правих и успях сама 🤣🤣🤣 хватката е да не сте преяли да може да се сгъвате лекичко ,ако ли не ще викам милото на помощ .😁😁 Слънчев ден от мен .

Общи условия

Активация на акаунт