Как да обичаме себе си повече - част I

  • 9 942
  • 204
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 320
Няма нужда да си измислям алиби за случаите, в които просто решавам да уважа собствените си желания.

# 76
  • Б
  • Мнения: 597
Научих се да уважавам  повече себе си. За обръщам повече внимание на личните си интереси.

# 77
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 233
За съжаление почти нямам време за себе си....
Живея за децата си....
Време за мен е ходенето 1-2 пъти седмично на танци....

# 78
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 119
Аз откакто се помня винаги съм се обичала(някои хора го бъркат с егоизъм,но е различно).Научих се да си ценя времето,да подбирам приятелите си и да се глезя от време на време.

# 79
  • Мнения: 541
Научих се да обичам себе си повече и също така и да се разхождам сред природата.

# 80
  • Мнения: 332
Някои от изброените жестове на себе-любов ми е трудно да приложа, макар че се опитвам.
Трудно намирам време за себе си, но намирам! Прекарвам го с удоволствие, но много бързо усещам, че ми липсва дъщеря ми и се радвам, че е при нас и се решихме да я имаме. Оценявам тялото си повече, обичам го и съм благодарна че работи. Здравето също…

# 81
  • Мнения: 4 215
Точно днес си мислех, че от как станах на 50год. рязко заобичах себе си и започнах да се поставям на първо място. Да не се съобразявам с хора, които не са ми приятни, да бъда по-откровена за неща, които не харесвам. Да си угаждам, но едновременно с това да полагам повече грижи лично за себе си. Да сбъдвам мечтите си. Да наложат името си, което вече работи за мен.
И да, днес си купих обувки, а за понеделник съм планирала покупка на качествен скъп крем за лице.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 212
Научих се да се грижа за себе си.

# 83
  • София
  • Мнения: 164
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен. Усещам се по-смирена и по-спокойна.

# 84
  • Мнения: 57
Научих се да слушам само себе си!

# 85
  • Мнения: 1 068
“Помнете, че мирът няма цена. Вашият собствен”
Това много ми хареса 😉 Старая се да е така,но не винаги се получава.

# 86
  • Мнения: 48
Уча се всеки ден!
Да запазя детското в себе си, да се усмихвам, да вярвам в доброто у хората, да забравям бързо лошото… Уча се…
Всеки ден!

# 87
  • Мнения: 1 416
Научих се, че няма нужда от излишни разговори, понякога е по-добре да замълчиш, да не се обясняваш, да не убеждаваш другата страна, да не казваш мнението си, още по-малко да даваш съвети на човек, който не го иска и не го разбира. Просто гледай отстрани. Уча се да не помагам, защото всеки си има съдба и трябва да си я изживее. Аз чета много, интересувам се и имах случай, в който с моя позната си говорих как съм решила даден проблем Х, тъй като и пред нея стоеше същата дилема, тя сякаш в момента не ме чуваше, 2 години минаха и един ден ми каза: защо не ме е послушаха преди 2 г. още, а ходи къде ли не, докато накрая всичко, което и бях казала и тя го например беше най-доброто решение. Всъщност явно трябва да се мине по по-трудния пъп, това е за добро и така трябва.

# 88
  • Мнения: 57
Отделям за себе си дни, в които да не гледам часовника и да нямам никакви планове.

# 89
  • Мнения: 220
От малка съм научена да съм  възпитана и добра към хората, да съм отговорна не само към себе си, да се усмихвам винаги, дори когато съм тъжна, да съм  с широко скроена душа, да съм грижовна, да прощавам и да признавам грешките си и да  искам прошка без угризения на съвестта. Така се чувствам спокойна и съвестта ми е чиста. Научих се да ценя себе си, така станах по-силна и смела в решенията които ми се налага да взимам.

Общи условия

Активация на акаунт